•                  
شنبه , ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

برگزاری دستکم ۱۱ تجمع اعتراضی

0
492

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱ شهریور ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, حواله داران شرکت آذویکو, کارگران و کارمندان شهرداری لالی, دامداران استان خراسان رضوی, پرستاران شاغل در مراکز درمانی استان اصفهان, جمعی از جانبازان شاغل در وزارت نفت, پرستاران شاغل در مراکز درمانی استان اصفهان, کارگران شاغل در واحدهای نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن کرج, کردان و هشتگرد, جمعی از فرهنگیان حق التدریس و کسبه کمربندی یزد با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه, امروز شنبه ۱شهریور ماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه، با حضور در مقابل فرمانداری شهرستان شوش تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران خواستار توجه و رفع مشکلات صنفی خود شدند و از مسئولان شهری در شهرستان شوش و استانی در خوزستان خواستار پی گیری این مشکلات هستند.

در جریان تجمع امروز کارگران یوسف بهمنی به همراه یکی از فعالان کارگری نیشکر هفت تپه ضمن تاکید بر تداوم این اعتراضات صنفی خواستار حفظ اتحاد تا دستیابی به مطالبات مزدی و صنفی شان شدند.

لازم به ذکر است در تاریخ ۲۸ مردادماه ۱۳۹۹، مدیر کل دادگستری دادگستری شوش ادعا کرد حقوق معوقه و اردیبهشت و خرداد این کارگران پرداخت شده اما با توجه به شواهد موجود صحبتهای این مقام قضائی در شهرستان شوش دروغی بیش نبوده.

 از جمله مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه بازگشت به کار همکاران اخراج, بر چیده شدن بخش خصوصی و پرداخت دستمزدهای عقب افتاده این کارگران است.

تجمع اعتراضی پرستاران در مقابل استانداری اصفهان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۱شهریور ماه ۱۳۹۹، پرستاران شاغل در مراکز درمانی استان اصفهان در اعتراض به وصل نشدن مطالبات مزدی و صنفی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان که در مراکز بهداشت و درمان استان اصفهان شاغل هستند با تجمع در مقابل استانداری این شهرستان تجمع کرده و خواستار پیگیری مشکلات صنفی و اقتصادی این کارگران شدند.

مطالبات این پرستاران پرداخت مطالبات و معوقاتی است که از اسفندماه روی زمین مانده است. اعتراض پرستاران در اصفهان با اعتراض پرستاران بیمارستان خورشید اصفهان شروع شده است اما صرفا محدود به این بیمارستان نیست بلکه شامل کلیه پرستاران می‌شود.

آنها خواهان پرداخت حق کرونا، اصلاح روند تعداد مرخصی استعلاجی و نیز تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی و قراردادی به وضعیت استخدامی هستند که در این سالها بارها از سوی جامعه پرستاری مورد تاکید قرار گرفته است.

بحث پاداش کرونا نیز که یکی از مطالبات پرستاران است، از سوی دولت و سازمان برنامه و بودجه با واسطه وزارت بهداشت قرار است پرداخت شود اما تاکنون به این پرستاران تعلق نگرفته است.

تجمع اعتراضی جانبازان شاغل در وزارت نفت

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۱شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از جانبازان شاغل در وزارت نفت با هدف اعتراض به کاهش ساعت کار آنها در این وزارتخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به حذف آیتم تقلیل ساعت کار حالت اشتغال اعتراض دارند و می گویند که با توجه به اجرای این طرح حقوق ماهیانه آیتم مذکور از حقوق ماهیانه آنها کسر شده است.

 این شهروندان در تشریح مشکلات خود گفتند؛ “تعداد جانبازانی که مشمول «حالت اشتغال» هستند در کل کشور حدود ۴ هزار نفر است. این عده با تایید کمیسیون پزشکی «از کارافتاده» محسوب می‌شوند و حالا با حذف این آیتم، نفری ۱ تا ۳ میلیون تومان از حقوق آنها کسر شده است.”

