•                  
جمعه , ۰۷ آذر , ۱۳۹۹
جمعه, نوامبر 27

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
117

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد تنی چند از فعالان محیط زیست ساکن شهرستان گچساران, جمعی از پرستاران داوطلب شهرستان یاسوج, جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی خوزستان, جمعی از کارگران شهرداری کوت عبدالله و جمعی از غرفه داران مترو تهران در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شهرداری کوت عبدالله از توابع استان خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران معترض هدف از این تجمع اعتراضی را عدم پرداخت حقوق ماهیانه و مطالبات معوقه مزدی آنها اعلام کردند.

برخی از این کارگران در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و سایر مطالبات مالی آنها تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند که در پی شکایت مسئولان شهرداری بازداشت این شهروندان بازداشت شده و پس از مدتی آزاد شدند.

تجمع اعتراضی آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی خوزستان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی خوزستان در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض در جریان این تجمع اعتراضی اعلام کردند: “تعدادی نیرو در سال ۱۳۹۲ برای فعالیت در نهضت سواد آموزی خوزستان جذب شدند که به صورت پیمانی مشغول به کار هستند”.

 این شهروند معترض همچنین افزود: “با توجه به نیاز خوزستان به نیروی معلم خواستار تبدیل وضعیت خود به حق‌التدریس هستیم”.

وی در ادامه گفت: “بیش از ۲ سال است که حقوق ما پرداخت نشده و این در حالی است که تمام وقت در حال کار و فعالیت بودیم”.

این شهروند معترض در ادامه صحبتهای خود افزود: “روز دوشنبه هفته جاری نیز حدود ۴۰ نفر از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی خوزستان در اعتراض به جذب نشدن خود در آموزش و پرورش، مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان تجمع کردند”.

تجمع اعتراضی پرستاران داوطلب ساکن یاسوج 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از پرستاران داوطلب شهرستان یاسوج در مقابل استانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در جریان این تجمع اعتراضی با حمل پلاکاردهایی اعتراضی با مضامین “کرونا را شکست دادیم اما از کار بیکار شدیم” و “سزای فداکاری بیکاری نیست” اعتراض شان را نسبت به عدم استخدام در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج پس از اتمام دوران قرارداد کاری آنها معترض شدند.

این درحالی است که معاونت پرستاری وزارت بهداشت و درمان کشور اخیراً درباره خوزستان به کمبود نیروی پرستاری در ایام کرونایی اشاره کرده بود.

این پرستاران قرارداد ۸۷ روزه‌ای بودند که نسبت به عدم استخدام و بیکاری معترض بودند.

تجمع اعتراضی فعالان محیط زیست یاسوج 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۱۲ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از فعالان محیط زیست ساکن شهرستان گچساران در اعتراض به ‌نبود امکانات اطفاء حریق و عدم اقدام به موقع مسئولان برای خاموش کردن آتش در جنگل‌های زاگرس در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند. 

تجمع اعتراضی غرفه داران مترو

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایران اینترنشنال, امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از غرفه داران مترو تهران در اعتراض به ناتوانی آنها به تامین هزینه های جاری از جمله تامین هزینه پرداخت اجاره بها مکانی که از شرکت مترو اجاره کردند تجمع کره و خواستار توجه مسئولان شهرداری و مترو تهران برای رفع این مشکل شدند. 

این شهروندان معترض اعلام کردند: “با توجه به کاهش تردد و عدم استفاده شهروندان از مترو به دلیل شیوع ویروس کرونا در نتیجه میزان فروش روزانه آنها به حداقل رسیده لذا توانائی پرداخت اجاره ماهیانه غرفه را ندارند”. 

برچسب هافعالان محیط زیستمتروی تهرانمدرسان نهضت سوادآموزیمراکز درمانیمراکز درمانی در ایرانمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات معوقه کارگرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبت کارگران در ایرانمعلمان نهضت سوادآموزیمعوقات مزدی کارگران ایراننقض حقوق بشر در ایراننهضت سواد آموزینهضت سوادآموزینهضت سوادآموزی در ایرانکوت کعبدالهکوت عبدللهکوت عبداللهکوت عبدالهکارگران پاکبانیکارگران پاکبانی در ایرانکارگران پاکبانی شهرداری در ایرانکارگران ایرانکارگران ایرانیکارگران ابنیه راه آهنکارگران اخراجیکارگران بازداشتی شهرداری کوت عب داللهکارگران خط سه متروی تهرانکارگران شهرداریکارگران شهرداری کوت عبداللهکارگران شهرداری کوت عبدالهکارگران شهرداری اهوازکارگران شهرداری در کوت عبداللهکارگران شهرداری در ایرانپاکبانپاکبان شهرداریپاکبانی شهرداری اهوازپاکبانان شهرداریپرستارانپرستاران موقتپرستاران داوطلبآموزش یاران نهضت سوادآموزیآموزش دهندگان نهضت سوادآموزیآتش سوزیآتش سوزی مراتعامنیت شغلیامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت شغلی در ایراناتحادیه کارگران ایراناتحادیه آزاد کارگران ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایراناستان خوزستاناستانداری کرماناستانداری خوزستانبازداشت کارگران شهرداری کوت عبداللهبازداشت کارگران شهرداری کوت عبدالهتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانجامعه کارگران ایرانحقوق ماهیانه کارگران در ایرانحقوق معوقه کارگران در ایرانحقوق و مزایای کارگران در ایرانحقوق کارگرانحقوق کارگران در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی کارگران ایرانحقوق شهروندی کارگران در ایراندانش یاران نهضت سوادآموزیسرکوب کارگران ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیشهرداریشهرداری کوت عبداللهشهرداری کوت عبدالهشهرستان یاسوجشهرستان گچسارانشورای شهر تهرانغرفه دارانغرفه داران متروغرفه داران مترو تهران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: