•                    
  •                  
شنبه , ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, فوریه 4

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
486

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارکنان اداره برق شهرستان بهبهان, تجمع اعتراضی جوانان شعیبیه اهواز و جمعی از کارگران فاز ۲ پالایشگاه نفت آبادان با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران شرکت آریا دژ البرز پیمانکار فاز ۲ پالایشگاه آبادان, در اعتراض به اخراج از سوی پیمانکار و عدم پرداخت حقوق و دیگر مطالبات خود مقابل این پالایشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض در جریان این تجمع اعتراضی اعلام کردند: “از اسفندماه ۱۳۹۹ همزمان با شیوع بیماری کرونا کارگاه از سوی پیمانکار تعطیل و کارگران مرخص شدند و قرار بر این شد با فعالیت مجدد این پروژه کارگران به کار بازگردند. اما شرکت آریا دژ البرز با شروع کار مجدد اقدام به بازگرداندن نیروهای غیربومی نکرد و ۲۰ نفر از نیروهای بومی این شرکت را اخراج کرد”.

این کارگران معترض در ادامه همچنین گفتند: “مدیران فاز ۲ پالایشگاه آبادان باید استخدام نیروهای بومی را در اولویت قرار دهند و از جذب نیروهای غیربومی خودداری کنند در حالی که در چند وقت گذشته نیروهای بومی از این شرکت اخراج و نیروی غیربومی جایگزین آنها شد”.

این کارگران در خاتمه افزودند:”بخش از حقوق بهمن ماه سال گذشته از سوی پیمانکار پرداخت شد اما حقوق ، عیدی و دیگر مزایای اسفندماه پارسال پرداخت نشده است”.

تجمع اعتراضی جوانان جویای کار در شعیبیه اهواز 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جمعی از جوانان جویای کار در شهر شعیبیه اهواز در اعتراض به تداوم بیکاری این شهروندان و عدم اشتغال آنها در شرکتها و کارخانه جات این شهر و استفاده این واحدهای صنعتی از نیروهای کار غیربومی تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این جوانان با حمل پلاکاردهایی ضمن تقاضای ایجاد فرصت شغلی برای آنان در این شرکت، به استخدام غیر بومی ها که از استان های دیگر به این منطقه آورده می‌شوند اعتراض کردند.

کشت و صنعت نیشکر شعیبیه اولین شرکت از شرکت‌های هفتگانه طرح نیشکر و صنایع جانبی است که در سال ۶۹ عملیات سلب اراضی از روستائیان را که ساکنان اصلی منطقه هستند، آغاز و بیش از ۱۵ هزار هکتار از اراضی مرغوب این منطقه را تصاحب کرد.

بخش شعیبیه با مرکز گوریه متشکل از ۵۲ روستای عرب نشین و جمعیتی نزدیک به ۲۵ هزار نفر، در ۵۰ کیلومتری شمال اهواز قرار دارد.

تجمع اعتراضی کارگران کنتورخوان اداره برق در شهرستان بهبهان

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، دومین روز از اعتصاب کارگران کنتور خوان اداره برق شهرستان بهبهان در اعتراض این شهروندان به حجمی شدن حقوق ماهیانه آنها.

براساس اعلام این شهروندان معترض: “بعد از اعلام اعتراض خود به اداره کار به آنها اعلام شد که قرارداد را امضا نکنید که بعد از امضای شما دیگه کاری از دست ما بر نمی آید که بعد از عدم پذیرفتن قرارداد به این کارگران اعلام شد این دستور از استان آمده است و در صورت عدم امضای قرارداد جدید اخراج خواهند شد”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.