•                  
سه شنبه , ۲۹ مهر , ۱۳۹۹
چهارشنبه, اکتبر 21

برگزاری دستکم ۹ تجمع اعتراضی

0
159

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۶خرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از فضای سبز شهرداری شرکت پیمانکاری انبار سحر خوزستان, کارگران شرکت رامپکو در مقابل ساختمان استانداری خوزستان, پرسنل مراکز جامع خدمات سلامت خوزستان, جمعی از ساکنان مجتمع مسکونی سجاد, جمعی از کارگران شاغل در بخش کشاورزی و صنعتی نیشکر هفت تپه, جمعی از کارگران شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس, کارمندان شرکت آب و فاضلاب روستائی استان خوزستان, جمعی از کادر بهداشت و درمان بیمارستان بهشتی شهرستان آستارا, جمعی از فرهنگیان حق التدریس و مربیان پیش‌دبستانی, با برگزاری تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف نسبت به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز یکشنبه ۲۵خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از فرهنگیان حق التدریس و مربیان پیش‌دبستانی از استان‌های مختلف پس از مراجعه به تهران در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع با هدف اعتراض این شهروندان به وضعیت بلاتکلیفی شغلی و عدم اجرای قوانین مصوب صورت گرفت.

براساس اعلام این فرهنگیان معترض: “تبصره ۱۰ ماده ۱۷ درباره استخدام معلمان حق‌التدریس اجرایی نشده است”.

روی سخن این معلمان با نمایندگان جدید مجلس یازدهم است؛ آنها از این نمایندگان در خواست دارند که بر اجرای صحیح قانون نظارت کنند.

معلمان حق‌التدریس می‌گویند امیدواریم در سال تحصیلی آینده مشکل جذب ما حل شود و بتوانیم وارد سیستم آموزش و پرورش شویم. 

تجمع اعتراضی کادر بهداشت و درمان بیمارستان بهشتی آستارا

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کادر بهداشت و درمان بیمارستان بهشتی شهرستان آستارا در مقابل فرمانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان معترض هدفشان از این تجمع اعتراضی را صدور و ابلاغ حکم اخراج آنها اعلام کردند.

این شهروندان گفتند: ” در زمانی که ویروس کرونا در حال واگیر سریع بود ما را بعنوان کادر درمانی استخدام موقت کردند ولی پس از گذشت مدتی ما را اخراج و حکم ما ابلاغ کردند.

تجمع اعتراضی کارمندان آب و فاضلاب روستائی خوزستان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارمندان شرکت آب و فاضلاب روستائی استان خوزستان در مقابل ساختمان این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

از جمله خواسته های این شهروندان معترض وصول مطالبات مزدی آنها است.

براساس اعلام یکی از این شهروندان معترض: “پس از ادغام آبفا و آبفای خوزستان مشخص نیست تکلیف نیروهای قراردادی شرکت آبفا چه خواهد شد و ما خواستار تعیین تکلیف وضعیت کاری خود هستیم”.

این شهروندان معترض که به نمایندگی از سایر افراد معترض صحبت کرد افزود: “۶۳۲ نفر در شرکت آبفا استان به صورت قرارداد طرحی مشغول به کار هستند و ۶ ماه حقوق کارکنان قراردادی این شرکت پرداخت نشده و نزدیک به ۶ سال است این روند پرداخت حقوق با چندین ماه تاخیر ادامه دارد و از سال ۱۳۹۵ تا به امروز سنوات خدمت ما پرداخت نشده است”.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا,  امروز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس در مقابل ساختمان سازمان خصوصی سازی در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس این گزارش جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ تَن از کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس در اعتراض به عدم تحقق وعده های کارفرما به آنها برای وصول مطالبات معوقه آنها تجمع کردند.

 براساس اعلام این کارگران: “پیش از ورود بخش خصوصی، شرکت حمل و نقل خلیج فارس تحت مدیریت مجموعه‌های وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار داشت، افزودند: از زمانی که وزارت بازرگانی سابق سهام خود را به بخش خصوصی واگذار کرد، مدیریت با افول ثبت سفارش مواجه و در نتیجه مشکل کارکنان شروع شد”.

 این شهروندان در ادامه افزودند: “مشکلات شرکت حمل و نقل خلیج فارس ناشی از سوءمدیریت است و بخش خصوصی هنوز نتوانسته به تعهدات مالی خود در قبال خرید شرکت عمل کند و مسئولان مربوطه نیز نظارت و دقت لازم را حین واگذاری انجام ندادند”.

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا,  امروز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شاغل در بخش کشاورزی و صنعتی نیشکر هفت تپه در اعتراض به عدم وصول مطالبات معوقه مزدی شان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع اعتراضی در مقابل دفتر مدیریت این مجتمع صنعتی تولیدی و با حضور کارگران رسمی و قراردادی و روزمزد برگزار شد این کارگران به عدم پرداخت ۲ ماه حقوق آنها و عدم تحقق وعده های کارفرما در پرداخت مطالبات معوقه شان معترض شدند.

براساس اعلام کارگران: “چند سال است که مالکیت مجتمع نیشکر هفت تپه پرداخت برخی مزایای عرفی و قانونی کارگران را کم یا متوقف کرده و از سوی دیگر پرداخت نشدن حق بیمه از جانب کارفرما به سازمان تامین اجتماعی مشکلات زیادی برای کارگران ایجاد کرده”.

طبق اعلام کارگران: “گروهی از کارگران این واحد آماده بازنشسته شدن از طریق قانون مشاغل سخت و زیان‌آور هستند و تعدادی دیگر که ماه‌های پایانی سال گذشته بازنشسته شده‌اند، هنوز موفق به دریافت مطالبات سنواتی خود نشدند”. 

تجمع اعتراضی ساکنان مجتمع مسکونی سجاد

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از رُکنا, امروز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از ساکنان مجتمع مسکونی سجاد واقع در منطقه ۵ شهرداری تهران که بدلیل ساخت ۲طبقه بیشتر و تخلف ساختمانی از صدور پایان کار این مجتمع ممانعت شده در مقابل این شهرداری تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام یکی از این شهروندان معترض: “”زمان خرید این خانه به ما اعلام شد که یک ماه دیگر پایان کار آن اخذ خواهد شد. ما فکر نمی کردیم روبروی چشم شهرداری چنین تخلف بزرگی صورت گرفته باشد. دو سال قبل کمیسیون ماده ۱۰۰حکم قلع و قمع دو طبقه اضافه این مجتمع را صادر کرده است. حرف ما ساکنین هم این است که این دو طبقه قلع و قمع شده و پایان کار به ساختمان بدهند تا بتوانیم انشعابات مان را بگیریم.”

تجمع اعتراضی پرسنل اخراجی مرکز جامع خدمات سلامت خوزستان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از پرسنل مراکز جامع خدمات سلامت خوزستان در اعتراض به اخراج آنها از کار و با هدف بازگشت به کار و دریافت مطالبات مالی در مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

بنقل از این شهروندان معترض: “سال ۱۳۹۴ تعداد ۶۰ نفر از طریق آزمون طرح تحول نظام سلامت به استخدام علوم‌ پزشکی درآمده و به‌ تدریج ۲۵ نفر تعدیل شد و در سال ۱۳۹۷ اقدام به تعدیل مابقی نیروها کردند.

این کارگر معترض افزود: “بعد از برکناری پیمانکار قدیمی و روی کار آمدن فردی جدید اقدام به اخراج ۳۵ نفر باقی‌مانده پرسنل مراکز جامع خدمات کردند. این در حالی بود که پیمانکار می‌گفت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شما را اخراج کرده و معاونت بهداشت نیز درست خلاف این حرف را می‌زد”.

وی گفت: “بسیاری از خانواده‌ها هنوز از اخراج شدن ما خبر ندارند و به بهانه‌های مختلف از شهرستان‌های استان برای پیگیری وضعیت خود به اهواز می‌آییم”.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت رامپکو 

به گزارش حقوق بشر در ایران, بنقل از ایلنا امروز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت رامپکو در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یکی از کارگران گفت: “۷ماه حقوق معوقه داریم و ۳ ماه حقوقی به کارگران که نزدیک به ۸۰ نفر هستند پرداخت نشده است.”

این کارگر معترض در ادامه افزود: “حدود ۱۰ ماه آشپزخانه شرکت تعطیل بوده و هیچ خدماتی به پرسنل نمی‌دهد و نزدیک ۱سال پول بیمه تکمیلی از حقوق کم می‌شده ولی هیچ سابقه‌ای برای ما لحاظ نشد”.

این شهروندان افزودند: “قبلا قراردادها ۳ماهه بود ولی در حال حاضر به ‌صورت ۱ماهه بسته می‌شود. شرکت رامپکو نماینده کارگری نداشته و بازرسی نیز از اداره کار برای بررسی وضعیت کارکنان مراجعه نمی‌کند”.

 او تصریح می‌کند: “قرارداد شرکت رامپکو بهره‌برداری بوده و هرماه صورت وضعیت بهره‌برداری ارسال و مطالبات برای شرکت واریز می‌شود”.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری منطقه ۲ اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا,  امروز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری شرکت پیمانکاری انبار سحر خوزستان واقع در منطقه ۲ شهرداری اهواز در مقابل ساختمان شهرداری اهواز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

جمعیت حاضر در این تجمع اعتراضی در حدود ۲۶نفر بود و این شهروندان معترض اعلا کردند: “بعد از ۲ الی ۹ سال سابقه کاری بدون هیچ دلیلی از کار اخراج شدیم و تقاضای بازگشت به کار را داریم”.

برچسب هافرهنگیانفرهنگیان ایرانفرهنگیان حق التدریسفرهنگیان حق التدریس در ایرانفرهنگیان در ایرانفزهنگیان در ایرانفعال صنفی فرهنگیان ایرانفعال صنفی معلمان ایرانفعالان صنفی فرهنگیان ایرانفعالان صنفی معلمان ایرانمنطقه ۲ شهرداری اهوازمجتمع_مسکونی_سجادمطالبات فرهنگیانمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات معلمانمطالبات معلمان ایرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمطالبات شهروندیمعلم حق التدریسمعلمان ایرانمعلمان ایران فعالمعلمان حق التدریسمعوقات مزدیمعوقات مزدی فرهنگیان ایرانمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندی فرهنگیان در ایرانکمیسیون ماده ۱۰۰کمیسیون_ماده_۱۰۰کانون صنفی معلمان ایرانکادر بهداشت و درمانکارگران شهرداری منطقه 2 اهوازکارگران شهرداری اهوازکارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارسکارگران شرکت رامپکو اهوازپرستارپرستاریپرستارانآب و فاضلاب روستاییآب و فاضلاب روستائیاستاندار خوزستاناستانداری خوزستاناعتراضات فرهنگیان ایراناعتصاب فرهنگیان ایرانبیمارستان شهید بهشتی آستاراتجمع فرهنگیان ایرانتجمع اعتراضیتجمع اعتراضی فرهنگیانتجمع اعتراضی فرهنگیان در ایرانتجمع اعتراضی معلمانتجمع اعتراضی معلمان ایرانتجمع اعتراضی کارگران نیشکرتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران در ایرانتجمع اعتراضی شهروندان در ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی فرهنگیانتجمعات اعتراضی فرهنگیان مشهدتجمعات اعتراضی فرهنگیان ایرانتجمعات اعتراضی معلمان ایرانتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتحصن فرهنگیان ایرانتحصن معلمان ایرانتحصن اعتراضی فرهنگیان ایرانتحصن سراسری معلمان ایرانحقوق فرهنگیان در ایرانحقوق معلمانحقوق معوقهحقوق معوقه کارگران در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق و معوقات مزدیحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق شهروندی فرهنگیان در ایرانحقوق شهروندی معلمان در ایرانحقوق شهروندی در ایرانحمل و نقلخلیج فارسخلیج فارس در ایرانسرکوب فرهنگیان ایرانسرکوب فعالین صنفی معلمان ایرانسرکوب فعالان صنفی فرهنگیان ایرانسرکوب معلمان ایرانشهرداری اهوازشهرداری تهرانشهرستان آستاراشورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایرانشرمت حمل و نقل بین المللیشرمت حمل و نقل بین المللی خلیج فارسشرکت آب و فاضلاب خوزستانشرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستانشرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارسشرکت حمل و نقل جاده ای خلیج فارسشرکت حمل و نقل خلیج فارسشرکت رامپکو اهوازغلامرضا شریعتی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: