•                  
چهارشنبه , ۰۱ بهمن , ۱۳۹۹
چهارشنبه, ژانویه 20

برگزاری دستکم ۱۱ تجمع اعتراضی

0
108

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱۴مرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, کارگران شاغل در شرکت صنایع سنگان, جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی, کارگران پیمانکار شاغل در شرکت پتروشیمی اترو پارت, کارگران شاغل در واحدهای پتروشیمی رازی واقع در شهرستان ماهشهر, کارگران شاغل در نیروگاه برق بید خون عسلویه, کارگران کارخانه کنتور سازی قزوین, کارگران شاغل در مجتمع آسفالت طوس, کارگران شاغل در فاز ۱۴ پالایشگاه گاز پارس جنوبی, جمعی از کشاورزان استان خوزستان, کارگران پالایشگاه اصفهان در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران کارخانه کنتور سازی قزوین در اعتراض محقق نشدن وعده های مسئولان و پرداخت نشدن مطالبات مزدی آنها در مقابل استانداری قزوین تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این کارگران معترض: “مشکلات صنفی ما از زمان خصوصی‌سازی شرکت کنتور سازی آغاز شد. برای پرداخت ۲۶ ماه از معوقات مزدی کارگران، مسئولان مصوبه‌ای را « در جلسه‌ای که اخیرا با حضور نماینده کارگران در محل استانداری برگزار شد » امضاء کردند که با فروش سهام شرکت «نیرو کلر» که متعلق به کنتورسازی است حدود ۲۰ میلیارد تومان مطالبات مزدی و بیمه کارگران پرداخت شود”.

این کارگران در ادامه افزودند: “مسئولان برخلاف مصوبه‌ استانداری سهام شرکت «نیرو کلر» را به ارزش مالی حدود ۱۶ تا ۱۷ میلیارد تومان فروخته‌اند و بجای آنکه این مبلغ را به حساب دادگستری برای پرداخت مطالبات کارگران واریز کنند، به دلایل نامعلومی آن را به خزانه دولت واریز کرده‌اند و هم‌اکنون دست ما کارگران به جایی بند نیست”.

تجمع اعتراضی کارگران پالایشگاه اصفهان 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۱۴مرداد ماه ۱۳۹۹،کارگران پالایشگاه اصفهان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این کارگران از ساعات اولیه صبح امروز با تجمع در محوطه پالایشگاه نسبت به پرداخت نشدن حقوق و سایر مطالبات صنفی خود اعتراض کرده و از مسئولان این واحد صنعتی خواستند تا نسبت به رفع مشکلات این کارگران اقدام کنند.

تجمع اعتراضی کشاورزان خوزستان 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کشاورزان استان خوزستان در اعتراض به خشکسالی و نبود آب برای آبیاری مزارع کشاورزی و حتی کمبود آب آشامیدنی در این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان با در دست داشتن پلاکارد و برگه های کاغذی که بر روی آن نوشته شده بود « از یاد رفته » اعلام کردند که مسئولان حکومتی و دولتی در ایران هیچگونه توجهی به رفع مشکلات شهروندان در استان خوزستان نمی کنند و این استان از امکانات حداقلی هم محروم است.

تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه, امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹، پنجاه و یکمین روز از اعتصابات کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به نقض حقوق شهروندی این کارگران برگزار شد.

کارگران این واحد تولیدی صنعتی با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش بی تفاوتی و عدم توجه به مشکلات معیشتی این کارگران را محکوم و نسبت به تداوم اتحاد و یکپارچگی تا دستیابی به نتیجه مطلوب نظر جملگی این کارگران تاکید کردند.

از جمله مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه بازگشت به کار همکاران اخراج, بر چیده شدن بخش خصوصی و پرداخت دستمزدهای عقب افتاده این کارگران است.

تجمع اعتراضی کارگران پالایشگاه گاز پارس جنوبی

به گزارش حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در فاز ۱۴ پالایشگاه گاز پارس جنوبی در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مطالبات مزدی و سایر مشکلات روز افزون اقتصادی دست از کار کشیدند و اعلام کردند تا زمان وصول مطالبات کار نخواهند کرد.

 این کارگران در حالی سومین روز اعتصابات خود را برگزار می کنند که در رسانه های داخلی و نزدیک به حکومت واکنش درخوری به مشکلات معیشت و اقتصادی این کارگران و این دور از اعتراضات کارگران نشان ندادند.

پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی مجموعه‌ای از ۱۴ پالایشگاه گازی است که برای پالایش گاز طبیعی حاصل از میدان گازی پارس جنوبی به وجود آمده است. این پالایشگاه‌ها در اطراف شهرهای عسلویه، کنگان و تنبک واقع شده‌ است.

تجمع اعتراضی کارگران آسفالت طوس

به گزارش حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در مجتمع آسفالت طوس در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی و نقض حقوق شهروندی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران با تجمع در بخشی از محوطه این شرکت خواستار پاسخگویی مسئولان این مجتمع صنعتی که از سال ۱۳۵۴در صنعت فولاد، نفت، گاز و پتروشیمی، احداث کارخانه هاي صنعتی و بهره برداری از معادن ایران فعال هست شدند.

 شرکت آسفالت طوس شامل یک شرکت اصلی و چند شرکت زیر مجموعه است که به صورت منسجم در طراحی، اجرا، تامین کالا، راه اندازي و بهره برداری از كارخانجات صنعتی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، حفاري و آماده سازي و استخراج معادن، عملیات خاکبرداری در حجم بسیار بالا، اجرای ابنیه سنگین بتونی و سازه های فلزی صنعتی، ساخت انواع مخازن و برج های خنک کننده نیروگاهی خطوط انتقال نیرو، ساخت تونل و سایر پروژه های صنعتی وزیر بنایی فعال است.

تجمع اعتراضی کارگران نیروگاه برق بید خون

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۱۴مرداد ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در نیروگاه برق بید خون عسلویه, واقع در منطقه اقتصادی پارس جنوبی در اعتراض به عدم توجه مسئولان به پرداخت مطالبات صنفی این کارگران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این دومین روز از تجمع اعتراضی کارگران این واحد صنعتی و تولیدی است و روز گذشته نیز این کارگران تجمع اعتراضی مشابه ای را برگزار کرده بودند.

تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی رازی ماهشهر 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز سه شنبه ۱۴مرداد ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در واحدهای پتروشیمی رازی واقع در شهرستان ماهشهر از توابع استان خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران هدفشان از این تجمع اعتراضی را افزایش بی رویه نابرابری در دستمزدها بدون در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی لجام گسیخته حاکم بر کشور عنوان کردند و خواستار توجه و رفع این مشکلات هستند.

تجمع اعتراضی شرکت پتروشیمی آتروپارت

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز سه شنبه ۱۴مرداد ماه ۱۳۹۹، کارگران پیمانکار شاغل در شرکت پتروشیمی اتروپارت که در فاز ۱۴این واحد صنعتی فعال هستند تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران از فاز ۱۴ پیمانکاری مطوری، نیروگاه سیکل ترکیبی مشهد مپنا بویلر و شرکت آترو پارت پیمانکاری باقری در این واحد صنعتی مشغول فعالیت هستند و خواستار بررسی و بهبود شرایط اقتصادی و حقوق و دستمزد خود هستند.

تجمع اعتراضی آموزش یاران نهضت سوادآموزی 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در مقابل ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در جریان برگزاری این تجمع اعتراضی خواستار ملغی شدن نتایج آزمون و ورود به دانشگاه فرهنگیان شدند.

براساس اعلام این شهروندان معترض: “ما آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی که تا سال ۱۳۹۲ اکثراً در محرومترین نقاط کشور وظیفه باسواد نمودن اقشار محروم را به عهده داشتیم، به استناد قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مقرر شده بود در کنار گروه‌های دیگر شامل سرباز معلم‌ها و حق التدریسی‌ها و آموزشیاران مهد کودک و غیره نسبت به جذب ما اقدام و به تبع آن به عنوان معلم مقاطع مختلف تحصیلی با توجه به مدارک تحصیلی خود استخدام شویم. متاسفانه در کمال ناباوری، کمیسیون آموزش و پرورش نسبت به جذب گروه‌های دیگر اقدام کرد ولی نسبت به گروه ما بی مهری کرده و راه رسیدن به استخدام ما را بسیار سخت‌تر کردند و با قرار دادن آزمونی تخصصی از کتب متعدد، عملا موجب حذف گروه ما در تاریخ۹۹/۴/۲۰ شدند.”

 آموزش یاران نهضت سوادآموزی در تشریح مشکلات خود گفتند: “درخواست داریم ضمن دستور به پیگیری مراجع مربوطه، در خصوص حذف این تبعیض آشکار و رسیدگی به حل مشکل ما اقدام کنند و همانند سایر گروه‌های مذکور، قانون اجرا شده و ما جذب دانشگاه فرهنگیان شویم. برخی از ما بیش از ۱۰ سال سابقه تدریس داریم و عادلانه نیست که به خاطر آزمون، از شغل شریف معلمی و امرار معاش محروم بمانیم.

تجمع اعتراضی کارگران صنایع سنگان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران,  امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شاغل در شرکت صنایع سنگان در اعتراض پرداخت نشدن مطالبات مزدی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

شرکت صنایع سنگان در استان خراسان رضوی در شهرستان خواف واقع شده و یکی از زیر مجموعه های صنعتی در پتروشیمی و معادن است.

برچسب هافاز 14 پارس جنوبیفاز چهارده پارس جنوبیفاز ۱۴ منطقه پارس ۲فاز14پارس جنوبیفاز۱۴ پارس جنوبی در شهرستان کنگانفرهنگیفرهنگی معلمفرهنگیانفرهنگیان ایرانفرهنگیان در ایرانفعالان سندیکای کارگران هفت تپهمچتمع نیشکر هفت تپهمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشمجتمع هفت تپهمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت هفت تپهمجتمع آسفالت طوسمجتمع صنایع سنگانمجتکه نیشکر هفت تپهمدرسان نهضت سوادآموزیمطالبات مدنی در ایرانمطالبات مدنی شهروندان در ایرانمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران کنتورسازیمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات مزدی کارگران شهرداریمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران نیشکر در هفت تپهمطالبات کارگران هفت تپهمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمعلم آموزش و پرورش در ایرانمعلمان نهضت سوادآموزیمعلمان حق التدریسمعوقات مزدی کارگران کنتورسازینقض حقوق بشر در ایراننهضت سواد آموزینهضت سوادآموزینهضت سوادآموزی در ایراننی بر نیشکر هفت تپهنیروگاه برق بیدخوننیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپه در استان خوزستاننیشکر هفت تپه در شوشنیشکرهفت تپهنگهبان نیشکر هفت تپههفت تپههفته معلمهفته نامههیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهواحد نقلیه نیشکر هفت تپهواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهیوسف بهمنی کارگر هفت تپهیوسف بهمئی کارگر نیشکر هفت تپهکنتورکنتوری سازیکنتورسازیکنتورسازی قزوینکنتورسازی ایرانکاگران نیشکر هفت تپهکارگر نیشکر هفت تپهکارگر هفت تپهکارگر کنتورسازیکارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپهکارگرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در شوشکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نی بر نیشکر هفت تپهکارگران نی بری نیشکر هفت تپهکارگران نی شکر هفت تپهکارگران نیشکرکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران نیشکر هفت تپه شوشکارگران نیشکر در هفت تپهکارگران هفت تپهکارگران هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپه در شوشکارگران کنتور خوان اداره برق بهبهانکارگران کنتور سازی قزوینکارگران کنتورسازیکارگران کنتورسازی قزوینکارگران کنتورسازی در قزوینکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکارگران پالایشگاهکارگران پاکبانی در ایرانکارگران پاکبانی شهرداری در ایرانکارگران پتروشیمیکارگران پتروشیمی بندر ماهشهرکارگران آسفالت طوسکارگران ایرانکارگران ایرانیکارگران اخراجیکارگران اخراجی هفت تپهکارگران در ایرانکارگران شهرداری در ایرانکارگران شرکت پتروشیمی رازیکارگران صنایع پتروشیمیکارگران صنایع سنگانکارخانه نیشکر هفت تپهکارخانه کنتورسازیکشاورزی در خوزستانکشاورزان استان خوزستانکشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت هفت تپهپالایشگاه نفت اصفهانپالایشگاه پارس جنوبیپالایشگاه اصفهانپتروشیمیآموزش یاران نهضت سوادآموزیآموزش دهندگان نهضت سوادآموزیآموزش دهندگان نعضت سوادآموزیآبفای وزارت نیروآترو پارتآزمون جذبآزمون جذب دانشگاه فرهنگیانآسفالت طوساخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاخراج کارگران نیشکر هفت تپهبید خونبیدخونبازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران هفت تپهبازداشت شدگان هفت تپهبازداشت شدگان اعتراضات هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران نیشکرتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران کنتورسازیتجمعات هفت تپهتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی فرهنگیان ایرانتجمعات اعتراضی معلمانتجمعات اعتراضی معلمان ایرانتجمعات اعتراضی معلمان در ایرانتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی آموزش یاران نهضتتجمعات اعتراضی دانشجویانتجمعات اعتراضی در ایرانتحصن فرهنگیان ایرانحقوق بشر در ایراندانش یاران نهضت سوادآموزیدانشگاه فرهنگیانرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهرضا دبیریان نیشکر هفت تپهسندی نیشکر هفت تپهسندیکای نیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نی شکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران هفت تپهسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسرکوب فرهنگیان ایرانسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهسرکوب تجمعات مسالمت آمیز در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانشهرستان ماهشهرشهرستان ماهشهر کارگرانشهرستان ماهشهر جنوب ایرانشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهشرکت نیشکر هفت تپهشرکت کنتور سازی قزوینشرکت کنتورسازی قزوینشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهشرکت پتروشیمی فارابیشرکت پتروشیمی اتروپارتصنایع سنگانصنعت کشاورزیصنعت پتروشیمی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: