•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۵ مهر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, سپتامبر 27

گزارشی از وضعیت فقر گسترده در شهرستان شهریار

0
1685

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, گزارشی که از یک شهروند خبرنگار برای حقوق بشر در ایران ارسال شده نشان می دهد که وضعیت فقر و نابسامانی اقتصادی لجام گسیخته ای بر جامعه ایران حکام شده است. 

در این ویدئو, با کمی دقت می‌توان متوجه شد که در فاصله ای بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر بیش از ۳ متکدی در خیابان ولیعصر شهرستان شهریار در حال تکدی گری هستند. این تصاویر اسفناکی دردهایی است که جامعه ایران در اثر سوء مدیریت مسئولان ناکارآمد به آن دچار شده است. 

در حالی لحظه به لحظه به تعداد افراد متکدی در جامعه ایران افزوده می شود که علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی مدعی شد که سال ۱۳۹۹ برای رونق اقتصادی و تولید است. تفاسیری غلطی که حاکمان جمهوری اسلامی از حقوق شهروندی در ایران دارند و همیشه قوانین را آنگونه تفسیر کردند که حکومت را صاحب حق می دانند و حقوق شهروندان پایمال شده است. 

برخورداری افراد از تامین اجتماعی مناسب از جمله موارد تاکید شده در اسناد بین المللی حقوق بشر است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد در برخورداری از؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگر نیز تاکید شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.