•                    
  •                  
شنبه , ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, فوریه 4

برگزاری دستکم ۱۵ تجمع اعتراضی

0
411

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۵مرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از معلولان گروه توانمندسازی کودکان و معلولان شهرستان آبادان, کارگران شرکت هپکو اراک, کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, بیماران سی اف, در مقابل ساختمان وزارت بهداشت در تهران, جمعی از شهروندان ساکن شهرستان ماهشهر و جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی ساکن در شهرهای ایلام, بجنورد, اصفهان, مشهد, تهران, کرج, تبریز, ساری و اهواز با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به تداوم نقض حقوق شهروندی خود اعتراض کردند.  

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز شنبه ۲۵ مرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از معلولان گروه توانمندسازی کودکان و معلولان آبادان موسوم به « تکما ذر » که به بازپس گیری ساختمان در اختیار این گروه از سوی آموزش و پرورش معترض هستند در مقابل ساختمان مدیریت آموزش و پرورش آبادان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

براساس اعلام این شهروندان معترض: “آموزش و پرورش آبادان قصد دارد مکانی که تا ۳ سال پیش به مدت ۳۰سال مخروبه و متروکه بود و در سال ۱۳۹۶ با هدف کارآفرینی معلولان و کمک به تحصیل کودکان بازمانده از تحصیل در اختیار گروه تکما قرار گرفته بود بازپس گیرد.”

این شهروندان معترض در ادامه افزودند: “این گروه با مشقت فراوان و کمک حامیان اقدام به مرمت این ساختمان کرده اینک روا نیست در این موقع آموزش و پرورش آنها را از این ملک خارج کند.”

تجمع اعتراضی کارگران شرکت ماشین سازی هپکو اراک

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز شنبه ۲۵ مردادماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت ماشین سازی هپکو اراک در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و عدم دریافت مطالبات مزدی خود، در محوطه این شرکت تجمع کردند.

براساس اعلام این کارگران معترض: “دلیل برپایی اعتراض یازده روزه کارگران، بی تفاوتی کارفرمای کارخانه در قبال وضعیت تولید و پرداخت مطالبات کارگران است”.

این کارگران معترض در ادامه افزودند: “مشکلات کارخانه‌ی هپکو اراک زمانی آغاز شد که این واحد صنعتی از سال ۸۶ به بخش خصوصی واگذار شد و از آن زمان تاکنون با مشکلات فراوانی روبه‌رو شده است. از ۱ سال و ۶ ماه پیش که تیم مدیریتی جدید از سوی سازمان خصوصی‌سازی در شرکت مستقر شد نیز نتواست شرکت را به بهره‌وری و رونق برساند به همین دلیل همچنان تولید در این کارخانه صنعتی قدیمی متوقف است”.

این کارگران ادامه دادند: “بخش دیگری از مشکلات به پرداخت نشدن مطالبات مزدی دو ماه گذشته مربوط می‌شود. در جریان اعتراض روزهای گذشته، استاندار اراک از پرداخت دو ماه حقوق خرداد و تیر ماه کارگران خبر داد که هنوز عملی نشده است به همین دلیل کارگران آینده شغلی و حقوقی خود را در خطر می‌بینند”.

کاگران شرکت هپکو خواستار حضور مدیریت کارخانه برای پاسخگویی به مطالبات خود هستند.

براساس اعلام کارگران ۵۸ روز از عدم حضور مدیریت در کارخانه می‌گذرد و او با رها کردن کارخانه، قصد پاسخگویی به مطالبات کارگران را ندارد.

تجمعات اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای مختلف

به گزارش حقوق بر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۲۵ مرداد ماه ۱۳۹۹, امروز شنبه ۲۵مرداد ۱۳۹۹, جمعی از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در مقابل این سازمان در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 شهروندان در اعتراض به مکفی نبودن حقوق بازنشستگی و عدم برخورداری از حمایتهای کافی از این سازمان در دوران بازنشستگی این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

همزمان با برگزاری این تجمع اعتراضی سایر بازنشستگان در برخی دیگر شهرها هم تجمعات اعتراضی مشابهی را در مقابل اداره تامین اجتماعی برگزار کردند.

این بازنشستگان همچنین نسبت به فرمول‌های ناعادلانه متناسب‌سازی که سابقه سخت و زیان‌آور را در نظر نگرفته معترض هستند و در همین زمینه گفتند: “همسان‌سازی به این شیوه و با این شکل و شمایل فعلی، عادلانه نیست.”

این بازنشستگان در عین حال، نسبت به پایین بودن افزایش مستمری‌ها در سال جدید انتقاد دارند و می‌گویند: با دریافتی ماهانه، قادر به تامین هزینه‌های زندگی نیستیم.

کارگران بازنشسته خواستار برچیده شدن بساط بیمه تکمیلی هستند و می‌گویند: بعد از سی سال بیمه پردازی، باید خدمات درمانی رایگان دریافت کنیم.

حاضران در جمع امروز می‌گویند: “سازمان باید طلب سیصد هزار میلیارد تومانی خود را از دولت بگیرد تا بتواند خدمات مناسب به جامعه‌ی ذینفعان ارائه دهد.”

از قرار معلوم، بازنشستگان در شهرهایی مانند تهران، مشهد و ساری به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده‌اند.

تجمع بازنشستگان در تهران و در مقابل سازمان تامین اجتماعی

تجمع بازنشستگان در اصفهان و در مقابل سازمان تامین اجتماعی

تجمع بازنشستگان در مشهد و در مقابل سازمان تامین اجتماعی

تجمع بازنشستگان در ایلام و در مقابل سازمان تامین اجتماعی

تجمع بازنشستگان در اهواز و در مقابل سازمان تامین اجتماعی

تجمع بازنشستگان در کرج و در مقابل سازمان تامین اجتماعی

تجمع بازنشستگان در بجنورد و در مقابل سازمان تامین اجتماعی

 

تجمع بازنشستگان در ساری و در مقابل سازمان تامین اجتماعی

تجمع بازنشستگان در تبریز و در مقابل سازمان تامین اجتماعی

تجمع اعتراضی جوانان جویای کار شهرستان ماهشهر 

به گزارش حقوق  بشر در ایران بنقل از عصر جنوب, امروز شنبه ۲۵مرداد ۱۳۹۹, جمعی از شهروندان ساکن شهرستان ماهشهر در اعتراض به تداوم بیکاری و نبود فرصت شغلی و اشتغال تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان که از بیکاری و نبود تامین اجتماعی مناسب با مشکلات اقتصادی بسیاری زیادی مواجه هستند با تجمع در مقابل بیمارستان نفت ماهشهر نسبت به عدم به کارگیری نیروهای کار بومی و در عوض استخدام افراد غیربومی در واحد حراست این بیمارستان معترض شدند.

تجمع اعتراضی بیماری سی اف در مقابل ساختمان وزارت بهداشت و درمان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز شنبه ۲۵مرداد ۱۳۹۹, جمعی از بیماران سی اف, در مقابل ساختمان وزارت بهداشت در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به گران شدن چندین برابری داروهای مصرفی این بیماری، در برابر ساختمان اصلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهرک غرب این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

 سی اف، نام یک بیماری کمتر شناخته شده گوارشی است که خانواده های مبتلایان به آن با مشکلات مختلف سلامتی، قیمت کمرشکن دارو و نبود داروی اصلی مورد نیاز مواجه هستند.

بیماران مبتلا به سی اف علاوه بر هزینه‌های سرسام‌آور درمان، این روزها با مشکل تامین داروی مورد نیاز و موثر مواجه بوده و خواهان اقدام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای رفع این مشکل هستند که به گفته آنان زندگی‌شان را به خطر انداخته است.

در پلاکاردهایی که در جریان تجمع اعتراضی امروز این بیماران در مقابل وزارت بهداشت آنها حمل می کردند نوشته بود: “«داروی کرون = حیات بیماران سی‌اف»، «بیماران سی‌اف را دریابید»، «فرزندم مرا ببخش، من توان خرید کرون ۶۰۰ هزار تومانی را ندارم»، «از اینکه رنج و دغدغه خانواده‌های سی‌اف را درک می‌کنید، سپاسگزارم» و «من یک بیمار سی‌اف هستم ولی پدرم توان خرید دارو را ندارد»”

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه, امروز شنبه ۲۵ مرداد ماه ۱۳۹۹, شصت و دومین روز اعتصاب کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، با حضور جمعی از کارگران این واحد صنعتی تولیدی در مقابل درب فرمانداری شهرستان شوش برگزار شد.

 این کارگران با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش خواستار توجه و رفع مشکلات صنفی خود شدند و از مسئولان شهری در شهرستان شوش و استانی در خوزستان خواستار پی گیری این مشکلات هستند. 

 در جریان تجمع اعتراض امروز یوسف بهمنی, نماینده کارگران با حضور در میان آنها ضمن تشریح نتیجه مذاکره با مسئولان مجلس برای خروج هفت تپه از بخش خصوصی و مطالبات کارگران بر تداوم این اعتراضات تا حصول نتیجه تاکید کرد.

 از جمله مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه بازگشت به کار همکاران اخراج, بر چیده شدن بخش خصوصی و پرداخت دستمزدهای عقب افتاده این کارگران است.

برچسب هافرمانداری شهرستان شوشفعالان کارگری نیشکر هفت تپهفعالان سندیکای کارگران هفت تپهمچتمع نیشکر هفت تپهمتهمان هفت تپهمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشمجتمع نیشکر در هفت تپهمجتمع هفت تپهمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعتمجتمع کشت و صنعت نیشکرمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت هفت تپهمجتکه نیشکر هفت تپهمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات مزدی شهروندان ایرانمطالبات مزدی شهروندان در ایرانمطالبات معوقهمطالبات معوقه بازنشستگانمطالبات کارگریمطالبات کارگری در ایرانمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران نیشکر در هفت تپهمطالبات کارگران هفت تپهمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبات شهروندی در ایرانمطالبات شهروندانمطالبات شهروندان در ایرانمطالبات صنفیمعوقات مزدیمعوقات مزدی فرهنگیان ایرانمعوقات مزدی کارگرمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران هپکومعوقات مزدی کارگران هپکو اراکمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی پرستاران مشهدمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمعوقات بازنشستگیمعیشت بازنشستگانمعیشت بازنشستگان در ایراننی بر نیشکر هفت تپهنیکشر هفت تپهنیشکرنیشکر هفت تچپهنیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپه در استان خوزستاننیشکر هفت تپه در شوشنیشکرهفت تپهنگهبان نیشکر هفت تپههفت تپههفت تپه خوزستانهفت تپه شوشهیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهواحد نقلیه نیشکر هفت تپهواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهوزارت بهداشتوزارت بهداشت و درمانوزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکیوزارت بهداشت در ایرانیوسف بهمنی کارگر نیشکر هفت تپهیوسف بهمنی کارگر هفت تپهیوسف بهمئی کارگر نیشکر هفت تپهکاگران نیشکر هفت تپهکارگر نیشکر هفت تپهکارگر هفت تپهکارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در شوشکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نی بر نیشکر هفت تپهکارگران نی بری نیشکر هفت تپهکارگران نی شکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران نیشکر هفت تپه شوشکارگران نیشکر در هفت تپهکارگران هفت تپهکارگران هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپه در شوشکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکارگران اخراجی هفت تپهکارگرتان نیشکر هفت تپهکارخانه نیشکر هفت تپهکارخانه نیشکر هفت تپه شوشکارخانه هفت تپهکرامت پام نیشکر هفت تپهکشت و صنعتکشت و صنعت میان آبکشت و صنعت نیشکرکشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت هفت تپهکشت صنعت نیشکر هفت تپهپرونده هفت تپهپرونده بازنشستگیاقتصاد ایرانامنیت شغلیامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت شغلی در ایرانامنیت شغلی در ایران برای کارگراخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاخراج کارگران نیشکر هفت تپهاسماعیل بخشی کارگر هفت تپهاشتغال جوانان در ایرانبیمه و بازنشستگی در ایرانبیمه تامین اجتماعیبیماری سی افبیماران سی افبیماران سی اف مشهدبیماران سی اف در ایرانبیمارستان ماهشهربیانیه سازمان عفو بین الملل در مورد متهمان هفت تپهبازنشستهبازنشستگیبازنشستگی در ایرانبازنشستگان کشوریبازنشستگان کشت و صنعت میان آببازنشستگان تامین اجتماعیبازنشستگان تامین اجتماعی کرمانشاهبازنشستگان تامین اجتماعی کرجبازنشستگان تامین اجتماعی اهوازبازنشستگان تامین اجتماعی ایلامبازنشستگان تامین اجتماعی اراکبازنشستگان تامین اجتماعی اصفهانبازنشستگان تامین اجتماعی بجنوردبازنشستگان تامین اجتماعی تهرانبازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران هفت تپهبازداشت شدگان هفت تپهبازداشت شدگان اعتراضات هفت تپهبررسی پرونده بازنشستگیتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعاتتجمعات هفت تپهتجمعات کارگریتجمعات کارگرانتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران مخابرات تبریزتجمعات کارگران نی برتجمعات کارگران نیشکرتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران هفت تپهتجمعات کارگران ایرانتجمعات کارگران در ایرانتجمعات کارگران شرکت آذر آب اراکتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات خیابانی در ایرانحقوق ماهیانهحقوق ماهیانه کارگران در ایرانحقوق بازنشستگیدادسرای شهرستان شوشرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهرضا دبیریان نیشکر هفت تپهسندی نیشکر هفت تپهسندیکای نیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نی شکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران هفت تپهسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسازمان بازنشستگی کشوریسازمان تامین اجتماعیسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهشهرستان ماهشهرشهرستان ماهشهر کارگرانشهرستان ماهشهر جنوب ایرانشهرستان شوششهرستان شوشترشورای کارگری بازنشستگان تامین اجتماعیشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهشوششوش دانیالشرکت نیشکر هفت تپهشرکت کاغذ پارس هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهطارق کعبی نیشکر هفت تپهعادل سرخه کارگر نیشکر هفت تپه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.