•                  
پنج شنبه , ۰۱ آبان , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, اکتبر 22

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
148

حقوق بشر در ایران –  امروز سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک, مستاجران غرفه های صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان, جمعی از شهروندان ساکن شهرری, جمعی از کارگران راه آهن اراک, در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را در نقاط مختلف کشور برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک در اعتراض به وضعیت نامناسب تولید و اشتغال در این کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند. عدم پرداخت حقوق فروردین ماه و همچنین پرداخت نشدن معوقات مربوط به سال‌ ۱۳۹۸ جمله دیگر خواسته های این کارگران است.

این کارگران معترض که اعتراض آنها به دومین روز کشیده شده نسبت به نبود تولید و در نتیجه محرومیت آنها از امنیت شغلی که هر لحظه زمینه اخراج یا تعدیل نیرو در این واحد صنعتی را محتمل کرده معترض هستند.

براساس اعلام عبدلی رئیس شورای کار شرکت هپکو: “این کارخانه در سال ۱۳۹۸ فقط موفق به تولید ۱۰دستگاه ماشین آلات راهسازی شد که آن هم مربوط به پروژه های قبلی شرکت هپکو بود و در حال حاضر فقط ۱۰ دستگاه در خط تولید دارد که آن هم با کمبود قطعات مواجه هستند.

رئیس شورای کار شرکت هپکو در ادامه افزود: “اعتراض کارگران شرکت به عملکرد ضعیف مدیر این شرکت هپکو است چرا وضعیتی در حال حاضر در شرکت ایجاد شده که هیچ یک از کارگران قرار دادی برای سال جدید امضا نکردند و امنیت شغلی آنها در معرض خطر قرار گرفته است.

عبدلی در ادامه تاکید کرد: “در حال حاضر ۵۰ درصد کارگران شرکت هپکو مشغول به کار هستند و این نشان از ضعف مدیریت است چرا که بجای تعطیل کردن شرکت و خط تولید کارخانه باید به دنبال عقد قرارداد و آوردن کار باشد، اما دائما به بهانه کرونا، نبود نقدینگی و ندادن ضمانت نامه بانکی از سوی بانک برای عقد قرارداد، در پی تعطیلی کارخانه هستند. کارگران هم به دنبال کار کردن و دریافت حقوق شان، هرچند حقوق فروردین هنوز پرداخت نشده و فردا هم که اردیبهشت به پایان می‌رسد.کارگران نه تنها با معوقات سال ۱۳۹۹ مواجه هستند، بلکه برخی از مطالباتی که از سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ دارند هم هنوز تسویه نشده.

عبدلی در خاتمه افزود: “علاوه بر معوقات، از اواخر سال ۱۳۹۸، تاکنون ۸۶ نفر از پرسنل بازنشسته شده اند که جذب نیرو در این خصوص صورت نگرفته و شرایط حاکی از آن است که هپکو برای رفع مشکلات خود حامی ندارد”.

تجمعات اعتراضی کارگران راه آهن 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹، جمعی از کارگران راه آهن اراک در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات معوقه مزدی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان, حقوق فروردین ماه آنها و همچنین بخشی از مطالبات آنها از قبیل سنوات خدمت سال ۱۳۹۸، این کارگران پرداخت نشده است.

تجمعات اعتراضی غرفه داران استان هرمزگان 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹، جمعی از مستاجران غرفه های صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان که در محدوده معبد هندوها در این استان «که اخیرا دچار آتش سوزی شد»، به کسب و کار مشغول هستند در اعتراض به عدم توجه به خواسته های این شهروندان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع اعتراضی که در مقابل ساختمان استانداری هرمز گان برگزار شد در اعتراض به ایمن نبودن غرفه های و استاندارد نبودن محیط کار از جمله نبود کپسول اطفاء حریق با توجه به اینکه هیچ یک از این غرفه های بیمه نیستند لذا این شهروندان خواستار جبران خسارت وارده به آنها در آتش سوزی اخیر شدند.

تجمع اعتراضی کسبه شهرری

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان ساکن شهرری در اعتراض به عدم توجه مسئولان این شهر در رفع مشکل اختلاف ملکی آنها در مقابل فرمانداری شهرری تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان اعلام کردند اتحادیه صنف پلاستیک و نایلون فروشان شهرری به همراه فرمانداری این شهر به وعده های خود برا رفع مشکلات ملکی این شهروندان هیچگونه اقدامی نکردند.

آنها با تجمع در مقابل فرمانداری شهرری شعار می دادند: “اصناف خیانت می کند فرماندار حمایت می کند”.

برچسب هامطالبات کارگران در شرکت هپکوی اراکمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننقض حقوق شهروندی کارگران در ایرانهپکوهپکو اراکهپکوی اراککارگران هپکوکارگران هپکو اراککارگران هپکو در اراککارگران ایرانکارگران راه آهن در ایرانکارگران شرکت هپکوکارگران شرکت هپکو اراککارگران شرکت هپکوی اراککارخانه هپکوکارخانه هپکو اراکآتش سوزیامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی در ایراناداره کل میراث فرهنگیاستان هرمزگاناعتراض کارگران هپکواعتصاب کارگران هپکوتجمعاتتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگران هپکو اراکتجمعات اعتراضی کارگران شرکت هپکو اراکتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی شرکت هپکوتجمعات خیابانی در ایرانجامعه کارگرانجامعه کارگران ایرانجامعه کارگران در ایرانراه آهن اراکسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران در جمهوری اسلامیسرکوب تجمعات اعتراضیشرکت هپکوشرکت هپکو اراکشرکت هپکو در اراکشرکت هپکوی اراکصنایع دستیغرفه داران بوشهر

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: