•                  
جمعه , ۰۱ بهمن , ۱۴۰۰
جمعه, ژانویه 21

جعفر ابراهیمی, معلم و فعال صنفی فرهنگیان تفهیم اتهام شد

0
359

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جعفر ابراهیمی, معلم و فعال صنفی فرهنگیان, پس از مراجعه به شعبه۹ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه و طی مراحل بازپرسی و تفهیم اتهام با تودیع ۲ فقره قرار کفالت بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جعفر ابراهیمی, معلم و فعال صنفی فرهنگیان و از اعضای کانون صنفی معلمان, ساکن تهران با توجه به احضاریه دریافتی پس از مراجعه به شعبه ۹ بازپرسی دادسرای فرهنگی و رسانه و طی مراحل بازپرسی از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام”, مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و با تودیع ۲ فقره قرار کفالت بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شد. 

در همین رابطه حسین تاج, وکیل دادگستری با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر اعلام کرد: “امروز به همراه جعفر ابراهیمی، فعال صنفی معلمان، به دادسرای فرهنگ و رسانه مراجعه کردیم و اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به وی تفهیم شد. مصادیق آن فعالیت های صنفی و آموزشی بود. بازپرس محترم، دفاعیات را با حوصله شنید، با تبدیل قرار وثیقه به قرار کفالت « ۲نفر از معلمان » به قید قرار به همراه جعفر از دادسرا خارج شدیم”.

در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جعفر ابراهیمی, معلم و فعال صنفی فرهنگیان و از اعضای کانون صنفی معلمان, ساکن تهران با دریافت احضاریه ای توسط شعبه ۹ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده بود. 

لازم به ذکر است, جعفر ابراهیمی, فعال صنفی فرهنگیان, در تاریخ ۶ بهمن ماه ۱۳۹۸, که در پرونده ای دیگر در جریان مراسم ۵ دی ماه مربوط به چهلم جانباختگان اعتراضات آبان ماه سالجاری در بهشت سکینه کرج بازداشت شده بود پس از طی دوران بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه و بطور موقت تا اتمام دوران دادرسی از بازداشت آزاد شد. 

آزادی جعفر ابراهیمی, معلم و فعال صنفی فرهنگیان با تودیع قرار وثیقه در حالی صورت گرفت که پیش از این در تاریخ ۱ بهمن ماه ۱۳۹۸, ماموران امنیتی با یورش به منزل شخصی این فعال صنفی فرهنگیان, ساکن تهران, پس از تفتیش منزل اقدام به ضبط گوشی تلفن همراه همسر وی کرده بودند. 

این فعال صنفی فرهنگیان,  پس از بازداشت در تاریخ ۵ دی ماه ۱۳۹۸, در جریان برگزاری مراسم چهلم “پویا بختیاری”, از جانباختگان تجمعات اعتراضی آبان ماه سالجاری در بهشت سکینه واقع در کمالشهر کرج, در پی یورش ماموران امنیتی به این مراسم بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. 

در تاریخ ۱۵ دی ماه ۱۳۹۸, پس از پیگیرهای مستمر خانواده این فعال صنفی فرهنگیان و با مراجعه آنها به دادسرای کرج به آنها اعلام شده بود با توجه به تمدید قرار بازداشت جعفر ابراهیمی برای مدت ۱۵ روز دیگر لذا با توجه به این تمدید, تصمیم گیری پیرامون قرار آزادی وی به ۲ هفته دیگر موکول خواهد شد. 

در تاریخ ۱۹ دی ماه ۱۳۹۸, کانون صنفی معلمان ایران, با صدور بیانیه ای نسبت به بازداشت و تداوم بیخبری از وضعیت جعفر ابراهیمی, معلم و از فعالان صنفی فرهنگیان واکنش نشان داد و در این بیانیه نسبت به تداوم سرکوب شهروندان در جریان این تجمعات اعتراضی و اعمال فشارهای امنیتی از قبیل ممانعت از برگزاری مناسک مذهبی و همچنین بازداشت شهروندان که جعفر ابراهیمی هم از جمله این افراد می باشد رفتارهای جمهوری اسلامی لجوجانه و مایه تاسف دانست. 

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مود تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

سرکوب فعالان صنفی و بیان اتهامات امنیتی بر علیه این دسته از شهروندان از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است و در اسناد بین المللی حقوق بشر در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر آن تاکید شده است. 

 

برچسب هافرهنگیان ایرانفرهنگیان در ایرانفعال صنفی فرهنگیانفعال صنفی فرهنگیان ایرانفعال صنفی معلمان ایرانفعالیت تبلیغ علیه نظامفعالیت تبلیغیفعالیت تبلیغی علیه نظامفعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به نفع بهائیتفعالان صنفی فرهنگیان ایرانفعالان صنفی فرهنگیان در ایرانفعالان صنفی معلمان ایرانمعلمانمعلمان ایرانمعلمان ایران فعالمعلمان در ایرانمعلمان در جمهوری اسلامیمعلمان دربندنقض حقوق بشر در ایرانکانون صنفی معلمان ایراناحضار و بازپرسیبازپرسیتودیع قرار وثیقهتودیع قرار کفالتتبلیغ علیه نظامتبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت در فضای رسانه ایتبلیغ علیه نظام به نفع گروههای مخالفتجمع اعتراضی معلمان ایرانتحصن فرهنگیان ایرانتحصن معلمان ایرانتحصن سراسری معلمان ایرانجعفر ابراهیمیجعفر ابراهیمی فعال صنفی فرهنگیانجعفرابراهیمیحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی در ایراندادسرای فرهنگ و رسانهسرکوب فرهنگیانسرکوب فرهنگیان ایرانسرکوب فرهنگیان در ایرانسرکوب فعالین صنفی معلمان ایرانسرکوب فعالان صنفی فرهنگیان ایرانسرکوب معلمانسرکوب معلمان ایرانسرکوب معلمان در ایرانسسرکوب فرهنگیان ایرانشعبه 9 بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: