•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
881

در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از شهروندان بلوچ در چابهار، شماری از مالباختگان موسسه مالی و اعتباری بدر توس, جمعی از فرهنگیان مریوان, دانشجویان دانشگاه کاشان, شماری از پیمانکاران شهرداری در تهران، تعدادی از کارگران کارخانه کاشی کوثر در ابرکوه و همچنین جمعی از دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸, با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان, جمعی از مردم معترض کاروان و زرآباد در مقابل دادگستری چابهار تجمع کردند. معترضان خواستار توضیح مقامات قضایی در خصوص چرائی آزادی فردی به نام “یحیی کاروانی” شدند که متهم به قتل دو روحانی اهل سنت این شهر است.

آزادی این فرد برای دومین بار با پشتیبانی ارگان های امنیتی باعث نگرانی مردم شده و صبح امروز در مقابل دادگستری تجمعی در اعتراض به این موضوع برگزار شد. تجمع مردم با مداخله نیروهای امنیتی و پلیس و با قول پیگیری و حل موضوع خاتمه یافت.

تجمع کنندگان امروز خواستار رسیدگی قضایی روشن به این پرونده هستند.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

تجمع پیمانکاران شهرداری جلوی ساختمان بهشت در تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از رکنا، صبح امروز تعداد زیادی از پیمانکاران منطقه ۲۲ شهرداری تهران که با گذشت سال ها هنوز طلب شان را از قسمت مالی شهرداری دریافت نکرده اند در جلوی ساختمان شهرداری در خیابان بهشت تجمع کردند.

این پیمانکاران باگذشت سالها هنوز طلب شان را از شهرداری دریافت نکرده‌اند و این برای چندمین بار است که پیمانکاران در جلوی ساختمان بهشت تجمع کرده‌اند.

تجمع اعتراضی کارگران کاشی کوثر در ابرکوه
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از رادیو زمانه، دیروز ۲۳ اردیبهشت ماه، کارگران کاشی کوثر که دست‌کم سه ماه حقوق نگرفته‌اند و نگران امنیت شغلی خود هستند، مقابل فرمانداری ابرکوه تجمع کردند.

این چندمین تجمع کارگران کاشی کوثر مقابل فرمانداری ابرکوه بود که باز با وعده‌های فرماندار مواجه شد. فرماندار ابرکوه درپی اجتماع روز گذشته کارگران از تشکیل جلسه‌ای با حضور مسئولان استان و سهامداران کارخانه وعده داد مشکلات کارخانه با دریافت وام برطرف و مطالبات کارگران پرداخت شود.

کارخانه کاشی کوثر واقع در ابرکوه استان یزد ۱۵۰ کارگر داشت که از اسفند گذشته به‌رغم اعتراضات کارگران، در دو نوبت ۲۰ و ۴۰ نفر از کارگران آن اخراج شده‌اند و باقی آنها نیز در آستانه اخراج قرار دارند.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر در صحن دانشگاه
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از شوراهای صنفی دانشجویان کشور، روز ۲۳ اردیبهشت ماه، تعدادی از دانشجویان دانشگاه خلیج فارس در اعتراض به بازداشت‌های پی‌درپی کارگران و دانشجویان و همچنین اضافه شدن بند “برخورد با تخلفات دانشجویان در شبکه های مجازی” به آیین نامه‌ی انضباطی دانشگاه‌ها، در صحن دانشگاه دست به تجمع زدند.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

تجمع اعتراضی فرهنگیان مریوان

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، جمعی از فرهنگیان مریوان در حمایت از معلمان دربند و اعلام همبستگی با “یاسر امینی‌آذر” معلم زندانی و فعال صنفی مهابادی تجمع اعتراضی برپا کردند. 

تجمع اعتراضی دانشجویان در دانشگاه کاشان

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه کاشان در اعتراض به کیفیت بسیار بد غذای سلف سرویس این دانشگاه دست به تحصن و اعتراض زدند.

تجمع اعتراضی مالباختگان موسسه بدر توس

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، مالباختگان موسسه مالی و اعتباری بدر توس در مقابل ساختمان  استانداری مشهد، با شعار «دست‌های پشت پرده؛ هر کاری خواسته کرده» دست به اعتراض و تحصن زدند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.