•                  
شنبه , ۰۳ آبان , ۱۳۹۹
شنبه, اکتبر 24

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
113

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۳۰فروردین ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از از کارگران کارخانه ایران مرینوس قم, جمعی از کارگران شهرداری مسجد سلیمان و جمعی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران کارخانه ایران مرینوس قم,  در مقابل درهای اصلی این کارخانه تجمع اعتراضی را با هدف اعتراض به تاخیر در انعقاد قرارداد این واحد تولیدی با کارگران این کارخانه برگزار کردند. کارخانه ایران مرینوس یکی از باسابقه‌ترین واحدهای تولیدی قم است و همه کارگران آن بیش از ۱۵ سال سابقه کار دارند.

این شهروندان معترض در جریان برگزاری این تجمع اعتراضی اعلام کردند: “برای بار چندم از زمان شیوع کرونا تاکنون، مسوولان کارخانه زمان بازگشایی را به تعویق می اندازند و دلیل این تصمیم خود را مشکلات مالی، سلامتی کارگران با رعایت فاصله گذاری اجتماعی بدلیل شیوع کرونا و همچنین نبود مواد اولیه را عنوان می کنند، امری که مورد پذیرش کارگران نیست”.

شهروند دیگری که از کارگران شاغل در ان کارخانه است همچنین گفت: “بر اساس بخشنامه کارخانه ایران مرینوس، قرار بود کارگران از ۱۶ فروردین‌ماه سال جاری مشغول به کار شوند که پس از مراجعه، به بهانه ویروس کرونا گفته شد باید از ۲۳ فروردین‌ماه سر کار بیایید”.

وی در ادامه افزود: “مجددا بر اساس تصمیم مسئولان  شروع به کار کارگران به روز ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ موکول شد، ولی امروز صبح طی تماسی با همه کارگران، گفته شد بر اساس آخرین تصمیم‌گیری، آغاز فعالیت کارخانه تا روز ۱ خرداد یا حتی ۱ تیرماه ۱۳۹۹ و شاید تا شهریورماه به تاخیر بیفتد که همین مسئله باعث نگرانی کارگران از بیکاری و افزایش فشار بر آنها شده است”. 

این کارگر همچنین گفت: “مدیران کارخانه، از جمله بحث شیوع کرونا را یکی از دلایل این امر ذکر می کنند در حالیکه اوج کرونا در اسفند بود و ما حتی ۸ روز تعطیل رسمی اسفندماه را سرکار حاضر بودیم.

یکی دیگر از کارگران حاضر در این تجمع اعتراضی همچنین گفت: “به همه کارگران اعلام‌شده تا زمانی که از شما دعوت نشده نباید سر کار حاضر شوید، در غیراینصورت مزایای شغلی از جمله ناهار و سرویس حذف می‌شود و فقط با پایه حقوق باید مشغول کار شوید”.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری مسجد سلیمان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شهرداری مسجد سلیمان در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی معوقشان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان معترض: “سه ماه معوقات مزدی ما پرداخت نشده و در حال حاضر به دنبال مطالبات عقب‌افتاده خود هستیم”.

همچنین یکی از کارگران شهرداری مسجد سلیمان که مدعی است او و سایر همکارانش در ۳ماه گذشته دستمزد و حق بیمه آنان پرداخت نشده است، افزود: “در شرایط فعلی که ۱ماه از آغاز سال نو گذشته، نگران افزایش معوقات مزدی و تامین هزینه‌های زندگی خود هستیم”.

این شهروند معترض در ادامه همچنین گفت: “شهرداری و شورای شهر هیچ برنامه‌ای برای پرداخت مطالبات آنها ندارد و آنها در این وضعیت کرونایی نگران سلامت خود و خانوادههایشان هستند”.

تجمع اعتراضی رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اقتصاد نیوز, امروز شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۹, جمعی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی که ۸ ماه از زمان بازنشستگی آنها می‌گذرد به دلیل پرداخت نشدن حق بیمه ۴ درصد مشاغل سخت و زیان‌آور بازنشسته نشدند و به همین دلیل مقابل معاونت مالی اداری شهرداری تهران تجمع کردند.

یکی از این شهروندان معترض در تشریح این موضوع گفت: “ما به نمایندگی از ۵۰۰ راننده شرکت واحد که ۸ماه از زمان بازنشستگی آنها گذشته برای اعتراض به شهرداری تهران آمدیم”.

وی ادامه داد: “ما رانندگان اتوبوس و کارگران فنی شرکت واحد اتوبوسرانی هستیم که ۸ ماه پیش باید بازنشسته می‌شدیم اما شهرداری و شرکت واحد هنوز حق ۴ درصدی مشاغل سخت و زیان آور ما را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نکرده است و مستمری بازنشستگی‌مان برقرار نشده است”.

این شهروند معترض در ادامه افزود: “هیچ مبلغی بابت سنوات پایان خدمت از شرکت دریافت نکردیم و هیچ مسئولی نیز پاسخگو نیست. پس از سالها خدمت صادقانه به شهروندان تهرانی در ترافیک سنگین تهران، آلودگی هوا با اتوبوس‌های فرسوده حق پاداش ما عدم پرداخت حق بیمه و سنوات پایان خدمت است”.

وی در خاتمه همچنین تاکید کرد:” بسیاری از رانندگان اتوبوس به دلیل تردد در هوای آلوده تهران دارای مشکلات تنفسی هستند و آمار مرگ و میر آنها نسبت به سایر مشاغل به دلیل همین دشواری‌ها بالاتر است. شهرداری وعده داده بود پیش از سال و در اسفندماه این حق بیمه را پرداخت کند که باز هم به وعده خود عمل نکرد”.

برچسب هاقراردادکاریمسیجدسلیمانمسجدسلیمانمشکلات اقتصادی شهروندان در ایرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبات شهروندی در ایرانمطالبات شهروندانمطالبات شهروندان در ایرانمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمعیشت کارگران در ایراننقض حقوق کارگران در ایرانکارگران پاکبانیکارگران پاکبانی در ایرانکارگران ایران مرینوس قمکارگران در ایرانکارگران شهرداریکارگران شهرداری مسجدسلیمانکارگران شهرداری در ایرانکارخانه ایران مرینوسپاکبانان شهرداریایران مرینوس قماعتصاب رانندگان شرکت واحدبازداشت کارگران در ایرانبحران اقتصادی در ایرانبرگزاریبرگزاری تجمعات اعتراضیتجمع اعتراضی پاکبانان شهرداریتجمعات کارگریتجمعات کارگری در ایرانتجمعات کارگرانتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی شهروندان در ایرانجامعه کارگران در ایرانحقوق و معوقات مزدیحقوق کارگران در ایرانحقوق شهروندی کارگران در ایرانحقوق شهروندی در ایراندستمزد کارگران در ایرانراننده اتوبوسراننده اتوبوس شرکت واحدراننده تاکسیراننده شرکت واحدرانندگان اتوبوسرانندگان اتوبوس در ایرانرانندگان شرکت واحدرانندگان شرکت واحد اتوبوسرانیرانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهرانرانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومهرانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی در تهرانسرکوب کارگران در ایرانشهرداریشهرداری مسجدسلیمانشرکت واحدشرکت واحد اتوبوس رانیشرکت واحد اتوبوسرانیشرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: