•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۳ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, اکتبر 5

برگزاری دستکم ۱۱ تجمع اعتراضی

0
803

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱ شهریور ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, حواله داران شرکت آذویکو, کارگران و کارمندان شهرداری لالی, دامداران استان خراسان رضوی, پرستاران شاغل در مراکز درمانی استان اصفهان, جمعی از جانبازان شاغل در وزارت نفت, پرستاران شاغل در مراکز درمانی استان اصفهان, کارگران شاغل در واحدهای نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن کرج, کردان و هشتگرد, جمعی از فرهنگیان حق التدریس و کسبه کمربندی یزد با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه, امروز شنبه ۱شهریور ماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه، با حضور در مقابل فرمانداری شهرستان شوش تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران خواستار توجه و رفع مشکلات صنفی خود شدند و از مسئولان شهری در شهرستان شوش و استانی در خوزستان خواستار پی گیری این مشکلات هستند.

در جریان تجمع امروز کارگران یوسف بهمنی به همراه یکی از فعالان کارگری نیشکر هفت تپه ضمن تاکید بر تداوم این اعتراضات صنفی خواستار حفظ اتحاد تا دستیابی به مطالبات مزدی و صنفی شان شدند.

لازم به ذکر است در تاریخ ۲۸ مردادماه ۱۳۹۹، مدیر کل دادگستری دادگستری شوش ادعا کرد حقوق معوقه و اردیبهشت و خرداد این کارگران پرداخت شده اما با توجه به شواهد موجود صحبتهای این مقام قضائی در شهرستان شوش دروغی بیش نبوده.

 از جمله مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه بازگشت به کار همکاران اخراج, بر چیده شدن بخش خصوصی و پرداخت دستمزدهای عقب افتاده این کارگران است.

تجمع اعتراضی پرستاران در مقابل استانداری اصفهان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۱شهریور ماه ۱۳۹۹، پرستاران شاغل در مراکز درمانی استان اصفهان در اعتراض به وصل نشدن مطالبات مزدی و صنفی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان که در مراکز بهداشت و درمان استان اصفهان شاغل هستند با تجمع در مقابل استانداری این شهرستان تجمع کرده و خواستار پیگیری مشکلات صنفی و اقتصادی این کارگران شدند.

مطالبات این پرستاران پرداخت مطالبات و معوقاتی است که از اسفندماه روی زمین مانده است. اعتراض پرستاران در اصفهان با اعتراض پرستاران بیمارستان خورشید اصفهان شروع شده است اما صرفا محدود به این بیمارستان نیست بلکه شامل کلیه پرستاران می‌شود.

آنها خواهان پرداخت حق کرونا، اصلاح روند تعداد مرخصی استعلاجی و نیز تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی و قراردادی به وضعیت استخدامی هستند که در این سالها بارها از سوی جامعه پرستاری مورد تاکید قرار گرفته است.

بحث پاداش کرونا نیز که یکی از مطالبات پرستاران است، از سوی دولت و سازمان برنامه و بودجه با واسطه وزارت بهداشت قرار است پرداخت شود اما تاکنون به این پرستاران تعلق نگرفته است.

تجمع اعتراضی جانبازان شاغل در وزارت نفت

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۱شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از جانبازان شاغل در وزارت نفت با هدف اعتراض به کاهش ساعت کار آنها در این وزارتخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به حذف آیتم تقلیل ساعت کار حالت اشتغال اعتراض دارند و می گویند که با توجه به اجرای این طرح حقوق ماهیانه آیتم مذکور از حقوق ماهیانه آنها کسر شده است.

 این شهروندان در تشریح مشکلات خود گفتند؛ “تعداد جانبازانی که مشمول «حالت اشتغال» هستند در کل کشور حدود ۴ هزار نفر است. این عده با تایید کمیسیون پزشکی «از کارافتاده» محسوب می‌شوند و حالا با حذف این آیتم، نفری ۱ تا ۳ میلیون تومان از حقوق آنها کسر شده است.”

آنها تاکید کردند: “زمانی که به میل خود به جبهه اعزام شدیم، برای استخدام در دولت، نبود؛ اما باتوجه به اینکه بخش زیادی از درآمد ماهانه خود را صرف هزینه‌های درمان می‌کنیم، حذف این آیتم به زیان‌مان است.”

تجمع اعتراضی دامداران استان خراسان رضوی 

به گزارش حقوق  بشر در ایران بنقل از فارس, امروز شنبه ۱شهریور ماه ۱۳۹۹، دامداران استان خراسان رضوی در اعتراض به افزایش قیمت و کمبود نهاده « علوفه » دامی در مقابل ساختمان جهاد کشاورزی این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان با برگزار این تجمع اعتراضی نارضایتی خود را گران بودن قیمت نهاده های دامی و از سوی دیگر عرضه این نهاده ها در بازار آزاد ابراز کردند.

براساس اعلام جانشین معاونت امور دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: “تجمع دامداران در پی اعتراض به کمبود نهاده‌های دامی در استان و گران بودن نهاده در بازار آزاد بوده است که با توجه به شرایط موجود حق با دامداران است.

کریم امیرزاده همچنین افزود: “امین نهاده‌های دامی با ارز دولتی صورت می‌گیرد؛ اما با توجه به وجود دلال‌ها و واسطه‌ها در بازار، دامداران باید نیاز خود را با دو تا چهار برابر قیمت مصوب دولتی از بازار آزاد تهیه کنند که دامداران را با مشکلات زیادی رو به رو کرده است.”

تجمع اعتراضی کارگران ابنیه راه آهن کرج, کردان و هشتگرد

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کانال رسمی کارگران و کارکنان نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن, امروز شنبه ۱شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شاغل در واحدهای نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن کرج, کردان و هشتگرد در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه و بیمه عقب افتاده تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران که بصورت نیروهای پیمانکار در قالب قراردادهای موقت کاری در راه آهن شاغل هستند از عدم تحقق وعده های مسئولان در پرداخت حقوق های معوقه, حق بیمه و سایر مطالبات مزدی شان ناراضی هستند

براساس اعلام این کارگران: “در تمامی نواحی راه آهن هم اکنون کارگران چندین ماه حقوق طلب دارند و یکی از مشکلات جدی هم بیمه است.”

تجمع اعتراضی معلمان حق التدریس کرج 

به گزارش حقوق  بشر در ایران بنقل از راه معلم, امروز شنبه ۱ شهریور ماه ۱۳۹۹, جمعی از فرهنگیان حق التدریس در اعتراض به عدم اجرای مصوبات دولتی در تعیین تکلیف شغلی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

براساس اعلام این شهروندان معترض: “سالهاست بصورت حق التدریس و در وضعیت بلاتکلیف شغلی هستیم اخیراً هم بخشنامه ای برای تبدیل وضعیت شغلی از حق التدریس به استخدام رسمی صادر شده و اما این بخشنامه در مورد ما اجرائی نشده و همکاران ما که بیشتر آنها بالای ۱۵ سال سابقه کار دارند در وضعیت بلاتکلیف هستند. 

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری لالی

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از وبسایت الف, امروز شنبه ۱شهریور ماه ۱۳۹۹، کارگران و کارمندان شهرداری لالی در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و سایر مطالبات مزدی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران شهرداری شهرستان لالی واقع در استان خوزستان که در غالب کارگر در واحد پاکبانی و فضای سبز و یا کارمند در بخش اداری این شهرداری کار می کنند ۱۱ ماه است که حقوقی دریافت نکردند. این شهروندان همچنین از اسفند ماه ۱۳۹۸ حق بیمه پرداخت نشده دارند.

این شهروندان به دفعات با برگزاری تجمعات اعتراضات صنفی خود را مسئولان این شهرداری و حتی مسئولان استانی در خوزستان برای پرداخت شدن مطالبات خود ابراز و اعلام کردند اما تا لحظه تنظیم این گزارش هیچگونه توجهی به وضعیت این کارگران نشده است.

تجمع اعتراضی حواله داران آذویکو

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از حواله داران شرکت آذویکو در مقابل ساختمان شعبه ۵ تعزیرات حکومتی در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان از سال ۱۳۹۷، با ثبت نام و واریز مالبغی ۶هزار دستگاه خودروی MG360 را از این شرکت پیش خرید کردند اما پس از گذشت ۲سال شرکت آذویکو به این شهروندان اعلام کرده که تولید ندارد .

این شهروندان معترض در جریان این تجمع اعتراضی اعلام کردند: “حواله داران خودروی ام جی۳۶۰ درخواست تحویل خودرو با قیمت قطعی که در قرارداد قید شده را دارند”.

 این شهروندان در ادامه تاکید کردند: “آذویکو تنها خودرو سازی است که با گذشت بیش از ۲سال از موعد تحویل خودروها، همچنان تعهد معوق در قبال خریداران دارد و ما با این تجمع خواستار بررسی این وضعیت توسط سازمان تعزیرات و مراجع قضائی هستیم.”

تجمع اعتراضی کسبه جاده کمربندی یزد

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, روز چهارشنبه ۲۹مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کسبه جاده کمربندی یزد در اعتراض به تخریب مغاره های آنها به دستور فرمانداری و شهرداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع اعتراضی زمانی برگزار شد که ماموران واحد پلیس ساختمانی شهرداری و فرمانداری برای تخریب چند دهنه از این مغازه ها با لودر و تراکتور به آن مکان مراجعه کرده بودند و در همان زمان این کسبه به همراه خانواده هایشان مانع تخریب این مغازه ها شدند.

برچسب هافرهنگیانفرهنگیان ایرانفرهنگیان استان خراسان شمالیفرهنگیان اصفهانفرهنگیان حق التدریسفرهنگیان حق التدریس در ایرانفرهنگیان در ایرانفضای امنیتیفضای رسانه ایفضای سبز شهرداریفضای سبز شهرداری لالیفعالان کارگری نیشکر هفت تپهفعالان سندیکای کارگران هفت تپهمچتمع نیشکر هفت تپهمالباختگان آذربایجان خودرومالباختگان شرکت آذویکومتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکرمجتمع نیشکر هفات تپهمجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشمجتمع نیشکر در هفت تپهمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعتمجتمع کشت و صنعت نیشکرمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت هفت تپهمجتکه نیشکر هفت تپهمحمدرضا دبیریان کارگر نیشکرمرکزدرمانیمراکز درمانی استان اصفهانمطالبه گریمطالبات فرهنگیان ایرانمطالبات مزدی کارگران هپکو اراکمطالبات مزدی پرستارانمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران نیشکر در هفت تپهمطالبات کارگران هفت تپهمطالبات کارگران ابنیه راه آهنمطالبات کارگران شهرداریمطالبات کارگران شهرداری لالیمطالبات پرستارانمطالبت کارگران در ایرانمعلم حق التدریسمعلمانمعلمان ایرانمعلمان ایران فعالمعلمان حق التدریسمعلمان حق التدریسیمعلمان در ایرانمعلمان زندانیمعوقات مزدی فرهنگیان ایرانمعوقات مزدی کارگران ابنیه راه آهنمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی پرستاران اصفهاننقض حقوق کارگراننقض حقوق کارگران ایراننقض حقوق کارگران در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندی کارگراننقض حقوق شهروندی کارگران در ایراننقض حقوق شهروندی پرستاراننی بر نیشکر هفت تپهنیشکرنیشکر میان آب شوشنیشکر هفت تچپهنیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپه در استان خوزستاننیشکر هفت تپه در شوشنیشکر شوشترنیشکرهفت تپهنگهبان نیشکر هفت تپههیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهواحد نقلیه نیشکر هفت تپهواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهیوسف بهمنی کارگر نیشکر هفت تپهیوسف بهمئی کارگر نیشکر هفت تپهکاگران نیشکر هفت تپهکارکران نیشکرکارگر نیشکر هفت تپهکارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپهکارگران فضای سبز شهرداریکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در شوشکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نی بر نیشکر هفت تپهکارگران نی بری نیشکر هفت تپهکارگران نیشکرکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران نیشکر هفت تپه شوشکارگران نیشکر در هفت تپهکارگران هفت تپهکارگران هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپه در شوشکارگران کارخانه نیشکرکارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکارگران پاکبانی شهرداریکارگران پاکبانی شهرداری در ایرانکارگران ابنیه راه آهنکارگران ابنیه راه آهن زاگرسکارگران خطوط ابنیه فنی در نواحی ریلی آذربایجانکارگران راه آهنکارگران راه آهن در ایرانکارگران شهرداری فضای سبزکارگران شهرداری لالیکارگران شهرداری شهرستان لالیکارگرتان نیشکرکارگرتان نیشکر هفت تپهکارگرشهرداریکارخانه نیشکرکارخانه نیشکر میان آبکارخانه نیشکر هفتکارخانه نیشکر هفت تپهکارخانه نیشکر هفت تپه شوشکارخانه نیشکر کاروی شوشترکارخانه نیشکر خوزستانکارخانه نیشکر در هفت تپهکارخانه هفت تپهکرامت پام نیشکر هفت تپهکشت و صنعتکشت و صنعت نیشکرکشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت هفت تپهکشت صنعت نیشکر هفت تپهپاکبانان شهرداری لالیآذربایجان خودروافزونه دامیامنیتامنیت اشتغال کارگرانامنیت در اشتغالامنیت شغلیامنیت شغلی معلمان ایرانامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت شغلی در ایرانامنیت شغلی در ایران برای کارگرابنیه راه آهنابنیه راه آهن هشتگردابنیه راه آهن کرجابنیه راه آهن کرداناخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاخراج کارگران نیشکر هفت تپهاداره جهاد کشاورزیاستان خراسان رضویاستانداری خراسان رضویاشتغالاشتغال کارگراناعتراضاعتراضات مدنی در ایراناعتراضات مدنی شهروندان در ایراناعتراضات کارگران نیشکراعتراضات سرکوباعتراضات شهروندان در ایراناعتصاب کارگران راه آهنبازنشستگان کشت و صنعت میان آببازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران هفت تپهتجمع کارگران نیشکر هقت تپهتجمع اعتراضی کارگران نیشکرتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران نیشکرتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی فرهنگیانتجمعات اعتراضی فرهنگیان ایرانتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هپکو اراکتجمعات اعتراضی کارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران شرکت هپکو اراکتجمعات اعتراضی به گرانی بنزینتجمعات اعتراضی در ایرانثبت نام خودروجامعه فرهنگیان ایرانجامعه فرهنگیان در ایرانجامعه معلمان ایرانجامعه معلمان در ایرانحق التدریسحقوق کارگران در ایرانحقوق شهروندی کارگران ایرانحقوق شهروندی در ایرانحواله خودرویحواله داران آذویکوخودروی ام جی 360خودروی ثبت نامیدامیدامداران ایراندامداران خراسان رضویرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهرضا دبیریان نیشکر هفت تپهسندی نیشکر هفت تپهسندیکای نیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر فت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران هفت تپهسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسرکوب فرهنگیان ایرانسرکوب فعالان صنفی فرهنگیان ایرانسرکوب معلمانسرکوب معلمان ایرانسرکوب معلمان در ایرانسرکوب کارگرانسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب اعتراضات مدنیسرکوب اعتراضات مدنی در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانسرکوب جامعه فرهنگیسرکوب شهروندان در ایرانشهرداریشهرداری لالیشهرداری لالی در خوزستانشهرداری کوت عبداللهشهرداری شهرستان لالیشهرستان لالی استان خوزستانشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهشرکت نیشکر میان آبشرکت نیشکر هفت تپهشرکت نیشکر دهخداشرکت کاغذ پارس هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهشرکت آذویکوشرکت آذربایجان خودروشرکت صنعت نیشکرطارق کعبی نیشکر هفت تپهعلوفهعادل سرخه کارگر نیشکر هفت تپه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.