آنها تاکید کردند: “زمانی که به میل خود به جبهه اعزام شدیم، برای استخدام در دولت، نبود؛ اما باتوجه به اینکه بخش زیادی از درآمد ماهانه خود را صرف هزینه‌های درمان می‌کنیم، حذف این آیتم به زیان‌مان است.”

تجمع اعتراضی دامداران استان خراسان رضوی 

به گزارش حقوق  بشر در ایران بنقل از فارس, امروز شنبه ۱شهریور ماه ۱۳۹۹، دامداران استان خراسان رضوی در اعتراض به افزایش قیمت و کمبود نهاده « علوفه » دامی در مقابل ساختمان جهاد کشاورزی این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان با برگزار این تجمع اعتراضی نارضایتی خود را گران بودن قیمت نهاده های دامی و از سوی دیگر عرضه این نهاده ها در بازار آزاد ابراز کردند.

براساس اعلام جانشین معاونت امور دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: “تجمع دامداران در پی اعتراض به کمبود نهاده‌های دامی در استان و گران بودن نهاده در بازار آزاد بوده است که با توجه به شرایط موجود حق با دامداران است.

کریم امیرزاده همچنین افزود: “امین نهاده‌های دامی با ارز دولتی صورت می‌گیرد؛ اما با توجه به وجود دلال‌ها و واسطه‌ها در بازار، دامداران باید نیاز خود را با دو تا چهار برابر قیمت مصوب دولتی از بازار آزاد تهیه کنند که دامداران را با مشکلات زیادی رو به رو کرده است.”

تجمع اعتراضی کارگران ابنیه راه آهن کرج, کردان و هشتگرد

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کانال رسمی کارگران و کارکنان نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن, امروز شنبه ۱شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شاغل در واحدهای نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن کرج, کردان و هشتگرد در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه و بیمه عقب افتاده تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران که بصورت نیروهای پیمانکار در قالب قراردادهای موقت کاری در راه آهن شاغل هستند از عدم تحقق وعده های مسئولان در پرداخت حقوق های معوقه, حق بیمه و سایر مطالبات مزدی شان ناراضی هستند

براساس اعلام این کارگران: “در تمامی نواحی راه آهن هم اکنون کارگران چندین ماه حقوق طلب دارند و یکی از مشکلات جدی هم بیمه است.”

تجمع اعتراضی معلمان حق التدریس کرج 

به گزارش حقوق  بشر در ایران بنقل از راه معلم, امروز شنبه ۱ شهریور ماه ۱۳۹۹, جمعی از فرهنگیان حق التدریس در اعتراض به عدم اجرای مصوبات دولتی در تعیین تکلیف شغلی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

براساس اعلام این شهروندان معترض: “سالهاست بصورت حق التدریس و در وضعیت بلاتکلیف شغلی هستیم اخیراً هم بخشنامه ای برای تبدیل وضعیت شغلی از حق التدریس به استخدام رسمی صادر شده و اما این بخشنامه در مورد ما اجرائی نشده و همکاران ما که بیشتر آنها بالای ۱۵ سال سابقه کار دارند در وضعیت بلاتکلیف هستند. 

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری لالی

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از وبسایت الف, امروز شنبه ۱شهریور ماه ۱۳۹۹، کارگران و کارمندان شهرداری لالی در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و سایر مطالبات مزدی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران شهرداری شهرستان لالی واقع در استان خوزستان که در غالب کارگر در واحد پاکبانی و فضای سبز و یا کارمند در بخش اداری این شهرداری کار می کنند ۱۱ ماه است که حقوقی دریافت نکردند. این شهروندان همچنین از اسفند ماه ۱۳۹۸ حق بیمه پرداخت نشده دارند.

این شهروندان به دفعات با برگزاری تجمعات اعتراضات صنفی خود را مسئولان این شهرداری و حتی مسئولان استانی در خوزستان برای پرداخت شدن مطالبات خود ابراز و اعلام کردند اما تا لحظه تنظیم این گزارش هیچگونه توجهی به وضعیت این کارگران نشده است.

تجمع اعتراضی حواله داران آذویکو

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از حواله داران شرکت آذویکو در مقابل ساختمان شعبه ۵ تعزیرات حکومتی در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان از سال ۱۳۹۷، با ثبت نام و واریز مالبغی ۶هزار دستگاه خودروی MG360 را از این شرکت پیش خرید کردند اما پس از گذشت ۲سال شرکت آذویکو به این شهروندان اعلام کرده که تولید ندارد .

این شهروندان معترض در جریان این تجمع اعتراضی اعلام کردند: “حواله داران خودروی ام جی۳۶۰ درخواست تحویل خودرو با قیمت قطعی که در قرارداد قید شده را دارند”.

 این شهروندان در ادامه تاکید کردند: “آذویکو تنها خودرو سازی است که با گذشت بیش از ۲سال از موعد تحویل خودروها، همچنان تعهد معوق در قبال خریداران دارد و ما با این تجمع خواستار بررسی این وضعیت توسط سازمان تعزیرات و مراجع قضائی هستیم.”

تجمع اعتراضی کسبه جاده کمربندی یزد

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, روز چهارشنبه ۲۹مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کسبه جاده کمربندی یزد در اعتراض به تخریب مغاره های آنها به دستور فرمانداری و شهرداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع اعتراضی زمانی برگزار شد که ماموران واحد پلیس ساختمانی شهرداری و فرمانداری برای تخریب چند دهنه از این مغازه ها با لودر و تراکتور به آن مکان مراجعه کرده بودند و در همان زمان این کسبه به همراه خانواده هایشان مانع تخریب این مغازه ها شدند.

برچسب هاتجمعات اعتراضیاعتراضنیشکر هفت تپهحقوق کارگران در ایرانمعلمان در ایرانکشت و صنعت هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهکشت و صنعتشهردارینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپهامنیتسندیکای نیشکر هفت تپهسرکوب شهروندان در ایرانفضای امنیتیمجتمع کشت و صنعت هفت تپهمعلمان زندانیاستان خراسان رضویامنیت شغلی در ایرانحقوق شهروندی در ایرانشرکت نیشکر هفت تپهاشتغالاعتراضات شهروندان در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایراننقض حقوق بشرد ر ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب اعتراضات مدنی در ایراناعتراضات مدنی در ایرانفعالان سندیکای کارگران هفت تپهکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهسرکوب کارگراننقض حقوق کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی کارگرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب معلمان در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهمرکزدرمانیفرهنگیان ایرانفرهنگیان در ایرانمعلمان ایرانتجمعات اعتراضی فرهنگیانمعلمان ایران فعالسرکوب فرهنگیان ایرانکارگران نیشکرسرکوب معلمان ایرانمتجمع نیشکر هفت تپهنیشکرتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهکارگر نیشکر هفت تپهاعتراضات کارگران نیشکرکارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفات تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهفرهنگیان اصفهانسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکر هفت تپهرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهمجتکه نیشکر هفت تپهشرکت نیشکر میان آبمجتمع نیشکرثبت نام خودروکارگران هفت تپهکارگران خطوط ابنیه فنی در نواحی ریلی آذربایجانشرکت نیشکر دهخدافرهنگیانخودروی ثبت نامیسرکوب فعالان صنفی فرهنگیان ایرانکارکران نیشکرمعلمانمعلمان حق التدریسشهرداری کوت عبداللهاستانداری خراسان رضویتجمعات اعتراضی فرهنگیان ایرانکارخانه نیشکرکارخانه نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر فت تپهحق التدریسهیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهشرکت کاغذ پارس هفت تپهفرهنگیان استان خراسان شمالیمطالبه گرینیشکر هفت تچپهسرکوب معلمانمعوقات مزدی کارگران در ایرانامنیت شغلیمعوقات مزدی فرهنگیان ایراناعتصاب کارگران راه آهنسرکوب کارگران ایراننقض حقوق شهروندی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهکارگران راه آهن در ایرانکارگران راه آهنتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهمعلم حق التدریسمچتمع نیشکر هفت تپهکاگران نیشکر هفت تپهنیشکرهفت تپهسندی نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشنیشکر هفت تپه در استان خوزستانفضای رسانه ایفرهنگیان حق التدریسفرهنگیان حق التدریس در ایرانتجمع کارگران نیشکر هقت تپهتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهجامعه فرهنگیان ایرانجامعه معلمان ایرانتجمعات اعتراضی کارگران شرکت هپکو اراکاخراج کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هپکو اراکمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران نیشکرنقض حقوق شهروندی کارگران در ایرانبازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران هفت تپه در شوشبازداشت کارگران هفت تپهکارگران فضای سبز شهرداریکارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپه در شوشسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی به گرانی بنزیننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت نیشکرسندیکای کارگران هفت تپهیوسف بهمئی کارگر نیشکر هفت تپهاعتراضات مدنی شهروندان در ایرانحواله خودرویجامعه معلمان در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانکارگران نی بری نیشکر هفت تپهنی بر نیشکر هفت تپهرضا دبیریان نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران در جمهوری اسلامیطارق کعبی نیشکر هفت تپهنگهبان نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرحقوق شهروندی کارگران ایرانکارگران ابنیه راه آهنابنیه راه آهنواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکرواحد نقلیه نیشکر هفت تپهمطالبت کارگران در ایرانکارگران نی بر نیشکر هفت تپهشرکت آذویکوسرکوب جامعه فرهنگیفضای سبز شهرداریمعوقات مزدی کارگران شهرداریامنیت شغلی کارگراناشتغال کارگرانمطالبات کارگران شهرداریکارگران پاکبانی شهرداری در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرکارگرشهرداریامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت در اشتغالتجمعات اعتراضی کارگران ایراننقض حقوق کارگران ایرانامنیت شغلی در ایران برای کارگرکارگران پاکبانی شهرداریمالباختگان شرکت آذویکوشرکت آذربایجان خودروآذربایجان خودروحواله داران آذویکوخودروی ام جی 360مطالبات کارگران نیشکر هفت تپهمالباختگان آذربایجان خودروکارگران ابنیه راه آهن زاگرسکارگران نیشکر هفت تپه شوشمطالبات کارگران هفت تپهاعتراضات سرکوبکارگران هفت تپه در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در شوشمطالبات مزدی پرستارانمطالبات کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات کارگران نیشکرشرکت صنعت نیشکرجامعه فرهنگیان در ایرانکارگران نیشکر در هفت تپهشهرداری لالییوسف بهمنی کارگر نیشکر هفت تپهکارگرتان نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعتکارخانه نیشکر هفت تپه شوشکارگرتان نیشکرمطالبات مزدی کارگران هپکو اراکمطالبات پرستارانمعوقات مزدی پرستاران اصفهانسرکوب اعتراضات مدنیکارگران کارخانه نیشکرکرامت پام نیشکر هفت تپهکارخانه نیشکر کاروی شوشترنیشکر شوشترامنیت شغلی معلمان ایرانامنیت اشتغال کارگراننیشکر میان آب شوشعادل سرخه کارگر نیشکر هفت تپهفعالان کارگری نیشکر هفت تپهکارخانه هفت تپهکارخانه نیشکر میان آبتجمعات کارگران هفت تپهمحمدرضا دبیریان کارگر نیشکرکشت صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر در هفت تپهمعلمان حق التدریسیبازنشستگان کشت و صنعت میان آبکارخانه نیشکر خوزستاننقض حقوق شهروندی پرستاراننقض حقوق کارگرانکارخانه نیشکر در هفت تپهکارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارخانه نیشکر هفتشهرستان لالی استان خوزستانپاکبانان شهرداری لالیکارگران شهرداری شهرستان لالیشهرداری شهرستان لالیکارگران شهرداری لالیمطالبات کارگران شهرداری لالیشهرداری لالی در خوزستانکارگران شهرداری فضای سبزفضای سبز شهرداری لالیدامداران خراسان رضویعلوفهافزونه دامیدامیدامداران ایراناداره جهاد کشاورزیمراکز درمانی استان اصفهانابنیه راه آهن کرجابنیه راه آهن کردانابنیه راه آهن هشتگردمعوقات مزدی کارگران ابنیه راه آهنمطالبات کارگران ابنیه راه آهنمطالبات فرهنگیان ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: