•                  
سه شنبه , ۲۹ مهر , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, اکتبر 20

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
128

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۰اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران شهرداری کوت عبدالله و جمعی از پرستاران استان گیلان و کارگران واحد پاکبانی و فضای سبز شهرداری خرمشهر در اعتراض به عدم وصول مطالبات شهروندیشان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله از توابع استان خوزستان با حضور مقابل ساختمان استانداری برای دومین هفته متوالی نسبت به عدم وصول مطالبات معوقه مزدیشان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کریم باوی یکی از این کارگران معترض گفت: “از شنبه هفته گذشته برای دریافت مطالبات خود مقابل ساختمان استانداری خوزستان حاضر می شویم اما تاکنون هیچ مسئولی پاسخگو نبوده است”.

وی ادامه داد: “حقوق اسفند و فروردین کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله پرداخت نشده است ضمن آنکه سنوات سال ۹۸ نیز دریافت نکردیم”. 

این شهروند در ادامه افزود: “کارگران خواستار پرداخت حقوق به موقع هستند و پرداخت دیرهنگام این مطالبات آنها را دچار مشکل کرده است”.

تجمع اعتراضی پرستاران گیلان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جمعی از  پرستاران گیلانی نسبت به قراردادهای ۸۹ روزه که در ایام شیوع کرونا افزایش پیدا کرده است،  مقابل ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان حضور یافتند. 

براساس اعلام یکی از شهروندان حاضر در این تجمع اعتراضی: “دانشگاه‌های علوم پزشکی از استخدام رسمی پرستاران سر باز می‌زنند اما در بین قراردادهای کاری، استخدام‌های ۱۰۰ ساعته حقیقتاً ظلم و تبعیض در حق پرستاران است”. 

این منبع مطلع در ادامه افزود: “بعد از شیوع کرونا، استخدام پرستاران شرکتی به صورت قرارداد سال ۱۳۸۹ روزه را شاهد بودیم که ارزشی برای حق و حقوق اولیه پرستاران قائل نیست. حال آنکه ما در کنار بقیه پرستاران با بیماران کرونایی سر و کار داریم اما از مزایایی که حتی پرسنل تبصره‌ای، پیمانی، طرحی و تمدید طرحی برخوردار هستند، بهره‌ای نمی‌بریم”. 

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری خرمشهر 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران واحد پاکبانی و فضای سبز شهرداری خرمشهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس این گزارش, این شهروندان در اعتراض یه عدم پرداخت حقوق ماهیانه و معوقات مزدی از قبیل سنوات خدمت و سایر مطالبات مزدیشان معترض شدند.

عدم واریز ۴ ماه حقوق این کارگران باعث بروز مشکلات بسیاری در معیشت این شهروندان شده است.

برچسب هافضای سبزفضای سبز شهرداریمطالبات کارگریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمعوقات کارگریمعوقات کارگراننقض حقوق بشر در ایرانکوت عبدللهکوت عبداللهکارگر پاکبانیکارگران پاکبانیکارگران پاکبانی در ایرانکارگران شهرداریکارگران شهرداری کوت عبداللهکارگران شهرداری کوت عبدالهکارگران شهرداری اهوازکارگران شهرداری در کوت عبداللهکارگران شهرداری در ایرانپاکبان شهرداریپاکبانان شهرداریپرستاران استان گیلاناستان گیلاناستانداری تهراناستانداری خوزستانبازداشت کارگران شهرداری کوت عبدالهتجمع اعتراضی پاکبانان شهرداریتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی خرمشهرتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی در خرمشهرجامعه کارگریجامعه کارگری در ایرانجامعه کارگرانجامعه کارگران ایرانجامعه کارگران در ایرانحقوق شهروندی در ایرانخرمشهرخرمشهر استان خوزستاندریافت معوقات کارگریشهرداریشهرداری کوت عبداللهشهرداری کوت عبدالهشهرداری اهوازشهرداری خرمشهر

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: