•                  
دوشنبه , ۰۵ آبان , ۱۳۹۹
دوشنبه, اکتبر 26

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
168

حقوق بشر در ایران – روز سه شنبه ۲ و امروز پنجشنبه ۴اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از جوانان جویای کار شهر حر بیت چریم شهرستان شوش در شمال استان خوزستان, رانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانی, کارگران معدن طلای ساریگونی (زردکوه) در روستای بهارلو شهرستان قروه, جمعی از مشتریان ریگان خودرو, در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمع اعتراضی برگزار کردند.  

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از عصر جنوب, صبح امروز پنج‌شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ برای چندمین روز متوالی جوانان جویای کار شهر حر بیت چریم شهرستان شوش در شمال استان خوزستان با بستن دروازه وروری شهر، مسیر سرویس کارکنان شرکت‌های مرتبط با کشت و صنعت را سد کردند.

تجمع‌کنندگان نسبت به بکارگیری افراد غیرمحلی‌ در شرکت هفت‌تپه، کاغذسازی، حریر و صنایع مرتبط اعتراض داشته و استخدام‌های انجام شده را غیرمتعارف می‌خوانند.

این تجمعات در شهر حر بیت چریم شوش پس از اعتراضِ گروهی جوانان جویای کار در شهر شعیبیه شوشتر مقابل درب شرکت کشت و صنعت نیشکر شعیبیه (امام خمینی) آغاز شده است.

تجمعات روزهای گذشته جوانان شهر شعیبیه شوشتر مقابل شرکت کشت و صنعت امام خمینی نیز در اعتراض به بکارگیری نیروهای غیرمحلی و بیکاری جوانان این شهر رخ داده است.

تجمع جوانان جویای کار در این شهر روز سه‌شنبه ۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ با دخالت پلیس‌ و تنش‌ میان معترضین و نیروهای انتظامی به پایان رسید.

هرچند که پس از آن تجمعات اعتراضی، شرکت کشت و صنعت شوشتر با انتشار اطلاعیه‌ای هرگونه ‌استخدام و به کارگیری جدید را تکذیب کرده بود، اما جوانان بیکار همچنان به دنبال یافتن شغل‌ در شرکت‌های‌ مرتبط با صنایع وابسته به کشت و صنعت هستند.

تجمع اعتراضی مالباختگان  شرکت ریگان خودرو

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از مشتریان شرکت ریگان خودرو نسبت به عدم تحویل خودرو های این شهروندان در مقابل دفتر مرکزی این شرکت واقع در کیلومتر ۱۸جاده مخصوص کرج تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان:” از سال ۱۳۹۷ منتظر تحویل خودروهایمان هستیم اما هر دفعه که به شرکت مراجعه می کنیم با وعده های بی عمل به ما جواب داده می شود و هیچ مسئولی هم پاسخگوی اعتراض ما نیست.

تجمع اعتراضی رانندگان اتوبوس شرکت واحد

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جمعی از رانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانی شرکت واحد در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی آنها تجمع اعتراضی بر گزار کردند. 

این شهروندان معترض عدم پرداخت چندین ماه حقوق آنها را زمینه ای برای افزایش فشارهای اقتصادی و از قبیل عدم توانائی آنها در پرداخت اجاره خانه و سایر هزینه های زندگی دانستند. 

این رانندگان معترض همچنین گفتند شرکت واحد حتی حداقل کارکرد را بهم به آنها پرداخت نمی کند. 

تجمع اعتراضی کارگران معدن طلای ساریگونی شهرستان قروه 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران معدن طلای ساریگونی « زردکوه » واقع در روستای بهارلو از توابع شهرستان قروه در اعتراض به بازداشت ۲عضو شورای این روستا تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این دو عضو شورای روستا پس از اعتراض به اخراج نیروهای ساکن منطقه از معدن بازداشت شده‌اند. از معدن ساریگونی سالانه حدود ۳ تن طلا و یک تن نقره استخراج می‌شود.

برچسب هامالباختگان شرکت ریگان خودرومطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبت کارگران در ایرانمعدن طلای ساریگونینقض حقوق کارگران در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندی کارگران در ایراننقض حوق بشر در ایرانکارگران معدن طلای ساریگونیکارگران ایرانکارگران ایرانیکارگران در ایرانکارگران در جامعه ایراناتوبوساتوبوس رانیاتوبوسرانیاتوبوسرانی تهران و حومهاستان خوزستانبیت چریم شهرستان شوشتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی اهوازتجمعات اعتراضی در ایرانجوانان جویای کارحقوق ماهیانه کارگران در ایرانحقوق معوقه کارگران در ایرانحقوق و مزایای کارگران در ایرانحقوق کارگران در ایرانحقوق شهروندی کارگران ایرانحقوق شهروندی کارگران در ایرانروستای بهارلوروستای بهارلو شهرستان قروهریگان خودرورانندگان بخش خصوصیرانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانیرانندگان شرکت واحد اتوبوسرانیرانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهرانزردکوهسرکوب کارگران در ایرانشهرستان شوششهرستان شعیبیهشرکت ریگان خودرو

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: