•                  
پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, اکتبر 21

برگزاری دستکم ۱۱ تجمع اعتراضی

0
262

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱۴مرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, کارگران شاغل در شرکت صنایع سنگان, جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی, کارگران پیمانکار شاغل در شرکت پتروشیمی اترو پارت, کارگران شاغل در واحدهای پتروشیمی رازی واقع در شهرستان ماهشهر, کارگران شاغل در نیروگاه برق بید خون عسلویه, کارگران کارخانه کنتور سازی قزوین, کارگران شاغل در مجتمع آسفالت طوس, کارگران شاغل در فاز ۱۴ پالایشگاه گاز پارس جنوبی, جمعی از کشاورزان استان خوزستان, کارگران پالایشگاه اصفهان در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران کارخانه کنتور سازی قزوین در اعتراض محقق نشدن وعده های مسئولان و پرداخت نشدن مطالبات مزدی آنها در مقابل استانداری قزوین تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این کارگران معترض: “مشکلات صنفی ما از زمان خصوصی‌سازی شرکت کنتور سازی آغاز شد. برای پرداخت ۲۶ ماه از معوقات مزدی کارگران، مسئولان مصوبه‌ای را « در جلسه‌ای که اخیرا با حضور نماینده کارگران در محل استانداری برگزار شد » امضاء کردند که با فروش سهام شرکت «نیرو کلر» که متعلق به کنتورسازی است حدود ۲۰ میلیارد تومان مطالبات مزدی و بیمه کارگران پرداخت شود”.

این کارگران در ادامه افزودند: “مسئولان برخلاف مصوبه‌ استانداری سهام شرکت «نیرو کلر» را به ارزش مالی حدود ۱۶ تا ۱۷ میلیارد تومان فروخته‌اند و بجای آنکه این مبلغ را به حساب دادگستری برای پرداخت مطالبات کارگران واریز کنند، به دلایل نامعلومی آن را به خزانه دولت واریز کرده‌اند و هم‌اکنون دست ما کارگران به جایی بند نیست”.

تجمع اعتراضی کارگران پالایشگاه اصفهان 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۱۴مرداد ماه ۱۳۹۹،کارگران پالایشگاه اصفهان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این کارگران از ساعات اولیه صبح امروز با تجمع در محوطه پالایشگاه نسبت به پرداخت نشدن حقوق و سایر مطالبات صنفی خود اعتراض کرده و از مسئولان این واحد صنعتی خواستند تا نسبت به رفع مشکلات این کارگران اقدام کنند.

تجمع اعتراضی کشاورزان خوزستان 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کشاورزان استان خوزستان در اعتراض به خشکسالی و نبود آب برای آبیاری مزارع کشاورزی و حتی کمبود آب آشامیدنی در این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان با در دست داشتن پلاکارد و برگه های کاغذی که بر روی آن نوشته شده بود « از یاد رفته » اعلام کردند که مسئولان حکومتی و دولتی در ایران هیچگونه توجهی به رفع مشکلات شهروندان در استان خوزستان نمی کنند و این استان از امکانات حداقلی هم محروم است.

تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه, امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹، پنجاه و یکمین روز از اعتصابات کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به نقض حقوق شهروندی این کارگران برگزار شد.

کارگران این واحد تولیدی صنعتی با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش بی تفاوتی و عدم توجه به مشکلات معیشتی این کارگران را محکوم و نسبت به تداوم اتحاد و یکپارچگی تا دستیابی به نتیجه مطلوب نظر جملگی این کارگران تاکید کردند.

از جمله مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه بازگشت به کار همکاران اخراج, بر چیده شدن بخش خصوصی و پرداخت دستمزدهای عقب افتاده این کارگران است.

تجمع اعتراضی کارگران پالایشگاه گاز پارس جنوبی

به گزارش حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در فاز ۱۴ پالایشگاه گاز پارس جنوبی در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مطالبات مزدی و سایر مشکلات روز افزون اقتصادی دست از کار کشیدند و اعلام کردند تا زمان وصول مطالبات کار نخواهند کرد.

 این کارگران در حالی سومین روز اعتصابات خود را برگزار می کنند که در رسانه های داخلی و نزدیک به حکومت واکنش درخوری به مشکلات معیشت و اقتصادی این کارگران و این دور از اعتراضات کارگران نشان ندادند.

پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی مجموعه‌ای از ۱۴ پالایشگاه گازی است که برای پالایش گاز طبیعی حاصل از میدان گازی پارس جنوبی به وجود آمده است. این پالایشگاه‌ها در اطراف شهرهای عسلویه، کنگان و تنبک واقع شده‌ است.

تجمع اعتراضی کارگران آسفالت طوس

به گزارش حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در مجتمع آسفالت طوس در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی و نقض حقوق شهروندی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران با تجمع در بخشی از محوطه این شرکت خواستار پاسخگویی مسئولان این مجتمع صنعتی که از سال ۱۳۵۴در صنعت فولاد، نفت، گاز و پتروشیمی، احداث کارخانه هاي صنعتی و بهره برداری از معادن ایران فعال هست شدند.

 شرکت آسفالت طوس شامل یک شرکت اصلی و چند شرکت زیر مجموعه است که به صورت منسجم در طراحی، اجرا، تامین کالا، راه اندازي و بهره برداری از كارخانجات صنعتی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، حفاري و آماده سازي و استخراج معادن، عملیات خاکبرداری در حجم بسیار بالا، اجرای ابنیه سنگین بتونی و سازه های فلزی صنعتی، ساخت انواع مخازن و برج های خنک کننده نیروگاهی خطوط انتقال نیرو، ساخت تونل و سایر پروژه های صنعتی وزیر بنایی فعال است.

تجمع اعتراضی کارگران نیروگاه برق بید خون

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۱۴مرداد ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در نیروگاه برق بید خون عسلویه, واقع در منطقه اقتصادی پارس جنوبی در اعتراض به عدم توجه مسئولان به پرداخت مطالبات صنفی این کارگران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این دومین روز از تجمع اعتراضی کارگران این واحد صنعتی و تولیدی است و روز گذشته نیز این کارگران تجمع اعتراضی مشابه ای را برگزار کرده بودند.

تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی رازی ماهشهر 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز سه شنبه ۱۴مرداد ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در واحدهای پتروشیمی رازی واقع در شهرستان ماهشهر از توابع استان خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران هدفشان از این تجمع اعتراضی را افزایش بی رویه نابرابری در دستمزدها بدون در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی لجام گسیخته حاکم بر کشور عنوان کردند و خواستار توجه و رفع این مشکلات هستند.

تجمع اعتراضی شرکت پتروشیمی آتروپارت

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز سه شنبه ۱۴مرداد ماه ۱۳۹۹، کارگران پیمانکار شاغل در شرکت پتروشیمی اتروپارت که در فاز ۱۴این واحد صنعتی فعال هستند تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران از فاز ۱۴ پیمانکاری مطوری، نیروگاه سیکل ترکیبی مشهد مپنا بویلر و شرکت آترو پارت پیمانکاری باقری در این واحد صنعتی مشغول فعالیت هستند و خواستار بررسی و بهبود شرایط اقتصادی و حقوق و دستمزد خود هستند.

تجمع اعتراضی آموزش یاران نهضت سوادآموزی 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در مقابل ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در جریان برگزاری این تجمع اعتراضی خواستار ملغی شدن نتایج آزمون و ورود به دانشگاه فرهنگیان شدند.

براساس اعلام این شهروندان معترض: “ما آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی که تا سال ۱۳۹۲ اکثراً در محرومترین نقاط کشور وظیفه باسواد نمودن اقشار محروم را به عهده داشتیم، به استناد قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مقرر شده بود در کنار گروه‌های دیگر شامل سرباز معلم‌ها و حق التدریسی‌ها و آموزشیاران مهد کودک و غیره نسبت به جذب ما اقدام و به تبع آن به عنوان معلم مقاطع مختلف تحصیلی با توجه به مدارک تحصیلی خود استخدام شویم. متاسفانه در کمال ناباوری، کمیسیون آموزش و پرورش نسبت به جذب گروه‌های دیگر اقدام کرد ولی نسبت به گروه ما بی مهری کرده و راه رسیدن به استخدام ما را بسیار سخت‌تر کردند و با قرار دادن آزمونی تخصصی از کتب متعدد، عملا موجب حذف گروه ما در تاریخ۹۹/۴/۲۰ شدند.”

 آموزش یاران نهضت سوادآموزی در تشریح مشکلات خود گفتند: “درخواست داریم ضمن دستور به پیگیری مراجع مربوطه، در خصوص حذف این تبعیض آشکار و رسیدگی به حل مشکل ما اقدام کنند و همانند سایر گروه‌های مذکور، قانون اجرا شده و ما جذب دانشگاه فرهنگیان شویم. برخی از ما بیش از ۱۰ سال سابقه تدریس داریم و عادلانه نیست که به خاطر آزمون، از شغل شریف معلمی و امرار معاش محروم بمانیم.

تجمع اعتراضی کارگران صنایع سنگان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران,  امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شاغل در شرکت صنایع سنگان در اعتراض پرداخت نشدن مطالبات مزدی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

شرکت صنایع سنگان در استان خراسان رضوی در شهرستان خواف واقع شده و یکی از زیر مجموعه های صنعتی در پتروشیمی و معادن است.

برچسب هاتجمعات اعتراضیحقوق بشر در ایرانکارگران در ایرانکارگرانآبفای وزارت نیروصنعت کشاورزینیشکر هفت تپهکشت و صنعت هفت تپهنهضت سواد آموزینقض حقوق بشر در ایرانسندیکای کارگری نیشکر هفت تپههفته نامهمجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت هفت تپهشرکت نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی در ایرانکارگران ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیفعالان سندیکای کارگران هفت تپهکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهسرکوب تجمعات مسالمت آمیز در ایرانتجمعات اعتراضی کارگرانمعلم آموزش و پرورش در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی معلمان در ایرانفرهنگیفرهنگیان ایرانفرهنگیان در ایرانسرکوب فرهنگیان ایرانتجمعات اعتراضی معلمانهفته معلمکارگران نیشکرشرکت پتروشیمی فارابیتحصن فرهنگیان ایرانمتجمع نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهکارگر نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپههفت تپهپتروشیمیکشت و صنعت نیشکر هفت تپهرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهدانشگاه فرهنگیانمجتکه نیشکر هفت تپهکارگران هفت تپهمجتمع هفت تپهفرهنگیانمعلمان حق التدریستجمعات اعتراضی فرهنگیان ایرانتجمعات اعتراضی معلمان ایرانکارخانه نیشکر هفت تپههیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران پتروشیمیآموزش دهندگان نعضت سوادآموزیفرهنگی معلمکنتورسازی قزوینشرکت کنتورسازی قزوینمطالبات کارگران در ایرانبازداشت شدگان اعتراضات هفت تپهنهضت سوادآموزیبازداشت شدگان هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهمچتمع نیشکر هفت تپهکاگران نیشکر هفت تپهنیشکرهفت تپهسندی نیشکر هفت تپهمطالبات مزدی کارگران در ایرانمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشنیشکر هفت تپه در استان خوزستانکارگران شهرداری در ایرانکارگران کنتور سازی قزوینتجمع اعتراضی کارگران کنتورسازیکنتورتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهکنتورسازیکارگران ایرانیاخراج کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگر هفت تپهشهرستان ماهشهرصنعت پتروشیمیتجمع اعتراضی کارگران نیشکربازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهکارخانه کنتورسازیکارگران کنتورسازیتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی دانشجویانکارگران اخراجیمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران کنتورسازی در قزوینکارگر کنتورسازییوسف بهمنی کارگر هفت تپهسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران هفت تپه در شوشبازداشت کارگران هفت تپهکارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپه در شوشسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهتجمعات هفت تپهمطالبات مزدی کارگرانسندیکای کارگران هفت تپهمطالبات کارگران ایرانیوسف بهمئی کارگر نیشکر هفت تپهفاز ۱۴ منطقه پارس ۲فاز۱۴ پارس جنوبی در شهرستان کنگانمطالبات شهروندی کارگران در ایرانکارگران نی بری نیشکر هفت تپهنی بر نیشکر هفت تپهرضا دبیریان نیشکر هفت تپهنگهبان نیشکر هفت تپهکنتورسازی ایرانکارگران نی شکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرکارگران پاکبانی در ایرانواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهواحد نقلیه نیشکر هفت تپهکارگران کنتور خوان اداره برق بهبهانکارگران کنتورسازی قزوینکارگران نی بر نیشکر هفت تپهمعلمان نهضت سوادآموزیدانش یاران نهضت سوادآموزیآزمون جذبکنتوری سازیآموزش یاران نهضت سوادآموزیمطالبات کارگران شهرداریکارگران پاکبانی شهرداری در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرمدرسان نهضت سوادآموزیآموزش دهندگان نهضت سوادآموزینهضت سوادآموزی در ایرانکارگران اخراجی هفت تپهکشاورزان استان خوزستانمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی آموزش یاران نهضتکارگران شرکت پتروشیمی رازیکارگران نیشکر هفت تپه شوشمطالبات کارگران هفت تپهکارگران هفت تپه در ایرانمطالبات مدنی شهروندان در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهمطالبات مزدی کارگران شهرداریکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در شوشسندیکای کارگران نی شکر هفت تپهمطالبات کارگران نیشکر در هفت تپهکارگران نیشکر در هفت تپهمعوقات مزدی کارگران کنتورسازیمطالبات مزدی کارگران کنتورسازیشرکت کنتور سازی قزوینمطالبات مدنی در ایرانکارگران پالایشگاهپالایشگاه پارس جنوبیصنایع سنگانمجتمع صنایع سنگانکارگران صنایع سنگانآزمون جذب دانشگاه فرهنگیانشرکت پتروشیمی اتروپارتآترو پارتکارگران صنایع پتروشیمیشهرستان ماهشهر کارگرانکارگران پتروشیمی بندر ماهشهرشهرستان ماهشهر جنوب ایراننیروگاه برق بیدخونبیدخونبید خونآسفالت طوسکارگران آسفالت طوسمجتمع آسفالت طوسفاز چهارده پارس جنوبیفاز 14 پارس جنوبیفاز14پارس جنوبیکشاورزی در خوزستانپالایشگاه اصفهانپالایشگاه نفت اصفهان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: