•                  
دوشنبه , ۰۳ آبان , ۱۴۰۰
دوشنبه, اکتبر 25

برگزاری ۳ تجمع اعتراضی

0
320

امروز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، و در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, شماری از مالباختگان شرکت عظیم خودرو در مقابل ساختمان دادسرای قضایی و اقتصادی در تهران، جمعی از کارمندان اخراج شده موسسه آرمان و گروهی از کارگران خدماتی خط یک قطار شهری تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان,  شماری از مالباختگان شرکت عظیم خودرو، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان دادسرای قضایی و اقتصادی در تهران، تجمع اعتراضی برپا کردند.

تجمع کارمندان اخراج شده موسسه آرمان
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، جمعی از کارمندان اخراج شده موسسه آرمان، در مقابل ساختمان قوه قضاییه در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان دلیل تجمع خود را در اعتراض به اخراجشان از این موسسه، عنوان کردند.

تجمع کارگران خدماتی خط یک قطار شهری تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز دوشنبه، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، گروهی از کارگران خدماتی خط یک قطار شهری تهران، در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود در محوطه سکوی ایستگاه شهر ری، تجمع کردند.

کارگران خدماتی خط یک قطار شهری تهران به دلیل عدم دریافت دو ماه اضافه‌کاری (بهمن و اسفند ۹۷) و عیدی سال گذشته به همراه حقوق فروردین ماه سال جاری خود تجمع برگزار کردند.

این کارگران گفتند: “به دلیل استمرار بی‌توجهی‌های کارفرمای شرکت پیمانکار «پیمان مرو» پیمانکار بخش خدمات خط یک قطار شهری تهران به مطالبات صنفی کارگران، علاوه بر حدودا ۲۵۰ کارگر معترض که شغل‌شان قطارشویی و خدمات حین سرویس است، در اجتماع امروز کارگران خدماتی ایستگاه‌های خط یک نیز ما را همراهی می‌کنند”.

آنها پیش از این نیز برای پیگیری مطالبات مزدی خود، فعالیت شغلی‌شان را با اجتماع مقابل پایانه‌ی فتح آباد متوقف کرده بودند.

کارگران معترض گفتند: “مطالبات مزدی‌مان از بهمن ماه سال گذشته که مربوط به دو ماه اضافه‌کاری است، پرداخت نشده است. علاوه بر آن کارفرما هنوز عیدی سال گذشته و حقوق فروردین ماه سال جاری را پرداخت نکرده است”.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود؛ بخش دیگری از اعتراضات کارگران خدماتی خط یک مربوط به ۴ سال سنوات و پرداخت نشدن حدودا ۷ ماه حق بیمه به تامین اجتماعی است.

به گفتهٔ کارگران شرکت پیمانکاری «پیمان مرو»، کارفرما درحالی «کمبود منابع مالی» را برای پرداخت نکردن حقوق کارگران مطرح می‌کند که اخیرا بخشی از مطالبات کارگران خدماتی خط ۴ که مطالباتی شبیه ما کارگران خط یک داشتند را پرداخت کرده است.

آنها با بیان اینکه کارگران شاغل در بخش خدمات خط یک قطار شهری تهران آخرین حقوقی که دریافت کرده‌اند مربوط به اسفند ماه سال قبل بود که بدون اضافه‌کاری پرداخت شد، در ادامه افزودند: “کارگران حاضرند با دریافت حداقل بخشی از مطالبات معوقه خود به کارشان بازگردند”.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: