•                  
دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
دوشنبه, می 17

برگزاری دستکم ۹ تجمع اعتراضی

0
341

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۷شهریور ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران واحد پاکبانی و فضای سبز شهرداری ماهشهر، کارگران نیشکر هفت تپه « غیر نیشکری »، جمعی از ساکنان تیکان تپه واقع در شهرستان تکاب، جمعی از بازنشستگان شرکت نفت، فعالان محیط زیست و ساکنان شهرستانهای شاهرود و بسطام، سهامداران شرکت شهرخودرو، جمعی از پیشکسوتان و اهالی بولینگ و بیلیارد، جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران، کارگزاران مخابرات روستائی، با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران ایسنا، امروز دوشنبه ۱۷شهریور ماه ۱۳۹۹، دومین روز تجمع اعتراضی کارگزاران مخابرات روستائی سراسر کشور در مقابل ساختمان مجلس در تهران برگزار شد.

این شهروندان که از واحدهای مخابرات روستائی سراسر کشور به تهران سفر کردند با برگزاری این تجمعات اعتراضی نسبت به تبعیض روا داشته شده که در پرداخت مطالبات مزدی، میزان حقوق ماهیانه و سایر متعلقات مزدی و صنفی بین آنها و کارمندان مخابرات شهری، معترض هستند.

آنها با سردادن شعارهای اعتراضی خواستار پاسخگویی مسئولان و نمایندگان مجلس برای رفع این تبعیض هستند.

در جریان برگزاری تجمع اعتراضی امروز کارگزاران مخابرات روستایی در مقابل ساختمان مجلس در پی حضور مجید صدری، مدیر عامل مخابرات ایران در میان حاضرین نه تنها پاسخ مشخصی به مطالبات این شهروندان معترض داده نشد بلکه با حضور نیروهای امنیتی برخی از معترضان مورد ضرب و جرح قرار گرفتند.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه تهران 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از دانشجو، امروز دوشنبه ۱۷شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران با تجمع در مقابل ساختمان سازمان خصوصی سازی، نسبت به روند خصوصی سازی در کشور که منجر به سقوط اقتصادی و گسترش رانت خواری و اختلاس شده اعتراض کردند.

 این شهروندان در جریان برگزاری این تجمع اعتراضی ضمن اعتراض به روند خصوصی سازی که باعث نقض گسترده حقوق اقتصادی و شهروندی کارگران و اقشار ضعیف جامعه شده در مقابل سازمان خصوصی سازی این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

دانشجویان تجمع کننده با در دست داشتن پلاکاردهایی مبنی بر «دست مفسد اقتصادی را از هفت تپه کوتاه، کنید خصوصی سازی رانتی بلای جان تولید ملی، تنها راه نجات هفته تپه، برکناری اسدبیگی و خصوصی سازی رانتی، عامل بیکاری» خواستار برخورد با مفسدان اقتصادی شدند.

تجمع اعتراضی پیشکسوتان بولینگ و بیلیارد در مقابل وزارت ورزش و جوانان 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایسنا، امروز دوشنبه ۱۷شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از پیشکسوتان و اهالی بولینگ و بیلیارد در اعتراض به بازگشت هاشم اسکندری به فدراسیون بولینگ و بیلیارد مقابل ساختمان وزارت ورزش و جوانان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در تشریح مخالفت با فعالیت هاشم اسکندری بعنوان رئیس این فدراسیون گفتند: “باید انتخابات این فدراسیون دوباره برگزار شود و بر این اساس خواستار ورود وزارت ورزش به آنچه که مشکلات مدیریتی این فدراسیون می خواندند، شدند.”

هاشم اسکندری که در سی ام مهرماه سال ۱۹۷، موفق شده بود از مجموع ۳۹ رای، با ۲۵ رای برای دومین بار پیاپی به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود، در روزهای آخر سال ۱۳۹۸، به دلایلی که هیچ گاه بطور رسمی درباره اش اظهارنظری نشد از ریاست فدراسیون کنار رفت.

بلافاصله بعد از برکناری اسکندری، محمدرضا مقصودلو سرپرست این فدراسیون شد. برکناری اسکندری در سکوت کامل خبری انجام شد و مشخص نبود که دلیل برکناری او از ریاست این فدراسیون چه بوده است.

تجمع اعتراضی ساکنان مناطقی از شاهرود و بسطام 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری مهر، امروز دوشنبه ۱۷شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از فعالان محیط زیست و ساکنان شهرستانهای شاهرود و بسطام در اعتراض به آغاز فعالیت معدن بوکسیت تاش در ارتفاعات شاهوار تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 براساس اعلام این شهروندان معترض: ” چگونه میتوان سرچشمه های آبی بزرگترین کانون آبساز استان سمنان را به نام معدنکاری نابود کرد و بعد دنبال سدسازی های پی درپی و طرح های پرهزینه انتقال آب از حوضه های مجاور سمنان بود؟”

این شهروندان در ادامه تاکید کردند: “معدن روباز بوکسیت بیش از دو میلیون مترمربع مراتع درجه ‌یک را در اراضی شیب‌دار تخریب می‌کند که دامنه آن بسیار وسیع است، چند صد اصله درخت ممنوع القطع اورس نابود و چندین چشمه آب با دپوی نخاله مدفون و چهار میلیون تن خاک جابه‌جا و ۴.۵ کیلومتر مسیر رودخانه تغییر داده‌شده است.”

تجمع اعتراضی بازنشستگان شرکت نفت 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از پایگاه نفت و انرژی،  امروز دوشنبه ۱۷شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از بازنشستگان شرکت نفت در مقابل ساختمان این وزارت خانه در تهران با هدف دستیابی به مطالبات صنفی خود تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 از جمله مطالبات این افراد کافی نبودن کمک معیشتی، بهداشت و درمان، فرهنگی و مراسم، سهامدار کردن بازنشستگان، اضافه شایستگی عنوان شده است.

حذف نمایندگان تحمیلی مجلس و نیروهای وزارت نیرو از وزارت نفت، به کارگیری اساسنامه تهیه شده از سوی بازنشستگان، شاغلان با تجربه، متخصص و حقوق دان، استخدام فرزندان تحصیلکرده بازنشستگان بازماندگان و شاغلان، اداره صندوق های بازنشستگی توسط اعضا برخی از مطالبات معترضان بوده است. بازنشستگان اصفهان، کانون بازنشستگان نجف آباد و بازنشستگان استان البرز در این تجمع شرکت داشتند.

تجمع اعتراضی ساکنان تیکان تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۷شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از ساکنان تیکان تپه در اعتراض به بهره برداری غیر قانونی از معدن طلای شهرستان تکاب و از بین رفتن منابع محیط زیستی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 براساس اعلام این شهروندان معترض: “شهرستان تکاب، دارای پنجاه معدن بزرگ فعال سنگ و دو معدن عظیم طلا که یکی از آن ها جزء بزرگترین معادن و مراکز استخراج طلا محسوب می شود که با درآمد فقط یک سال این معادن میتواند مشکلات اقتصادی شهروندان این شهرستان را حل کند.

این شهروندان در ادامه افزودند: “بهره برداری این معادن در حالی صورت میگیرد که شهروندان ساکن شهرستان تکاب از بیکاری و فقر و نبود فرصتهای شغلی با مشکلات اقتصادی جدی مواجه هستند و هیچ سودی از این معدن عاید شهروندان این شهرستان نشده است.

تجمع اعتراضی کارگران غیر نیشکری هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۱۷شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه « غیر نیشکری » اخراج شده از این شرکت در مقابل فرمانداری شهرستان شوش تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان هدفشان از برگزاری این تجمع اعتراضی را بازگشت به ادامه کار و فعالیت در این مجتمع تولیدی صنعتی و همچنین تبدیل وضعیت شغلی از قرارداد به استخدام دائم عنوان کردند.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری ماهشهر 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر جنوب، امروز دوشنبه ۱۷شهریور ماه ۱۳۹۹، کارگران واحد پاکبانی و فضای سبز شهرداری ماهشهر در اعتراض تداوم بی توجهی مسئولان و پرداخت نشدن حقوق های معوقه و سایر مطالبات مزدی آنها در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان با پوشیدن لباس فرم نارنجی رنگ و تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان ماهشهر خواهان اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و پرداخت معوقات و مزایای خود هستند.

 براساس اعلام این کارگران: “با دستور اداره کار، این طرح آغاز و به یکباره از سوی شهرداری متوقف شده است.”

تجمع اعتراضی حواله داران شرکت شهرخودرو

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایسنا، امروز دوشنبه ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۹، جمعی از مشتریان و حواله داران شرکت شهر خودرو برای دومین روز متوالی در اعتراض به عملکرد این شرکت در تحویل خودروهای پیش خرید شده، در مقابل ساختمان فدراسیون فوتبال دست به تجمع اعتراضی زدند.

این شهروندان معترض، دلیل خود از برگزاری این تجمع اعتراضی را به عملکرد این شرکت در تحویل خودروهای پیش خرید شده از سوی آنها و تحویل ندادن این خودروها از سوی شرکت شهرخودرو عنوان کردند.

برچسب هافدراسیون بولینگفدراسیون بیلیاردفعال محیط زیستفعال محیط زیست در ایرانفعالیتهای کارگران در ایرانفعالان محیط زیستمخابراتمخابرات اهوازمخابرات ایرانمخابرات استان خوزستانمخابرات روستاییمخابرات روستایی کشورمخابرات روستائیمخابرات راه دورمشتریان شرکت شهرخودرومطالبات مدنی کارگران در ایرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبت کارگران در ایرانمطابلات کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران مخابرات راه دورمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات کارگریمعوقات کارگرانمعیشت کارگران در ایرانمعادن شهرستان تکابمعادن طلامعدن بوکیستمعدن بوکیست تاشمعدن روی شهرستان تکابمعدن طلای شهرستان تکابنقض حقوق کارگراننقض حقوق کارگران ایراننقض حقوق کارگران در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی کارگراننقض حقوق شهروندی کارگران در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانهومن جوکار فعال محیط زیستوزارت ورزش و جوانانکارمندان بخش خصوصیکارمندان شرکت نفتکارکنان مخابرات روستاییکارگرانکارگران فضای سبز شهرداریکارگران فضای سبز شهرداری ماهشهرکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در شوشکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نی بر نیشکر هفت تپهکارگران نی بری نیشکر هفت تپهکارگران نی شکر هفت تپهکارگران نیشکرکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران نیشکر هفت تپه شوشکارگران نیشکر در هفت تپهکارگران هفت تپهکارگران هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپه در شوشکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکارگران پاکبانیکارگران پاکبانی در ایرانکارگران پاکبانی شهرداریکارگران پاکبانی شهرداری در ایرانکارگران ایرانکارگران ایرانیکارگران اخراجیکارگران اخراجی هفت تپهکارگران اخراجی شرکت نفت در ماهشهرکارگران در ایرانکارگران در جامعه ایرانکارگران شهرداریکارگران شهرداری ماهشهرکارگران شهرداری اهوازکارگران شهرداری در ایرانکارگران شهرستان ماهشهرکارگران غیر نیشکریکارگران غیرنیشکریکارگزان مخابرات روستائیکارگزاران مخابرات روستاییکارگزاران مخابرات روستائیپیشکسوتان بولینگپیشکسوتان بیلیاردآلودگی زیست محیطیامنیتامنیت اشتغال کارگرانامنیت در کارامنیت در اشتغالامنیت شغلیامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت شغلی در ایرانامنیت شغلی در ایران برای کارگراهالی تیکان تپهاجتماع و تبانی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونیاحضار کارگران در ایراناخراج کارگران در ایراناخراج از کار کارگران در ایراناعتراض کارگران در ایراناعتراضات کارگران در ایراناعتصاب کارگران در ایرانبیکاری کارگران در ایرانبازنشستگان معدنبازنشستگان وزارت نفتبازنشستگان کارگر در ایرانبازنشستگان کشوریبازنشستگان شرکت ملی نفتبازنشستگان شرکت نفتبازنشستگان صنعت نفتبازداشت کارگران در ایرانتامین اجتماعی کارگران در ایرانتجمع اعتراضیتجمع اعتراضی معلمان ایرانتجمع اعتراضی کارگران نیشکرتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران در ایرانتجمع اعتراضی روز جهانی کارگرتجمعاتتجمعات هفت تپهتجمعات کارگریتجمعات کارگرانتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران نیشکرتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران ایرانتجمعات کارگران در ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران غیر نیشکری هفت تپهتجمعات اعتراضی آبان ماهتجمعات اعتراضی دانشجویانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات خیابانی در ایرانتحصن کارگران در ایرانجامعه کارگران در ایرانحقوق ماهیانه کارگران در ایرانحقوق معوقه کارگران در ایرانحقوق و مزایای کارگران در ایرانحقوق کارگران در ایرانحقوق شهروندی کارگران در ایرانحواله داران شهرخودروخصوصی سازیخصوصی سازی در ایرانخصوصی سازی در شهرداریدانشجویاندانشجویان ایراندانشجویان دانشگاه تهراندانشجویان در ایراندریافت معوقات کارگریدستمزد کارگران در ایرانسنوات کارگران در ایرانسهام داران شهرخودروسازمان خصوصی سازیسرکوب فعالان کارگران در ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران در ایران گشهرداری ماهشهرشهرستان ماهشهرشهرستان ماهشهر کارگرانشهرستان ماهشهر جنوب ایرانشهرستان بسطامشهرستان تیکان تپهشهرستان تکابشهرستان شاهرودشرکت شهرخودرو

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: