•                  
پنج شنبه , ۰۱ آبان , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, اکتبر 22

برگزاری دستکم ۶ تجمع اعتراضی

0
119

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۳اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از رانندگان تاکسی سواری کرایه ای و فرودگاهی در استان خراسان رضوی, جمعی از پرستاران شاغل در بیمارستانها و مراکز درمانی, جمعی از مالکان زمینهای کوی بازنشستگان ارتش در شهرک گلستان شیراز, جمعی از کارگران کارخانه کنتور سازی قزوین, جمعی از مالباختگان در طرح مسکن مهر و جمعی از آموزش یاران نهضت سوادآموزی با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از شهروندانی که در طرح مسکن مهر ثبت نام کرده بودند با برگزاری تجمع اعتراضی در محدوده ۱۳ دی شهرستان پاک دشت نسبت به عدم تحویل واحدهای مسکونی آنها اعتراض کردند.

این شهروندان معترض اعلام کردند: “از سال ۱۳۹۴ هر یک از ما مبالغی را بعنوان ودیعه برای خرید مسکن پرداخت کردیم اما تا به امروز مسکن به ما ندادند و از سوی دیگر مبالغی هم که پرداخت کردیم بعنوان انصراف به ما بازگردانده نشده است.

تجمع اعتراضی کارگران کنتورسازی قزوین

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران کارخانه کنتور سازی قزوین در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و وضعیت معیشت خود در مقابل دادگستری قزوین تجمع اعتراضی برگزار کردند.

عدم وصول معوقات مزدی از جمله موارد تاکید شده این شهروندان در این تجمع اعتراضی است.

تجمع اعتراضی بازنشستگان ارتش 

به گزارش حقوق بشر در ایران بتقل از ایرنا, امروز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از مالکان زمینهای کوی بازنشستگان ارتش در شهرک گلستان شیراز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان در اعتراض به ابطال اسناد مالکیت زمین های آنها در مقابل تعاونی بازنشستگان ارتش در شیراز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تعاونی بازنشستگان ارتش ۱۷ سال پیش ۵۳۱ قطعه زمین در شهرک گلستان شیراز به ما واگذار کردند که بسیاری از افراد همان زمان سند ملکی این زمین ها را دریافت کردند اما در حال حاضر پس از این مدت اوقاف و امور خیریه مدعی است این زمین ها وقفی است.

مهدی کهیارپور نماینده تجمع کنندگان گفت: “بسیاری از افراد در این زمین ها ساخت و ساز انجام دادند اما در حال حاضر اداره کل اوقاف و امور خیریه شکایت کرده که این زمین ها مربوط به این سازمان است”.

وی ادامه داد: ” ما اعلام می کنیم که این زمین ها اگر از آن سازمان اوقاف و امور خیریه است چرا بعد از ۱۷‌سال شاکی شدند و به همین دلیل جلو تعاونی بازنشستگان ارتش تجمع شد تا پیگیر کار باشند و مساله را حل کنند”.

نماینده تجمع کنندگان گفت: “این زمین ها مال فردی به نام اقبالی بوده که به تعاونی بازنشستگان ارتش فروخته است و از روز نخست این زمین ها اوقافی نبودند”.

کهیارپور افزود: “سال ۱۳۸۲ دادگاه رای صادر کرده است که این زمین ملکی است اما سازمان اوقاف و امور خیریه بعد از ۱۷ سال اعتراض کرده است که سه دانگ این زمین ها مربوط به این سازمان است”.

وی ادامه داد: “در حال حاضر بسیاری از دارندگان زمین که ۵۳۱ قطعه زمین در کوی بازنشستگان ارتش دارند، دارای سند ملکی هستند”.

وی اضافه کرد: “افرادی که سند ملکی دریافت کردند در گذشته استعلام از سازمان اوقاف و امور خیریه و دیگر سازمان ها دریافت کردند، اگر آن زمان مشکلی نبوده و سند صادر شده است چرا در حال حاضر اوقاف ادعا کرده این زمین ها مال ماست”؟

نماینده تجمع کنندگان گفت: “حدود ۱۰ روز پیش این رای از سوی دادگاه به اداره ثبت اسناد و املاک ابلاغ شده است که سندهای ۵۳۱ قطعه واگذاری تعاونی ارتش باید باطل شود”.

تجمع اعتراضی  پرستاران پیمانکار 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از پرستاران شاغل در بیمارستانها و مراکز درمانی که از طریق شرکتهای پیمانکار بصورت نیروی کار موقت اشتغال دارند در مقابل ساختمان وزارت بهداشت در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان نسبت به عدم برخورداری از امنیت شغلی ناراضی هستند و می گویند با توجه به اینکه بصورت نیروی کار موقت در مراکز درمانی فعالیت می کنند هر لحظه احتمال تعدیل و اخراج آنها از کار وجود دارد و این مساله باعث نگرانی شدید آنها است.

تجمع اعتراضی رانندگان تاکسی سواری 

به گزارش حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از رانندگان تاکسی سواری کرایه ای و فرودگاهی در استان خراسان رضوی در ب ورودی وزارت راه و شهرسازی این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کاهش تعداد مسافر از جمله مواردی که است که این شهروندان معترض نسبت به آن اعلام اعتراض کردند.

تجمع اعتراضی آموزش یاران نهضت سوادآموزی 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی سنندج جهت رسیدگی به حقوق تضییع شده‌شان در مقابل دفتر نماینده مجلس در استان کردستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

برچسب هاقرارداد کاری موقتمالباختگان مسکن مهرمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات مزدی شهروندان ایرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندیمطالبات شهروندان ایراننقض حقوق بشر در ایراننیروی کارنیروی کار پیمانکارنیروی پیمانکاروزیر بهداشتوزیر بهداشت و درمانوزارت راه و شهرسازیکنتورکنتوری سازیکنتورسازیکنتورسازی قزوینکنتورسازی ایرانکادر بهداشت و درمانکارگر کنتورسازیکارگران کنتورسازیکارگران کنتورسازی قزوینکارگران کنتورسازی در قزوینکارخانه کنتورسازیپاکدشت ورامینپرسنل بهداشت و درمانپرستاراناداره اوقاف و امور خیریهاستان خراسان رضویاعتراضات رانندگاناعتراضات شهروندان در ایرانبیمارستانبازنشستگان ارتشتاکسی سواریتجمع اعتراضی کارگران کنتورسازیتجمعاتتجمعات کارگریتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات خیابانی در ایرانتجمعات شهروندانخراسان رضویدادگستری قزوینراننده تاکسیراننده تاکسی سواریسرکوب شهروندان مطالبه گرشهروندان ایرانشهرک گلستان شیرازشهرستان پاکدشتشرکت کنتورسازی قزوینطرح مسکن مهر

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: