•                  
چهارشنبه , ۳۰ مهر , ۱۳۹۹
چهارشنبه, اکتبر 21

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
127

حقوق بشر در ایران –  امروز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران شهرداری شاهین شهر اصفهان, کارگران شهرداری خرمشهر, جمعی از پرستاران قراردادی موقت ۷۹ روزه شاغل در مراکز درمانی استان گیلان و جمعی از دستفروشان و کسبه بازار روز شهرستان سیمرغ با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از دستفروشان و کسبه بازار روز شهرستان سیمرغ از توابع استان مازندران در اعتراض به تداوم بلاتکلیفی در کسب و کار تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در این تجمع اعتراضی که در مقابل فرمانداری این شهرستان برگزار شد این شهروندان با اجتماع خود نسبت به تداوم تعطیلی کسب و کار آنها و نبود حمایتهای اجتماعی و مالی از طرف دولت خواستار پاسخگویی مسئولان شدند.

لازم به ذکر است, با توجه به شیوع ویروس کرونا مسئولان دولتی و حکومتی در ایران بدون در نظر گرفتن حمایتهای مالی برای اقشار کم درآمد نسبت به تعطیلی کسب و کارها اقدام کردند که در این میان کارگران و اقشار کم درآمد جامعه به آسیب های معیشتی بسیاری مواجه شدند.

تجمع اعتراضی پرستاران قراردادی 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، جمعی از پرستاران شاغل در مراکز درمانی استان گیلان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق آنها که بر طبق قرار دادهای کاری ۸۹ روزه تعیین شده بود تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض این شهروندان در قالب پرستاران داوطلب و با قرار دادهای کاری ۸۹ روزه در مراکز درمانی استان گیلان به کار گرفته شدند و با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان وزارت بهداشت خواستار پرداخت حقوقشان شدند.

این پرستاران در ایام شیوع کرونا با فراخوان نیاز به نیروی شرکتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مشغول به کار شدند و به آنها قرارداد ۸۹ روزه داده شد.

این پرستاران از ابتدای اسفند ماه که در کنار دیگر نیروهای پرستاری برای مقابله با کرونا در بیمارستان‌های گیلان اشتغال داشتند اما پس از اتمام قرار داد حقوق این شهروندان پرداخت نشد.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری خرمشهر 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شهرداری خرمشهر در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات معوق مزدی شان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران تا به امروز فقط توانستند حقوق اردیبهشت ماه خود را دریافت کنند و از سوی دیگر کماکان حقوق اسفند ماه ۱۳۹۸ و عیدی و حقوق فروردین ماه آنها هنوز پرداخت نشده است.

در حالی حقوق اردیبهشت ماه این کارگران پرداخت شد که آنها چندین روز در مقابل شهرداری خرمشهر تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری شاهین شهر اصفهان 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شهرداری شاهین شهر اصفهان در اعتراض به نقض حقوق شهروندی شان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

عمده خواسته کارگران در این تجمّعات اعتراضی عدم پرداخت حقوق معوقه آنها و یا مطالبات آنها مربوط به ماهها و یا سال گذشته بوده است.

برچسب هاقراردادهای کاریقراردادکاریمراکز درمانی در ایرانمطالبات کارگران ایرانمعوقات مالیمعوقات مردیمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمعوقات کارگریمعوقات کارگراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندیکارگران پاکبانیکارگران پاکبانی در ایرانکارگران پاکبانی شهرداری در ایرانکارگران ایرانکارگران ایران مرینوس قمکارگران ایرانیکارگران شهرداریکارگران شهرداری اهوازکارگران شهرداری در ایرانکارگران شهرداری شاهین شهر اصفهانپاکبان شهرداریپرستارانپرستاران گیلانیپرستاران استان گیلاناستان مازندرانتجمع اعتراضیتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات کارگران ایرانجامعه کارگران ایرانحقوق ماهیانهحقوق ماهیانه کارگران در ایرانحقوق معوقه کارگران در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق و معوقات مزدیحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی کارگران ایراندستفروشان در ایرانسرکوب کارگران ایرانشهرداریشهرداری خرمشهرشهرداری شاهین شهرشهرداری شاهین شهر اصفهانشهرستان سیمرغشاهین شهر اصفهان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: