•                  
چهارشنبه , ۰۱ بهمن , ۱۳۹۹
چهارشنبه, ژانویه 20

برگزاری دستکم ۸ تجمع اعتراضی

0
165

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۳ شهریور ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, جمعی از سهامداران بازار بورس, مرغداران کرمانشاه در اعتراض به کمبود نهاده های طیور, جمعی از اهالی روستای دب حردان, حواله داران شرکت آذویکو ساکن یزد, کارگران کنتورسازی قزوین, کارکنان اخراج شده از پالایشگاه گاز بید بلند۲, جمعی از کارکنان عوارضی آزادراه قزوین – زنجان, در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۳ شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین در ادامه اعتراضات مدنی خود در مقابل استانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در جریان برگزاری تجمع اعتراضی کارگران کنتورسازی قزوین این شهروندان با مسدود کردن مسیر حرکت خودروی نوبخت, رئیس سازمان برنامه و بودجه که به قزوین سفر کرده خواستار پیگیری مطالبات مزدی و صنفی خود شدند.

 این شهروندان معترض پیش از این نیز به دفعات در همین مکان و حتی دفتر امام جمعه قزوین هم تجمعات اعتراضی مشابهی را با هدف پرداخت حقوق معوقه و برقراری امنیت شغلی برای کارگران برگزار کرده بودند.

لازم به ذکر است کارگران کنتورسازی با برگزاری این تجمع اعتراضی خواستار پرداخت ۲۷ماه دستمزد معوقه, بازگشت کارگران اخراجی به سر کار، معرفی همه کارگران به بیمه بیکاری و پرداخت سنوات و سایر مزایای معوقه خود شدند.

تجمع اعتراضی کارگران عوارضی قزوین

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز دوشنبه ۳ شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان عوارضی آزادراه قزوین – زنجان با پوشیدن لباسهای فرم کار به نشانه اعتراض در مقابل استانداری قزوین تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان که از زمان الکترونیکی شدن پرداخت عوارض امنیت شغلی شان را از دست داده و برخی دیگر هم از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود ناراضی هستند.

پیش از این نیز یکی از این شهروندان گفته بود: “با وجودی که برای حل مشکلات خود چندین بار در مقابل استانداری، اداره ‌کل راهداری و راه و شهرسازی تجمع کردیم؛ اما متاسفانه این تجمع‌ها بی‌نتیجه بوده و مسئولان برای حل مشکلات، توپ را به زمین یکدیگر پاس می‌دهند.”

این کارمند عوارضی اضافه کرده بود: “با وضعیت اقتصادی و شرایط موجود کرونایی، بی‌انصافی است که با گذشت چند ماه از مشکلات کارکنان عوارضی، این مشکلات هنوز به نتیجه نرسیده است و برای حل آن باید اقدام جدی از سوی مسئولان صورت بگیرد.”

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی پالایشگاه بید بلند ۲ بهبهان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز دوشنبه ۳ شهریور ماه ۱۳۹۹، کارکنان اخراج شده از پالایشگاه گاز بید بلند که در قالب نیروهای کار قراردادی از طرف شرکت مپنا در این واحد صنعتی شاغل بودند در اعتراض به محرومیت از امنیت شغلی و اخراج آنها از کار تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان که از طرف شرکت مپنا از شغلشان در پالایشگاه بیدبلند ۲ پس از گذشت فقط ۵ماه از قرارداد کاری اخراج شدند برای دومین روز متوالی با تجمع در مقابل درب فرمانداری این شهر خواستار پیگری مشکل شغلی خود هستند.

 براساس اعلام این کارگران آنها به دستور امیدزاده از کارشان اخراج و نفرات جدیدی جایگزین این افراد شدند.

روز گذشته نیز تجمع اعتراضی مشابهی توسط این شهروندان در مقابل دفتر محمد طلائی « نماینده بهبهان در مجلس » برگزار اما به مطالبات آنها توجهی نشد.

تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه, امروز دوشنبه ۳ شهریور ماه ۱۳۹۹، کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش در هفتاد و یکمین روز از اعتراضات صنفی نسبت به عدم اجرای وعده های مسئولان استانی و شهری در مورد مطالبات صنفی این کارگران اعتراض کردند.

روز گذشته نیز در جریان تجمع اعتراضی این کارگران تنی چند از نمایندگان مجلس با ادعای بررسی مشکلات این کارگران در میان آنها حاضر شدند و صحبتهای این کارگران شنیدند اما به جای پیگری مطالبات این شهروندان با وعده در تلاش بودند تجمعات این کارگران را متوقف کنند که موفق نشدند.

از جمله مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه بازگشت به کار همکاران اخراج, بر چیده شدن بخش خصوصی و پرداخت دستمزدهای عقب افتاده این کارگران است.

تجمع اعتراضی حواله داران آذویکو 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۳ شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از حواله داران شرکت آذویکو در مقابل نمایندگی فروش این شرکت « نمایندگی رادخواه » واقع در استان یزد تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان از سال ۱۳۹۷، با ثبت نام و واریز مالبغی ۶هزار دستگاه خودروی MG360 را از این شرکت پیش خرید کردند اما پس از گذشت ۲سال شرکت آذویکو به این شهروندان اعلام کرده که تولید ندارد .

 براساس اعلام این شهروندان: “حواله داران خودروی ام جی۳۶۰ درخواست تحویل خودرو با قیمت قطعی که در قرارداد قید شده را دارند”.

 این شهروندان در ادامه تاکید کردند: “آذویکو تنها خودرو سازی است که با گذشت بیش از ۲سال از موعد تحویل خودروها، همچنان تعهد معوق در قبال خریداران دارد و ما با این تجمع خواستار بررسی این وضعیت توسط سازمان تعزیرات و مراجع قضائی هستیم.”

تجمع اعتراضی اهالی روستای دب حردان اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز دوشنبه ۳ شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از اهالی روستای دب حردان از توابع اهواز در اعتراض به محرومیت از دسترسی به آب آشامیدنی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض نسبت به تکرر قطع و وصل آب و برخی اوقات قطعی طولانی مدنیت در این فصل گرم از سال خواستار توجه مسئولان شهری و استانی در رفع مشکل مذکور هستند.

تجمع اعتراضی مرغداران کرمانشاه

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا,  امروز دوشنبه ۳ شهریور ماه ۱۳۹۹، مرغداران کرمانشاه در اعتراض به کمبود نهاده های دامی از قبیل ذرت و سویا در مقابل ساختمان اداره جهاد کشاورزی این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 براساس اعلام این شهروندان: “نهاده‌هایی مثل ذرت و سویایی که با ارز دولتی وارد شده از یک سو و فشار ستاد تنظیم بازار برای عرضه مرغ زنده با قیمت ۱۰هزار و ۵۰۰تومان درب مرغداری از سوی دیگر از جمله مشکلات این شهروندان است و با توجه به تائید مرغداران کرمانشاه در صورت ادامه روند موجی از بحران در صنعت مرغداری کشور در جریان است.

 فرهاد عبدی یکی از تجمع کنندگان در این خصوص گفت: “با توجه به سلیقه ای بودن توزیع نهاده‌ها هم اکنون بخش خیلی کمی از نیاز مرغداران به نهاده با ارز دولتی ۴۲۰۰تومانی دسترسی دارند. به ازای هر واحد مرغداری ۲۰/۰۰۰قطعه‌ای باید ۸۵ تن ذرت و بین ۳۰تا ۳۵ تن سویای وارداتی با ارز دولتی در اختیار مرغداران قرار گیرد که هم اکنون ۱۰درصد این میزان هم به مرغداران اختصاص پیدا نمی کند.”

وی با بیان اینکه سویای وارداتی با ارز دولتی باید با قیمت هر کیلوگرم ۲۷۰۰ تومان و ذرت با قیمت ۱۵۲۰ تومان در اختیار مرغداران قرار گیرد، گفت: هم اکنون سویا در بازار آزاد با نرخ ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و ذرت با نرخ ۳۵۰۰ تومان به فروش می رسد و مرغداران مجبور به تهیه نهاده ها با این مبالغ هستند.

وی در ادامه با اشاره به فشار ستاد تنظیم بازار برای خرید مرغ زنده با قیمت هر کیلوگرم ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان از مرغداران، گفت: این در حالی است که قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ زنده برای مرغدار بین ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان است.

تجمع اعتراضی سهامداران بازار بورس اوراق بهادار تهران 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۳ شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از سهامداران بازار بورس در اعتراض به نوسانات شدید در این بازار در سایه قانون گذرای های غیراصولی که منجر به ضرر دهی این شهروندان شده در مقابل ساختمان بازار بورس اوراق بهادار تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان قانونی که برای کنترل بازار پایه در نظر گرفته شده باعث ضرر دهی این افراد در بازار بروس شده و آنها مبلغ بسیاری از سهام خود را بر اثر نوسان قیمت از دست دادند.

این شهروندان با تجمع در مقابل بازار بورس و سردادن شعارهای اعتراضی خواستار استعفای مسئولان شدند.

برچسب هاتجمعات اعتراضیبازار بورس تهراناعتراض در بازار بورس تهرانتالار شیشه بازار بورس تهرانبازار کارنیشکر هفت تپهمعوقات مزدیاستان قزوینشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهاستان کرمانشاهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای نیشکر هفت تپهمرغداریامنیت شغلی در ایراناستانداری قزوینشرکت نیشکر هفت تپهشرکت نیشکرمیان آبتجمعات اعتراضی در ایرانکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهنقض حقوق کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهکارگران نیشکرمتجمع نیشکر هفت تپهنیشکرتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهکارگر نیشکر هفت تپهاعتراضات کارگران نیشکرکارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفات تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهصنعت خودرو در ایرانصنعت خودروپالایشگاه گازبیدبلندکشت و صنعت نیشکر هفت تپهرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهمجتکه نیشکر هفت تپهشرکت نیشکر میان آبمجتمع نیشکرصنعت خودرو ایرانپالایشگاهشرکت نیشکر دهخداصنعت خودروسازیصنعت خودروسازی در ایرانکارکران نیشکرکارخانه نیشکرکارخانه نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر فت تپههیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهشرکت پالایشگاه گاز بیدبلند ۲ بهبهانمطالبه گرینیشکر هفت تچپهکنتورسازی قزوینشرکت کنتورسازی قزوینمعوقات مزدی کارگران در ایرانامنیت شغلیتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهمعوقات مزدی در ایرانمچتمع نیشکر هفت تپهکاگران نیشکر هفت تپهنیشکرهفت تپهسندی نیشکر هفت تپهمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشنیشکر هفت تپه در استان خوزستانکارگران کنتور سازی قزوینسهامداران بازرا بورس اوراق بهادار تهرانتجمع در مقابل استانداری قزوینتجمع اعتراضی کارگران کنتورسازیکنتورتجمع کارگران نیشکر هقت تپهتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهکنتورسازیروستای ترکشاخراج کارگران نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهبازار بورس اوراق بهادار تهرانتجمع اعتراضی کارگران نیشکربازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمع اعتراضی کشاورزانکارخانه کنتورسازیکارگران کنتورسازیتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران اخراجیمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران کنتورسازی در قزوینکارگر کنتورسازیسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپه در شوشسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت نیشکرمطالبات معوقتجمعات اعتراضی آبان ماهیوسف بهمئی کارگر نیشکر هفت تپهمعوقات مزدی کارگرانکارگران نی بری نیشکر هفت تپهنی بر نیشکر هفت تپهرضا دبیریان نیشکر هفت تپهآزاد راه قزوین به زنجانآزادراه قزوین زنجانطارق کعبی نیشکر هفت تپهنگهبان نیشکر هفت تپهکنتورسازی ایرانروستای دب حردانکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرعوارضی استان قزوینواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکرواحد نقلیه نیشکر هفت تپهکارگران کنتور خوان اداره برق بهبهانکارگران کنتورسازی قزوینکارگران نی بر نیشکر هفت تپهشرکت آذویکوکشاورزان استان کرمانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریامنیت شغلی کارگرانکنتوری سازیمرغدارانتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرمطالبات معوقه کارگرانامنیت شغلی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران ایراننقض حقوق کارگران ایرانامنیت شغلی در ایران برای کارگرمطالبه گری شهروندانکارگران اخراجی هفت تپهمالباختگان شرکت آذویکوحواله داران آذویکوخودروی ام جی 360مطالبات کارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه شوشمطالبات مرغداران سمنانمعوقات مزدی شهروندانتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهمعوقات مزدی کارگرکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در شوشمطالبات کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات کارگران نیشکرشرکت صنعت نیشکرکارگران نیشکر در هفت تپهیوسف بهمنی کارگر نیشکر هفت تپهکارگرتان نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی شهرستان بهبهانکارخانه نیشکر هفت تپه شوشکارگرتان نیشکرمعوقات مزدی کارگران کنتورسازیمطالبات مزدی کارگران کنتورسازیشرکت کنتور سازی قزوینمعوقات مزدی پرستاران اصفهانمطالبه گری در ایرانکارگران کارخانه نیشکرکارگران پالایشگاهکرامت پام نیشکر هفت تپهکارخانه نیشکر کاروی شوشترنیشکر شوشترامنیت شغلی معلمان ایرانمطالبات کارگران پالایشگاهکارگران نیشکر میان آبنیشکر میان آب شوشعادل سرخه کارگر نیشکر هفت تپهفعالان کارگری نیشکر هفت تپهکارخانه نیشکر میان آبمحمدرضا دبیریان کارگر نیشکرکشت صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر در هفت تپهکارخانه نیشکر خوزستانمطالبات کشاورزانآزادراه قزویننقض حقوق کارگرانکارخانه نیشکر در هفت تپهکارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارخانه نیشکر هفتسهامداران بازار بورسبازار بوس اوراق بهادارمرغداران کرمانشاهمرغداران استان کرمانشاهنهاده های طیورنهاده های دامیصنعت مرغداریمرغداری در ایرانتجمع اعتراضی مرغداران کرمانشاهروستای دب حردان اهوازحواله داران آذویکو در یزدنمایندگی آذویکوثبت نام خودروی ام جی 360خودروی ام جی ۳۶۰پالایشگاه گاز بید بلندصنعت گاز ایرانپالایشگاه گاز بیدبلند۲ بهبهانکارگران آزاد راه قزوین زنجانکارکنان آزادراه قزوین رشتکارکنان آزاد راه قزوین زنجانمطالبات مرغداران کرمانشاهمعوقات مزدی کارگران کنتور سازی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: