•                    
  •                  
یک شنبه , ۱۰ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, اکتبر 3

برگزاری دستکم ۹ تجمع اعتراضی

0
321

حقوق بشر در ایران – امروز چهار شنبه ۱۹شهریور ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران کشتارگاه ماکیان لذیذ، کارگران شهرداری شهرستان سوسنگرد، جمعی از کارگران شاغل در اداره آب و فاضلاب شهرستان آبادان، کارگران نیشکر هفت تپه « غیر نیشکری »، جمعی از کارمندان دانشگاه دولتی شهید چمران اهواز، تداوم تجمع اعتراضی آموزش یاران نهضت سوادآموزی، فرهنگیان شاغل و بازنشسته در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش، جمعی از بازنشستگان شرکت نفت، کشاورزان دهستان تنگ سرخ، در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران،  روز سه شنبه ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از بازنشستگان شرکت نفت در مقابل ساختمان این وزارت خانه در دومین روز متوالی در تهران با هدف دستیابی به مطالبات صنفی خود تجمع اعتراضی برگزار کردند.

از جمله مطالبات این افراد کافی نبودن کمک معیشتی، بهداشت و درمان، فرهنگی و مراسم، سهامدار کردن بازنشستگان، اضافه شایستگی عنوان شده است.

حذف نمایندگان تحمیلی مجلس و نیروهای وزارت نیرو از وزارت نفت، به کارگیری اساسنامه تهیه شده از سوی بازنشستگان، شاغلان با تجربه، متخصص و حقوق دان، استخدام فرزندان تحصیلکرده بازنشستگان بازماندگان و شاغلان، اداره صندوق های بازنشستگی توسط اعضا برخی از مطالبات معترضان بوده است.

تجمع اعتراضی معلمان نهضت سواد آموزی در مقابل آموزش پرورش

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از فرهنگیان شاغل و بازنشسته در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان با برگزاری این تجمع اعتراضی خواهان اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و افزای سطح حقوق و تعیین تکلیف وضعیت شغلی و صنفی خود شدند.

 فرهنگیان معترض در این تجمع اعتراضی با سر دادن شعارهایی از قبیل « نظام رتبه بندی حق مسلم ماست – تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم، خواهان دستیابی به مطالبات صنفی و مدنی خود شدند.

تجمع اعتراضی آموزش یاران نهضت سوادآموزی در مقابل مجلس 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۹شهریور ماه ۱۳۹۹، تداوم تجمع اعتراضی آموزش یاران نهضت سوادآموزی در سومین روز مقابل ساختمان مجلس در تهران

این معلمان جزء آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی از سال ۱۳۹۲ به بعد هستند و با برگزاری این تجمعات خواستار استخدام در آموزش و پرورش هستند.

تجمع اعتراضی کارمندان دانشگاه چمران اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از عصر جنوب، امروز چهارشنبه ۱۹شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارمندان دانشگاه دولتی شهید چمران اهواز در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مالی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به حذف مزایای شغلی و افزایش ساعت کاری آنها در مقابل ساختمان مرکزی این دانشگاه تجمع کرده و خواستار پاسخگویی مسئولان واحد اداری به مطالبات صنفی آنها شدند.

تجمع اعتراضی کارگران « غیر نیشکری » هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱۹شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه « غیر نیشکری » اخراج شده از این شرکت در مقابل فرمانداری شهرستان شوش تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان هدفشان از برگزاری این تجمع اعتراضی را بازگشت به ادامه کار و فعالیت در این مجتمع تولیدی صنعتی و همچنین تبدیل وضعیت شغلی از قرارداد به استخدام دائم عنوان کردند.

تجمع اعتراضی کارگران آب و فاضلاب آبادان 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۹شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شاغل در اداره آب و فاضلاب شهرستان آبادان در اعتراض به پرداخت نشدن چندین ماه حقوق ماهیانه و سایر مطالبات مزدی و صنفی آنها در مقابل ساختمان این اداره تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران در تشریح مطالبات خود گفتند: ” ما کارگران پیمانکاری از ابتدای سال جاری حقوق طلبکار هستیم و در این فاصله فقط مبالغی را به صورت موقت به ما پرداخت کردند و در مجموع این دریافتی به ۶ تا ۷ میلیون تومان می‌رسد. البته کارگران رسمی نیز دو تا ۳ ماه معوقات مزدی طلبکارند.”

این کارگران در ادامه افزودند: “حدود ۶ نفر از کارگران مشمول بازنشستگی با مشاغل سخت و زیان‌آور منتظر پرداخت ۴ درصد هزینه بازنشستگی خود به تامین اجتماعی هستند.”

کارگران آبفای آبادان تاکید کردند: “در سال جاری حدود ۶۰ نفر از کارگران آبفار آبادان با ۲۵۰ کارگر آبفای ادغام شده‌اند که وضعیت پرداخت مطالبات آنها نیز مشخص نیست.”

آنها با انتقاد از وضعیت بیمه اجتماعی خود و همکارانشان گفتند: “جدا از موضوع معوقات مزدی، چندین ماه حق بیمه پرداخت نشده به تامین اجتماعی داریم که این موضوع مشکلات زیادی را هم برای کارگران و هم برای خانوادهایشان در ارتباط با دریافت خدمات درمانی در بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی ایجاد کرده است.”

یک منبع آگاه در آبفای آبادان با تایید اعتراض کارگران گفت: “کمبود منابع مالی علت به تاخیر افتادن دستمزد کارگران است چراکه آب و فاضلاب هیچگونه منبع درآمد پایداری ندارد.”

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری سوسنگرد

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱۹شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شهرداری شهرستان سوسنگرد در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و سایر و مطالبات مزدی و صنفی آنها در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در جریان برگزاری این تجمع اعتراضی با حمل پلاکاردی را حمل می کردند که بر روی آن خبر پرداخت نشدن ۷ ماه حقوق ماهیانه معوق و همچنین حق بیمه خود را داده بودند.

این کارگران هدف خود از این تجمع و حضور در مقابل ساختمان فرمانداری را اعتراض به این وضع عنوان کردند.

تجمع اعتراضی کارگران کشتارگاه ماکیان لذیذ

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایران اینترنشنال، امروز چهارشنبه ۱۹شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران کشتارگاه ماکیان لذیذ واقع در شهرستان شوش در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق ماهیانه آنها در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان روز گذشته نیز، تجمع اعتراضی مشابه ای را در مقابل دفتر امام جمعه شهرستان شوش برگزار کرده بود.

تجمع اعتراضی کشاورزان دهستان تنگ سرخ 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مهر، امروز چهارشنبه ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کشاورزان دهستان تنگ سرخ بویراحمد در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات حق تملک اراضی خود در اجرای پروژه سد تنگ سرخ مقابل استانداری تجمع کردند.

کشاورزان نسبت به عدم پرداخت مطالبات تملک اراضی و باغات خود پیرامون سد تنگ سرخ معترض هستند.

سد تنگ‌سرخ در ابتدای دهه ۹۰ کلنگ زنی شد اما هنوز به دلیل کمبود اعتبارات نه تنها به اتمام نرسیده بلکه مطالبات تملک باغات منطقه نیز پرداخت نشده است.

برچسب هافرمانداری شهرستان شوشمدرسان نهضت سوادآموزیمطالبلت صنفی آموزش یاران نهضت سوادآموزیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمعلمان نهضت سوادآموزیمعوقات مزدی کارگران در ایراننقض حقوق کاگراننقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندینهضت سواد آموزینهضت سوادآموزینهضت سوادآموزی در ایرانکارگرکارگرانکارگران نیشکرکارگران نیشکر هفت تپهکارگران هفت تپهکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکارگران ایرانکارگران در ایرانکارگران شهرداریکارگران شهرداری در ایرانکارگران غیر نیشکریکارگران غیرنیشکریکشاورزان ایرانکشاورزان تنگه سرخکشاورزان دهستان تنگ سرخکشتارگاه ماکیان لذیذکشتارگاه شوشآموزش و پرورش در ایرانآموزش یاران نهضتآموزش یاران نهضت سوادآموزیآموزش دهندگان نهضت سوادآموزیآب و فاضلاب روستاییآب و فاضلاب روستائیآبفار آباداناستخدام آموزش یارانبازنشستهبازنشستگان شرکت نفتتنگه سرختجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعاتتجمعات کارگریتجمعات کارگرانتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران نی برتجمعات کارگران نیشکرتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران هفت تپهتجمعات کارگران ایرانتجمعات کارگران در ایرانتجمعات کارگران شرکت آذر آب اراکتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران غیر نیشکری هفت تپهتجمعات اعتراضی آموزش یاران نهضتتجمعات اعتراضی آبان ماهتجمعات اعتراضی به گرانی بنزینتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات خیابانی در ایرانحقوق شهروندی در ایراندهستان تنگ سرخدانش یاران نهضت سوادآموزیدانشگاه چمران اهوازدانشگاه شهیدچمران اهوازرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیشهرداریشهرداری سوسنگردشهرداری سوسنگرد در ایرانشهرستان آبادان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.