•                  
پنج شنبه , ۰۶ آذر , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, نوامبر 26

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
129

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۶ خرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از  شهروندان ساکن چهارمحال ‌و بختیاری و چرمهین در استان اصفهان و همچنین جمعی از کارگران روغن نباتی شیراز در اعتراض به نقض حقوق شهروندیان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا, امروز سه شنبه ۶ خرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از ساکنان و چرمهین استان اصفهان در اعتراض به انتقال آب بهشت‌آباد در فرخ شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

در این تجمع اعتراضی شهروندان معترض با در دست داشتن پلاکاردی که بر روی آن نوشته شده بود: « آب تنها دلیل زندگی ماست ما را از زندگی ناامید نکنید » و یا بر روی بنر دیگری که نوشته شده بود «  تونل بهشت آباد برای ما زیان بار است » اعتراض خود را نسبت به انتقال آب این استان ابراز داشتند.

همچنین در فیلمی که توسط یکی از اهالی این شهر منتشر شده شهروندان می گویند: “به رغم اینکه قرارگاه خاتم سپاه پاسداران اعلام کرده است که حفر تونل بهشت آباد و ادامه ساختمان آن متوقف شده است ولی عملیات حفاری این تونل برای انتقال آب این استان همچنان ادامه دارد”. 

در این فیلم از مردم اصفهان خواسته شده است که برای جلوگیری از ادامه این طرح ننگین برپاخاسته و مانع از ادامه این پروژه دزدی آب توسط قرارگاه خاتم سپاه پاسداران شوند.

همچنین حامد فروزنده، شهردار فرخشهر در این رابطه گفت: “خواسته مردم از مسئولان استانی و کشور، توزیع متوازن آب است. انتقال آب باید به گونه‌ای باشد که هیچ‌گونه آسیبی به مردم و محیط زیست چهارمحال‌وبختیاری وارد نشود”.

شهردار فرخشهر با اشاره به اینکه کشاورزی و دامداری شغل اصلی مردم چهارمحال‌وبختیاری است، تاکید کرد: “نباید با انتقال آب بهشت‌آباد معیشت مردم این استان را به خطر بیندازیم”.

فریدون استکی، رئیس کمیته صیانت از چهارمحال‌وبختیاری نیز در خصوص حفر تونل بهشت‌آباد، اظهار کرد: “انتظار داریم مسئولین سه قوه به وظایف خود در رابطه با حمایت از مردم و محیط زیست عمل کنند”.

وی خاطرنشان کرد: “امکانات کشور باید به صورت عادلانه در بین استان‌ها توزیع شود که این امکانات شامل آب نیز می‌شود. حقوق عامه مردم این استان نباید با احداث تونل بهشت‌آباد زیر پا گذاشته شود”.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه روغن نباتی شیراز 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۶ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران کارخانه روغن نباتی شیراز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و سنوات خدمت آنان تجمع اعتراضی برگزار کردند. کاهش تولید و محرومیت کارگران از امنیت شغلی و عدم پرداخت به موقع حقوق و مطالبات مزدی کارگران از جمله دلایل برگزاری این تجمع اعتراضی بود.

براساس اعلام این کارگران: “در طی سال چندین مرحله برای دریافت حقوق ماهیانه بادی تجمع اعتراضی برگزار کنیم و بطور میانگین تقریبا برای دریافت حقوق هر ماه بدون تجمع اعتراضی حقوق ما پرداخت نمی شود”.

این کارگران معترض در ادامه همچنین افزودند: “در سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ هم ما تجمّعات اعتراضی را برگزار کردیم و با حضور دادستان شیراز از مهدی میرسلیمی تعهدی مبنی بر پرداخت حقوق ما اخذ شد. مطالبات ما شامل توسعه بخشهای مختلف این واحد صنعتی است و برخورداری ما از امنیت شغلی و پرداخت به موقع حقوق ماهیانه و عیدی و سنوات خدمت ما است”.

برچسب هافرمانداری استان چهار محال و بختیاریفرخ شهرمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبات شهروندی در ایرانمطالبات شهروندان در ایرانمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران در ایراننقص حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیچهار محال و بختیاریچهارمحال و بختیاریچرمهینکارگران روغن نباتی شیرازانتقال آبانتقال آب به اصفهاناستان فارساستان چهار محال و بختیاریاستان اصفهاناعتراضیاعتراضات مدنیاعتراضات مدنی در ایراناعتراضات مدنی شهروندان در ایراناعتراضات شهرونداناعتراضات شهروندان در ایرانبهشت آبادتونل آب بهشت آبادتجمع اعتراضیتجمعاتتجمعات کارگریتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات خیابانی در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق شهروندی در ایرانخشکسالیخشکسالی در ایرانروغن نباتی جهانروغن نباتی شیرازسرکوب اعتراضات مدنی در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: