•                  
پنج شنبه , ۰۸ آبان , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, اکتبر 29

برگزاری دستکم ۶ تجمع اعتراض

0
137

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۹خرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارکنان هتل های گردشگری در مقابل شرکت توسعه گردشگری در تهران, مالباختگان۲ شرکت لیزینگ ریگان خودرو و شهر خودرو, جمعی از ساکنان کوی پتوبافی « شهرک تارا » در شهرستان مهاباد, جمعی از کارگران شهرداری صنعتی پالایشگاه نفت آبادان، جمعی از کارگران تصفیه خانه آب جاسک, جمعی از مالباختگان موسسه مالی و اعتباری کاسپین در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان و عدم وصول مطالبات مزدیشان تجمعات اعتراض را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۱۹خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از مالباختگان موسسه مالی و اعتباری کاسپین در اعتراض به عدم بازپرداخت سپرده های آنها تجمع اعتراضی در تهران برگزار کردند.

این تجمع اعتراضی که با حضور جمعی از این مالباختگان در تهران خیابان خیام در مقابل دادسرای جرائم پولی و بانکی برگزار شده بود با هدف اعتراض آنها به بی توجهی مسئولان قضائی و دولتی در وصول و بازپرداخت سپرده های پولی آنها در موسسه مالی و اعتباری برگزار شد.

علیرغم اعتراضات گسترده، برخی از مطالبات مالباختگان کاسپین هنوز به آنها بازگردانده نشده و جمعی از این شهروندان در وضعیت بلاتکلیف بطور روزانه تجمعات را در سطح شهر برگزار می کنند.

تجمع اعتراضی کارگران تصفیه خانه آب جاسک

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا,  روز یکشنبه ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران تصفیه خانه آب جاسک با تجمع در مقابل اداره امور آب و فاضلاب و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان خواستار پرداخت ۵ ماه حقوق معوقه و ۲سال سنوات خدمت شان شدند .

به گفته این کارگران: “شرکت دم از بی پولی می‌زنند و می گوید آبفا صورت وضعیت را به ما پرداخت نکرده است”.

این کارگران معترض در ادامه افزودند: “شرکت آبفا هم می گوید به شرکت پول و اوراق می دهیم اما شرکت زیر بار اوراق ۳ساله نمی روند و در بین گیر و دار ما حتی برای دریافت مطالبات خود دست به دامن اداره کار بودیم این اداره هم در جواب می گوید آبفا با شرکت قرار داد نداره دستمان به جایی بند نیست”.

کارگر دیگری در همین زمینه گفت: “مسئولان آب و فاضلاب هرمزگان به عنوان کارفرما برای یک لحظه هم که شده خود را به جای ما بگذارند. حتی از نگاه کردن به چهره زن و فرزندان خود خجالت می کشیم”.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری صنعتی پالایشگاه آبادان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کانال تلگرامی آبادان, روز یکشنبه ۱۸خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شهرداری صنعتی پالایشگاه نفت آبادان، مقابل درب ورودی این پالایشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران معترض علت این تجمع اعتراضی را “عدم پرداخت عیدی، سنوات سال قبل و تعدیل حقوق سال جاری آنها” عنوان کردند.

این کارگران معترض در ادامه افزودند: “با اتمام قرارداد قبلی و شروع قرارداد جدید که به صورت سود و هزینه مدیریتی می‌باشد دستگاه نظارت با اصرار و تهدید به اخراج کارگران، اقدام به تهیه قرارداد کاری کرده که مورد تایید اداره کار نیست و از کارگران خواسته که آن را به صورت سفید امضا کنند که این امر خلاف قانون است و کارگران از امضا آن امتناع کردند”.

این کارگران گفتند: “به دلیل مقاومت ما در برابر امضای قرارداد جدید دستگاه نظارت از ورود ما به پالایشگاه جلوگیری می‌کند و با توجه به این امر، تصمیم گرفتیم در مقابل درب ورودی تجمع اعتراضی برگزار کنیم”. 

تجمع اعتراضی ساکنان شهرک پتوبافی مهاباد 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۱۹خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از ساکنان کوی پتوبافی « شهرک تارا » در شهرستان مهاباد تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به فروش زمینهایی که کاربری آنها برای فضای سبز شهرداری است نسبت به تغییر کاربری و فروش این زمینها توسط شهرداری و شورای شهر معترض هستند.

تجمع اعتراضی مشتریان خودروهای ثبت نامی ریگان خودرو و شهر خودرو 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایران اینترنشنال, امروز دوشنبه ۱۹خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از مالباختگان۲ شرکت لیزینگ ریگان خودرو و شهر خودرو در مقابل ساختمان وزارت صنعت و تجارت در اعتراض به عدم تحویل خودروهای ثبت نامی این شهروندان.

این شهروندان معترض در جریان این تجمع اعتراضی با سردادن شعارهایی از قبیل : “حرف به ما تحویل نده ماشین و تحویل بده, خواستار رسیدگی این وزارت خانه به اختلاس صورت گرفته در این ۲ شرکت شدند”.

تجمع اعتراضی کارگران هتل های گردشگری 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز شنبه ۱۷خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان هتل های گردشگری در مقابل شرکت توسعه گردشگری در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع کنندگان در اعتراض به عدم پرداخت ۴ماه حقوق معوقه آنها در مقابل شرکت توسعه گردشگری در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

برچسب هاموسسه کاسپینموسسه کاسپین در ایرانمالباخته گان موسسه کاسپینمالباختگانمالباختگان موسسه کاسپینمالباختگان کاسپینمالباختگان کاسپین در تهرانمالباختگان پدیده شاندیزمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایراننقض حقوق کارگران ایراننافرمانی مدنینافرمانی مدنی در ایرانهتل های گردشگریهتل گردشگریکوی پتوبافیکارگران هتل گردشگریکارگران پالایشگاه نفت آبادانکارگران ایرانکارگران ایرانیپالایشگاه نفتپالایشگاه نفت آبادانپالایشگاه آبادانتجمعاتتجمعات مالباختگان کاسپینتجمعات کارگریتجمعات کارگری در ایرانتجمعات کارگران ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات خیابانی در ایرانتصفیهجامعه کارگریجامعه کارگری در ایرانجامعه کارگران ایرانجامعه کارگران در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی کارگران ایرانحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی درایرانزندان شهرستان مهابادسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران ایرانیسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران در جمهوری اسلامیسرکوب تجمعات اعتراضیشهرک تاراشهرداری صنعتی پالایشگاه آبادانشهرستان مهابادشهرستان جاسک

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: