•                  
یک شنبه , ۰۵ بهمن , ۱۳۹۹
یکشنبه, ژانویه 24

برگزاری دستکم ۱۲ تجمع اعتراضی

0
213

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۳مرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, کارگران شاغل در پالایشگاه پترو پالایش کنگان, جمعی از مدیران دفاتر پیشخوان دولت, کارمندان اخراج شده دفاتر سهام عدالت, کارگران شاغل در پالایشگاه جفیر واقع در جنوب غربی ایران, کارگران شرکت ماشین سازی هپکو اراک, جمعی از اهالی روستای محمد آقاجری, جمعی از رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد اتوبوسرانی ارومیه, جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین, جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان, از هنرمندان اصفهان, جمعی از نیروهای اجرائیات شهرداری اهواز,  در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از انصاف نیوز, روز یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹, جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع اعتراضی که با حضور فعالان و اعضای شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد دانشجویان با تنظیم نامه‌ای به وزیر بهداشت، ضمن بیان مشکلات دانشجویان این دانشگاه با انتقاد از آنچه عدم تعامل منطقی مسئولین وزارت علوم و وزارت بهداشت با دانشجویان و زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی و شان و مقام انسانی دانشجویان اعلام کردند خواستار تعیین نماینده‌ای ویژه از طرف سعید نمکی، وزیر، برای استیفای مطالبات شهروندی خود شدند.

تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه, امروز دوشنبه ۱۳مرداد ماه ۱۳۹۹، پنجاهمین روز از اعتصابات کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به نقض حقوق شهروندی این کارگران برگزار شد.

کارگران این واحد تولیدی صنعتی با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش و سر دادن شعارهای اعتراضی بر علیه فرماندار , امید اسد بیگی مدیر شرکت نیشکر هفت تپه و سایر مسئولان استانی در خوزستان بی تفاوتی و عدم توجه به مشکلات معیشتی این کارگران را محکوم و نسبت به وصل مطالبات مزدی و شغلی خود تاکید کردند.

در ادامه این تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه نسبت به پرداخت مطالبات صنفی خود تاکید کرده و با سخنرانی ابراهیم عباسی منجزی نماینده این کارگران جزئیات مطالبات این کارگران تفسیر شد. 

از جمله مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه بازگشت به کار همکاران اخراج, بر چیده شدن بخش خصوصی و پرداخت دستمزدهای عقب افتاده این کارگران است. 

تجمع اعتراضی کارگران کنتورسازی قزوین

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, روز یکشنبه ۱۲مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و معوقات مزدی و افزایش فشارهای اقتصادی بر آنها در مقابل استانداری قزوین تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران معترض پیش از این نیز به دفعات در مقابل دفتر امام جمعه و نماینده علی خامنه ای در قزوین و حتی استانداری قزوین برای توجه به مطالبات و خواسته های صنفی خود تجمعاتی را برگزار کردند اما هر دفعه مسئولان با وعده پیگیری این کارگران معترض از سر خود باز کردند.

تجمع اعتراضی رانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانی ارومیه

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز دوشنبه ۱۳مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد اتوبوسرانی شهرستان ارومیه در مقابل ساختمان این شرکت واقع در خیابان عطائی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به کم بودن میزان کمک هزینه پرداخت شده به آنها در دوران شیوع کرونا که کار و فعالیت این رانندگان کساد و مشکلات عدیده اقتصادی آنها دو چندان شد ضمن توقف کار و فعالیت این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

تجمع اعتراضی اهالی روستای محمد آقاجری

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز دوشنبه ۱۳مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از اهالی روستای محمد آقاجری از توابع شهرستان بهبهان در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان که از مشکلات قطعی مکرر آب آشامیدنی و نبود خدمات و امکانات در سطح این روستا ناراضی هستند با تجمع در مقابل فرمانداری و مسدود کردن درب ورودی این فرمانداری نارضایتی خود را از عدم توجه مسئولان در مرتفع کردن مشکلات آنها ابراز کردند.

 این شهروندان تاکید کردند مسئولان فرمانداری با توجه به وعده هایی که دادند اما به هیچ یک از آنها عمل نکردند.

تجمع اعتراضی پترو پالایش کنگان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز دوشنبه ۱۳مرداد ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در پالایشگاه پترو پالایش کنگان در سومین از اعتراضات صنفی خود در محوطه این پالایشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به پائین بودن حقوق ماهیانه و محرومیت از حمایتهای اقتصادی با توجه به افزایش لحظه ای قیمت کالا و خدمات این تجمع اعتراضی را برگزار کردند و خواستار افزایش سطح حقوق ماهیانه خود شدند.

تجمع اعتراضی کارگران هپکو اراک 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از دانشجو, امروز دوشنبه ۱۳مرداد ماه ۱۳۹۹، کارگران شرکت ماشین سازی هپکو اراک در سومین روز از تجمعات اعتراضی خود در محوطه این شرکت تولیدی صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان به ناتوانی شرکت هپکو و همچنین دولت و حکومت به شرکت مذکور برای فعال سازی ظرفیت خطوط تولید معترض هستند و در صحبتهای خود اعلام کردند: “نمی‌دانیم چرا با وجود اینکه دولت سال‌هاست که در مورد تامین ماشین آلات مورد نیاز پروژه‌ها از هپکو وعده می‌دهد، گام عملی برنمی‌دارد و دست هپکو را خالی گذاشته است؟”

 براساس اعلام این کارگران: “اگر هپکو ناتوان است و به دلیل کافی نبودن تعداد نیروی انسانی و مواد اولیه قدرت تولید ندارد؛ چرا حداقل برای توانمندسازی این بزرگترین شرکت تولید ماشین آلات عمرانی خاورمیانه قدمی برنمی‌دارند و از همه جهت کارگران آن را تنها گذاشته‌اند؟

تجمع اعتراضی کارگران پالایشگاه جفیر

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز دوشنبه ۱۳مرداد ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در پالایشگاه جفیر واقع در جنوب غربی ایران و در استان خوزستان، در ۵۰ کیلومتری غرب اهواز در اعتراض به عدم وصول مطالبات صنفی این کارگران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران که از طرف شرکت پیمانکاری آتروپارت در این میدان نفتی شاغل هستند خواستار توجه مسئولان به مشکلات اقتصادی آنها هستند.

 

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی اجرائیات شهرداری اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از عصرجنوب، امروز دوشنبه ۱۳مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از نیروهای اخراجی از واحد اجرائیات شهرداری اهواز در مقابل ساختمان شورای شهر این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

براساس این گزارش, معترضان که از نیروهای اخراج شده از واحد اجرائیات شهرداری اهواز بودند با حضور با برگزاری این تجمع اعتراضی خواستار بازگشت به کار خود شدند. 

تجمع اعتراضی کارمندان اخراجی دفاتر سهام عدالت 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۱۳مرداد ماه ۱۳۹۹، کارمندان دفاتر سهام عدالت در اعتراض به عدم توجه به مطالبات شهروندی آنها در مقابل ساختمان سازمان خصوصی سازی و قوه قضائیه در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در دومین روز از این تجمع اعتراضی به جلسه روز ۴ مرداد ماه شورای عالی بورس برای آزاد سازی سهام عدالت ، معترض هستند و تاکید دارند که در دستورالعمل نوشته شده این شورا هیچ تصمیمی در خصوص وضعیت شغلی ۱۵۰۰ نفر از کارکنان دفاتر سهام عدالت گرفته نشده و در واقع با بی‌توجهی آنها بیکار شدند.

کارمندان دفاتر سهام عدالت در تشریح مشکلات صنفی خود گفتند: ” مشکلات کارکنان سهام عدالت از ۴ تا ۵ سال پیش همزمان با الکترونیکی شدن ثبت نام مشمولان آغاز شده و از آن موقع تا هم‌اکنون مسئولان بدون توجه به پرداخت مطالباتشان و مشخص کردن وضعیت شغلی شان آنها را به حال خود رها کرده‌اند تا اینکه اخیرا با دستور العمل شورای عالی بورس به طور کل بیکار شدند”.

این شهروندان در ادامه افزودند: “علاوه بر همه مشکلاتی که طول سالیان خدمت آنها در شهرستان‌ها و مناطق محروم کشور متحمل شده‌اند، مسئولان مربوطه در پاسخ به پیگیری‌های آنها مرتبا وعده پی گیری می‌دهند اما در عمل هیچ واکنشی جدی از خود نشان نمی‌دهند”.

تجمع اعتراضی مدیران دفاتر پیشخوان دولت 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از روزنامه قانون, امروز دوشنبه ۱۳مرداد ماه ۱۳۹۹، امروز دوشنبه ۱۳ مردادماه ۱۳۹۹، جمعی از مدیران دفاتر پیشخوان دولت در مقابل ساختمان اتحادیه این دفاتر در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان با توجه به تصمیم اخیر مبنی بر کاهش دستمزد خدمات پستی انجام شده در آن دفاتر پستی خواستار بازنگری و رسیدگی مسئولان مربوطه در زمینه مذکور شدند.

تجمع اعتراضی جمعی از هنرمندان 

به گزارش حقوق  بشر در ایران بنقل از ایسنا, روز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از هنرمندان اصفهان با حضور در ساختمان خانه هنرمندان خواستار حفظ مالکیت این عمارت شدند و نسبت به تغییر آن اعتراض کردند. 

براساس این گزارش, تملک خانه هنرمندان اصفهان توسط بنیاد شهید، چند روزی است جنجال آفریده و اعتراض اهالی فرهنگ و هنر استان را به دنبال داشته است.

این ساختمان قدیمی از ۳۰ سال قبل مامن هنرمندان و علاقه‌مندان هنر در اصفهان بوده اما از پنج سال قبل بنیاد شهید به دنبال تملک آن بود. تجمع هنرمندان در عمارت خانه هنرمندان، با دخالت مأموران نیروی انتظامی همراه بود که همین مساله، انتقاد هنرمندان را به دنبال داشت.

برچسب هافعالان سندیکای کارگران هفت تپهمچتمع نیشکر هفت تپهماشین سازی هپکومتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکرمجتمع نیشکر هفات تپهمجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشمجتمع هفت تپهمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت نیشکرمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت هفت تپهمجتکه نیشکر هفت تپهمطالبات مزدی کارگران هپکو اراکمطالبات مزدی کارگران کنتورسازیمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران نیشکر در هفت تپهمطالبات کارگران هفت تپهمطالبات کارگران هپکومطالبات کارگران در شرکت هپکوی اراکمعوقات مزدی کارگران هپکومعوقات مزدی کارگران هپکو اراکمعوقات مزدی کارگران کنتورسازینقض حقوق کارگران ایراننقض حقوق کارگران در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در ایران 4نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندی کارگراننقض حقوق شهروندی کارگران در ایراننی بر نیشکر هفت تپهنیکشر هفت تپهنیشکرنیشکر هفت تچپهنیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپه در استان خوزستاننیشکر هفت تپه در شوشنیشکر شوشترنیشکرهفت تپهنگهبان نیشکر هفت تپههفت تپههنرمندان اصفهانهیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپههپکوهپکو اراکهپکو در اراکهپکوی اراکواحد نقلیه نیشکر هفت تپهواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهوزارت بهداشتوزارت بهداشت و درمانوزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکیوزارت بهداشت در ایرانیوسف بهمنی کارگر نیشکر هفت تپهیوسف بهمنی کارگر هفت تپهیوسف بهمئی کارگر نیشکر هفت تپهکنتورکنتوری سازیکنتورسازیکنتورسازی قزوینکنتورسازی ایرانکاگران نیشکر هفت تپهکارکران نیشکرکارگر نیشکر هفت تپهکارگر هفت تپهکارگر کنتورسازیکارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپهکارگران فاز 2 پالایشگاهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در شوشکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نی بر نیشکر هفت تپهکارگران نی بری نیشکر هفت تپهکارگران نی شکر هفت تپهکارگران نیشکرکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران نیشکر هفت تپه شوشکارگران نیشکر در هفت تپهکارگران هفت تپهکارگران هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپه در شوشکارگران هپکوکارگران هپکو اراککارگران هپکو در اراککارگران کنتور خوان اداره برق بهبهانکارگران کنتور سازی قزوینکارگران کنتورسازیکارگران کنتورسازی قزوینکارگران کنتورسازی در قزوینکارگران کارخانه نیشکرکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکارگران پالایشگاهکارگران پالایشگاه لامردکارگران پالایشگاه نفت قشمکارگران پالایشگاه نفت آبادانکارگران اخراجی هفت تپهکارگران شهرداری اهوازکارگران شرکت هپکوکارگران شرکت هپکو اراککارگران شرکت هپکو در اراککارگران شرکت هپکوی اراککارگرتان نیشکر هفت تپهکارخانه نیشکرکارخانه نیشکر هفت تپهکارخانه نیشکر هفت تپه شوشکارخانه هپکوکارخانه هپکو اراککارخانه هپکو در اراککارخانه کنتورسازیکرامت پام نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکرکشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت هفت تپهپلایشگاه پترو پالایشپالایشگاهپالایشگاه لامردپالایشگاه نفتپالایشگاه نفت لامردپالایشگاه نفت پارس جنوبیپالایشگاه نفت آبادانپالایشگاه نفت بید بلند ۲پالایشگاه نفت بید بلند بهبهانپالایشگاه نفت بید بلند۲پالایشگاه نفت جفیرپالایشگاه نفت سنگین قشمپالایشگاه نفت عسلویهپالایشگاه نهمپالایشگاه نهم فاز ۱۲ پارس جنوبیپالایشگاه گازپالایشگاه گاز پارسیانپالایشگاه پارس جنوبیپالایشگاه آبادانپالایشگاه بید بلندپالایشگاه بید بلند ۲ بهبهانپالایشگاه جفیرپالایشگاه عسلویهاجرائیات در شهرداری اهوازاخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاخراج کارگران نیشکر هفت تپهاسماعیل بخشی کارگر هفت تپهاستانداری قزویناعتراض کارگران هپکواعتراضات کارگران نیشکراعتصاب کارگران هپکوبازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران هفت تپهبازداشت شدگان هفت تپهبازداشت شدگان اعتراضات هفت تپهتجمع کارگران نیشکر هقت تپهتجمع اعتراضی هنرمندان اصفهانتجمع اعتراضی کارگران نیشکرتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران کنتورسازیتجمع اعتراضی کارگران در ایرانتجمع در مقابل استانداری قزوینتجمعات هفت تپهتجمعات کارگریتجمعات کارگری در ایرانتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران نیشکرتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراض کارگران گروه ملی فولادتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هپکو اراکتجمعات اعتراضی کارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران شرکت هپکو اراکتجمعات اعتراضی به گرانی بنزینتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی روز جهانی کارگرتجمعات اعتراضی شرکت هپکوجفیر در خوزستانحقوق ماهیانه کارگران در ایرانحقوق معوقه کارگران در ایرانحقوق و مزایای کارگران در ایرانحقوق کارگرانحقوق کارگران در ایرانحقوق شهروندی کارگران ایرانحقوق شهروندی کارگران در ایرانخانه هنرمندان اصفهاندانشگاه علوم پزشکی اصفهاندانشجویان رشته پرستاری در اصفهاندانشجویان رشته پزشکیرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهرانندگان اتوبوسرانندگان اتوبوس ارومیهرانندگان اتوبوس در ایرانرانندگان اتوبوس در ارومیهرانندگان بخش خصوصیرانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانیرضا دبیریان نیشکر هفت تپهسندی نیشکر هفت تپهسندیکای نیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نی شکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر فت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران هفت تپهسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهشهرداری صنعتی پالایشگاه آبادانشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهشرکت نیشکر میان آبشرکت نیشکر هفت تپهشرکت نیشکر دهخداشرکت هپکوشرکت هپکو اراکشرکت هپکو در اراکشرکت هپکوی اراکشرکت کنتور سازی قزوینشرکت کنتورسازی قزوینشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهشرکت صنعت نیشکرشرت هپکو اراکطارق کعبی نیشکر هفت تپه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: