•                  
پنج شنبه , ۰۱ آبان , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, اکتبر 22

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
97

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۵فروردین ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس و همچنین جمعی از رانندگان اتوبوس‌های بین شهری در اعتراض به عدم برخورداری از تامین اجتماعی مناسب و تداوم نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۲۵ فروردین ماه۱۳۹۹، جمعی کارگران شاغل در شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس در اعتراض به تداوم محرومیت آنها از معیشت مناسب در مقابل ساختمان فرمانداری اسلامشهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض در جریان این اعتراض اعلام کردند عدم برخورداری آنها از امنیت شغلی و از سوی دیگر عدم دریافت حقوق های معوقه آنها باعث شده تا با مشکلات معیشتی زیادی روبرو شوند.

این شهروندان همچنین در بخش دیگری از دلایل خود از برگزاری این تجمع اعتراضی اعلام کردند: “به دلیل نارضایتی از بخش خصوصی و به دلیل اینکه از مهر ماه سال ۱۳۹۸ تا به امروز پرداخت مطالبات مزدی کارگران این واحد خدماتی با تاخیر بسیار مواجه شده لذا این تجمعات کارگری برای چندمین بار در مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی برپا شده است”.

این کارگران در بخش دیگری از اعتراض خود اعلام کردند: “ پرداخت حق بیمه آنها به تاخیر افتاده و با توجه به حجم معوقات مزدی با وضعیت فعلی شرکت کارگران نگران پرداخت نشدن به موقع حقوق های معوقه خود هستند. 

اعتراضات کارگران شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس در حالی ادامه دارد که از ابتدای شهریور ماه ۱۳۹۸، بیش از ۵۰ نفر از کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس واقع در شهرستان اسلامشهر در مخالفت با وضعیت استخدامی خود از حالت قرارداد مستقیم به پیمانکاری با دست‌کم ۱۰ سال سابقه کار با بهانه اتمام قرارداد کار تعدیل شدند. 

تجمع اعتراضی رانندگان اتوبوس بین شهری 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۹, جمعی از رانندگان اتوبوس‌های بین شهری در اعتراض به ضرر مالی در اثر شیوع ویروس کرونا و همچنین عدم برخورداری آنها از حمایتهای دولتی تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض اعلام کردند:” اکثر ما بالای ۵۵ سال سن داریم و واجد شرایط بازنشستگی هستیم اما باید همچنان کار کنیم و این در حالی است که با توجه به شیوع کرونا و محدودیتهای سفر و جابجایی از حدود ۲ ماه پیش تا به امروز اتوبوس‌های ما در ترمینال پارک شده و ما از هیچ درآمدی برخوردار نیستیم.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: