•                  
چهارشنبه , ۲۸ مهر , ۱۴۰۰
چهارشنبه, اکتبر 20

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
726

امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از مالباختگان موسسه بدر توس از زیر مجموعه های کاسپین در مشهد، گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی در تهران، تعدادی از معلمان در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش، گروهی از کارکنان پروژه راه آهن درود خرم آباد، تعدادی از صاحبان مرغداری‌های مرغ تخم‌گذار، شماری از مراقبین سلامت طرح پزشک خانواده استان فارس و جمعی از مستاجرین مغازه‌های شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان, جمعی از مالباختگان موسسه بدر توس از زیر مجموعه های کاسپین در مشهد نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان استانداری خراسان رضوی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی، در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت در تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان دلیل تجمع خود را در اعتراض به گرانی قیمت‌های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، عنوان کردند.

تجمع فرهنگیان شاغل و بازنشسته  در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، تعدادی از معلمان در اعتراض به عدم دریافت حق ماموریت خود، در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع کارکنان پروژه راه آهن درود_خرم آباد
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، گروهی از کارکنان پروژه راه آهن درود_خرم آباد در اعتراض به تعطیلی پروژه در مقابل ساختمان استانداری لرستان دست به تجمع زدند.

تجمع صاحبان مرغداری‌های مرغ تخم‌گذار
به گزارش حقوق بشر در ایران، تعدادی از صاحبان مرغداری‌های مرغ تخم‌گذار در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان وزارت صنایع و معادن تجمع کردند.

تجمع کنندگان به واردات تخم مرغ از خارج کشور، معترض هستند.

تجمع مراقبین سلامت طرح پزشک خانواده در شیراز
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس، امروز دوشنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، شماری از مراقبین سلامت طرح پزشک خانواده استان فارس در اعتراض به عدم امنیت آینده شغلی، عدم پرداخت حق بیمه و سنوات، عدم برخورداری از حداقل حقوق پایه اداره کار و عدم برخورداری از سرانه‌های مصوبات طرح پزشک خانواده مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تجمع کردند.

مراقبین سلامت با در دست داشتن پلاکاردهایی با جملات «سلامت جامعه، حقوق عادلانه»، «نه سنوات داریم نه عیدی»، «حقوق مراقبین سلامت نصف حداقل دستمزد اداره کار» و… اعتراض خود را نسبت به پایین بود حقوق، عدم امنیت شغلی و عدم پرداخت حق بیمه و سنوات اعلام کردند.

یکی از مراقبین سلامت با بیان اینکه درخواست ما رفتار قانونمند با مراقبین سلامت است، اظهار داشت: “در جهت رعایت حقوق مراقبین سلامت باید هر پزشک خانواده، مؤسسه و مرکز درمانی موظف به تنظیم قرارداد با مراقبین سلامت، تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی باشد”.

وی ادامه داد: “اگر قرارداد تنظیم شود علاوه بر رعایت قانون، نظم و ترتیب اداری توسط طرفین رعایت شده و نظارت نیز به درستی انجام می‌گیرد”.

وی افزود: “مراقبین سلامت علاوه بر سختی کار و با وجود نرخ تورم حاکم بر جامعه، با خطرات احتمالی و قانونی، تعداد زیاد مراجعین، عدم امنیت آینده شغلی، عدم پرداخت حق بیمه و سنوات، عدم برخورداری از حداقل حقوق پایه اداره کار، عدم برخورداری از سرانه‌های مصوب طرح پزشک خانواده و سایر امور لازم مواجه هستند”.

وی تصریح کرد: “متاسفانه با گذشت بیش از ۷ سال از ابلاغ مصوبات سرانه مراقبین سلامت، دانشگاه علوم پزشکی استان فارس به دلایل نامعلوم در زمینه پیگیری پرداخت و یا افزایش و اجرایی شدن این مصوبه اهتمام لازم را نداشته است”.

یکی دیگر از مراقبین سلامت تاکید کرد: “در راستای تحکیم اتحاد جامعه پزشکی و پیرا پزشکی کشور و جلوگیری از تضییع حقوق مراقبین سلامت در استان فارس از ریاست دانشگاه علوم پزشکی فارس تقاضا داریم که مصوبه‌ای در خور شأن این قشر زحمت‌کش با توجه به نرخ تورم حاکم بر جامعه تصویب شود به طوری که کلیه پزشکان مراکز، مؤسسات و درمانگاه‌ها ملزم به پیگیری و اجرای آن شوند”.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

تجمع مستاجرین مغازه‌های شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کبنا نیوز، امروز دوشنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، جمعی از مستاجرین مغازه‌های شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، در اعتراض به حکم تخلیه مغازه‌هایشان، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

بازاریان معترض گفتند؛ “شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از سال ۱۳۳۸ در حالیکه بازار این شهر هنوز شکل نگرفته بود برای رفاه حال کارکنان نفت مغازه‌های خود را به صورت عاریه در اختیار تعدادی از افراد گذاشت”.

بازاریان افزودند: “سال‌های سال عمر خود را در این مغازه‌ها سپری کردیم و حتی با هزینه شخصی مغازه‌ها را تعمیر و نگهداری کرده‌ایم این در حالی است که اگر در همان زمان در شهر دوگنبدان برای خودمان مغازه، ملکی خریده بودیم، قطعاً الان میلیاردها تومان سرمایه داشتیم و اما الان چی!”

مستاجرین مغازه‌های شرکت نفت عنوان کردند: “اکنون بعداز ده‌ها سال امرار معاش از راه مغازه داری در حالیکه ما کرایه مغازه را همیشه پرداخت کرده‌ایم، حکم تخلیه مغازه‌ها صادر شده است و همچنین اعلام کرده‌اند مغازه‌ها باید بصورت مزایده به افراد واگذار شود”.

بازاریان مطرح کردند: “این اقدامات در راستای برخی شیطنت‌های افراد و جریانات سیاسی انجام شده در حالیکه هیچ کدام از مستاجرین مغازه‌ها متعلق و وابسته به گروه‌ها، جناح‌ها و افراد سیاسی نیست.”

مغازه داران معترض در ادامه گفتند: “آیا مسئولان محترم نفت به این نکته توجه دارند که تنها شغل، منبع درآمد و کسب امرارمعاش بیش از صدها خانواده بطور مستقیم و غیر مستقیم آن هم در شرایط بسیار سخت اقتصادی، تورم و گرانی و… از طریق این مغازه‌ها انجام می‌گیرد و در صورت این اتفاق، خانواده‌ها و زندگی مستاجرین مغازه‌های نفت بعد از ده‌ها سال زحمت و مشقت دچار لطمات و صدمات جبران ناپذیری خواهد شد و با توجه به شرایط بد اقتصادی دیگر هیچ امیدی برایشان باقی نخواهد ماند”.

مغازه داران در پایان از نماینده عالی دولت در شهرستان، فرماندار و همچنین دیگر مسئولان عاجزانه استدعا کردند تا صدای مغازه داران و خانواده‌های آنان بشنوند و با توجه به جمیع جهات نسبت به همکاری در خصوص عدم اجرای حکم تخلیه مغازه‌ها و همچنین واگذاری مغازه‌ها به صورت اجاره‌ای (کما فی سابق) همکاری لازم را عنایت کنند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: