•                  
سه شنبه , ۲۹ مهر , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, اکتبر 20

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
113

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از شهروندان ساکن روستای مسیر جفیر واقع در دشت آزادگان, جمعی از دامداران محمدیار از توابع شهرستان نقده, رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران, جمعی از کارگران پتروشیمی رجال واقع در شهرستان ماهشهر, جمعی از بازنشستگان صندوق آینده‌ساز, جمعی از کارگزاران مخابرات روستایی استان خوزستان و جمعی از صاحبان اراضی شهرک پرواز واقع در شهرستان ارومیه در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگزاران مخابرات روستایی استان خوزستان در اعتراض به وضعیت نامناسب شغلی و معیشتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان اعلام کردند: “خواسته های ما عبارتند از : 

اجرای طرح طبقه‌بندی طبق بخشنامه تایید شده دیوان عدالت اداری و آرا گرفته شده از مراجع حل اختلافات اداره کار.

همسان‌سازی حقوق و دادن رفاهیات برابر دیگر پرسنل طبق عرف کارگاه برابر قانون کار؛ باتوجه به اینکه در قانون کارگزاران و پرسنل دایم با یک کد کارگاهی بیمه واریز می‌شود و یکسان هستیم پس باید طبق عرف کارگاه تمام مزایای قانونی برخوردار باشیم.

صدور احکام کارگزینی با توجه به اینکه کارگزاران، قرارداد دایم شده‌اند و قرار گرفتن آنها برابر دیگر پرسنل در چارت سازمانی.

به‌روز شدن تمامی معوقات بیمه همکاران با توجه به اینکه بعد از ۸۸ مخابرات خصوصی شده و مکلف است تمامی مبالغ بیمه سهم کارگر و کارفرما برعهده مخابرات است که متاسفانه خیلی از همکاران معوقات بیمه‌ای دارند که باید از سوی مخابرات واریز شود تا برای بازنشستگی آنها مشکلی پیش نیاید.

با توجه به اینکه همکاران اکثرا در شرف بازنشستگی هستند باید ما به التفاوت مزد گروه محاسبه و هزینه بیمه را مشخص کنند و طبق گروه و مزد تعیین شده در حل اختلاف ها توسط بیمه تامین اجتماعی توسط مامورین بیمه محاسبه و اعمال شود؛ همچنین بیمه ۴ درصد سختی کار نیز باید تعیین تکلیف شود.

تجمع اعتراضی مالکان زمینهای شهرک پرواز ارومیه 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از صاحبان اراضی شهرک پرواز واقع در شهرستان ارومیه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به انتظار طولانی مدت ۲۰ ساله آنها برای اخذ مجوز ساخت و ساز شهری خواستار صدور این مجوز شدند.

 این در حالی است که زمین های اطراف شهرک پرواز و دورتر از آن مثل فرهنگیان و چند شهرک دیگر که در محدوده شهرک پرواز هستند وارد محدوده شهری شده و تنها زمین های این شهرک اجازه صدور مجوز مانده است.

تجمع اعتراضی بازنشستگان صندوق آینده ساز

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از بازنشستگان صندوق آینده‌ساز, در اعتراض به عدم اجرای اساسنامه صندوق بازنشستگی در محوطه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند.

این شهروندان معترض اعلام کردند: “باتوجه به اینکه از 6 فروردین ماه سال جاری، اساسنامه صندوق مورد بازنگری قرار گرفت و به بالغ رسیده خواهان اجرای هر چه سریعتر مفاد آن هستیم.”

شهروندان در ادامه افزودند:”اهمیت اجرای اساسنامه این است که با قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی تنظیم شده است و اجرای سه‌جانبه‌گرایی را مورد تاکید قرار داده است.”

در ادامه این شهروندان تاکید کردند: “با اجرای سه جانبه گرایی نمایندگان بازنشستگان هم می‌توانند در ارکان مدیریتی صندوق برابر بر دیگر گروه‌ها سهم داشته باشند”.

تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی رجال ماهشهر 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا,  امروز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران پتروشیمی رجال واقع در شهرستان ماهشهر, در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل و مشکلاتی که بر سر راه اجرای قانون بدی آب و هوا و متناسب‌سازی دستمزدها با شرایط جغرافیایی محیط کار وجود دارد در این واحد صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بنقل از یک منبع مطلع: “حق بدی آب و هوا مربوط به ماده ۶۸ قانون استخدام کشوری است و این در حالی است که بیرانوند فرماندار ماهشهر هم منطقه اعلام کرده که موضوع را پیگیری می کند اما تا به این لحظه هیچ کاری برای ما نشده است”.

این منبع آگاه در پتروشیمی رجال با بیان اینکه اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در حال پیگیری است و اینگونه نیست که بتوان در عرض چند ماه آن را اجرا کرد، گفت: “در سنوات گذشته شرکت برای اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل مشاور گرفت تا از طریق مشاور این کار گسترده را انجام دهد. هماهنگی‌های لازم هم با اداره کار صورت گرفته است و پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است.”

تجمع اعتراضی رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در اعتراض به عدم واریز حقوق آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان که از رانندگان بخش خصوصی مشغول به کار هستند در پی عدم پرداخت حقوق اردیبهشت ماه آنها اعتراض کردند و گفتند عدم دریافت حقوق آنها باعث شده با مشکلات مالی بسیاری مواجه شوند.

اعتراض این کارگران در حالی صورت گرفت که باشگاه خبرنگاران جوان که از رسانه های داخل ایران هست این تجمع اعتراضی را خیلی آرام ذکر کرده بود.

تجمع اعتراضی دامداران محمدیار از توابع شهرستان قروه 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از دامداران محمدیار از توابع شهرستان نقده تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به محدود کردن فضای چرای دامهای آنها در منطقه محمدیار در مقابل بخشداری محمدیار و همچنین فرمانداری شهرستان نقده تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند.

تجمع اعتراضی ساکنان روستای مسیر جفیر دشت آزادگان 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان ساکن روستای مسیر جفیر واقع در دشت آزادگان از توابع استان خوزستان در اعتراض به تداوم قطعی آب آشامیدنی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در جریان این تجمع اعتراضی با انسداد جاده اصلی از اهواز به طرف شهرستان حویزه نارضایتی خود را از وضع موجود و تداوم محرومیت آنها از دسترسی به آب آشامیدنی اعلام کردند.

 این شهروندان همچنین اعلام کردند: “از وعده هاى دروغ مسئولان مأيوس شديم و به غیر از بستن جاده منتهى به شركت هاى نفتى راه حلى نمى بينيم این شهروندان مردم تهديد كردند كه اين شركت ها بطور كلى تعطيل خواهند كرد.”

 

برچسب هافرمانداری شهرستان نقدهمجتمع پتروشیمی رجالمحرومیت از حقوق شهروندی در ایرانمطالیات شهروندانمطالبه گریمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات معوقهمطالبات کارگریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبات شهروندی در ایرانمطالبات شهروندان در ایرانمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات کارگریمعوقات بازنشستگینقض حقوق کارگران در ایراننقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندی در ایراننافرمانی مدنینافرمانی مدنی در ایرانکارگران پتروشیمیکارگران ایرانکارگران ایران مرینوس قمکارگران ایرانیاتوبوسرانیاتوبوسرانی تهران و حومهاخبار نقض حقوق بشر در ایراناخبار نقض حقوق شهروندی در ایراناستان خوزستاناستان خوزستان در ایراناعتراضات رانندگانبازنشستهبازنشستگان کشوریبازنشستگان شرکت واحدبازنشستگان صندوق آینده سازبحران آب در ایرانبحران آب در خوزستانبخش محمدیار در شهرستان قروهبخشداری محمدیارتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانجامعه کارگریجامعه کارگری ایرانجامعه کارگری در ایرانجامعه کارگران ایرانحقوق ماهیانهحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی کارگران ایرانحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی درایرانخشکسالیخصوصی سازیخصوصی سازی در ایراندامداریدامداران محمدیاردشت آزادگاندشت آزادگان اهوازروستای مسیرجفیرراننده اتوبوسرانندگان اتوبوسرانندگان اتوبوس در ایرانرانندگان بخش خصوصیرانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانیرانندگان بخش خصوصی شرکت واحدسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران ایرانیسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران در جمهوری اسلامیسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانسرکوب جامعه کارگری در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهرستان ماهشهرشهرستان نقدهشرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومهصندوق آینده ساز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: