•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
جمعه, ژانویه 27

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
950

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارکنان نیروگاه رامین اهواز، فرهنگیان شاغل در مدارس ایرانی خارج از کشور، فرهنگیان و مربیان پیش دبستانی شهرستانهای شوشتر و گتوند، جمعی از خانواده های کشاورزان روستای بستانرود شرف، با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از عصر جنوب، امروز جمعه ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان نیروگاه رامین اهواز، در اعتراض به محرومیت از امنیت شغلی در مصلی نماز جمعه این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در جریان این تجمع اعتراضی با حمل پلاکاردی اعلام کردند که فروش این نیروگاه به بخش خصوصی باعث از بین رفتن امنیت شغلی کارگران این نیروگاه خواهد شد و از سوی دیگر آنها باید برای دریافت حقوق ماهیانه و سایر مطالبات مزدیشان سرگردان شوند.

تجمع اعتراضی فرهنگیان مدارس خارج از کشور 

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر، جمعی از فرهنگیان شاغل در مدارس ایرانی خارج از کشور در اعتراض به عدم تحقق وعده های اقتصادی مسئولان به آنها در مقابل ساختمان دیوان عدالت اداری در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان: “حقوقی که ما بعنوان یک معلم در مدارس خارج از کشور برای آموزش و پرورش کار کردیم معوق شده و پس از پیگری های بسیار به ما اعلام کردند که آموزش و پرورش بدهی ارزی خود را به ما با ارز ۴۲۰۰ تومان، پرداخت می کند و این در حالی است که این مبلغ « ۴۲۰۰تومان » برای واردات کالاهای اساسی است نه برای محاسبه در حقوق و مزایای افراد.

این شهروندان پیش از این نیز تجمعات اعتراضی را با اهدافی مشابه همین خواسته در مقابل ادارت و ساختمانهای دولتی برگزار کرده بودند.

تجمع اعتراضی فرهنگیان مدارس پیش دبستانی شهرستانهای شوشتر و گتوند

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از خورنا، روز پنجشنبه ۱۳شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از فرهنگیان و مربیان پیش دبستانی شهرستانهای شوشتر و گتوند، در اعتراض به محرومیت از امنیت شغلی و عدم تبدیل وضعیت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض همزمان با سفر محمدباقر قالیباف به استان خوزستان و شهرستان شوشتر با حمل پلاکاردهایی خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی آنها از حق التدریس به استخدام رسمی شدند.

تجمع اعتراضی خانواده های کشاورزان روستای بستانرود شرف

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر، جمعی از خانواده های کشاورزان روستای بستانرود شرف، از توابع شهرستان خرم آباد در مقابل استانداری لرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان معترض همسران و فرزندان آنها که از کشاورزان این روستا هستند حدود ۱ ماه است که پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی به زندان خرم آباد منتقل و بطور بلاتکلیف در بازداشت قرار دارند.

در گزارش مذکور به تاریخ برگزاری این تجمع اعتراضی و علت بازداشت این افراد اشاره ای نشده است.

برچسب هافرهنگیانفرهنگیان ایرانفرهنگیان حق التدریسفرهنگیان در ایرانفعال صنفی فرهنگیان ایرانفعالان صنفی فرهنگیان ایرانمراکز پیش دبستانینقض حقوق کارگراننقض حقوق کارگران ایراننقض حقوق کارگران در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی فرهنگیان در ایراننقض حقوق شهروندی کارگراننقض حقوق شهروندی کارگران در ایراننقض حقوق شهروندی در ایراننیروگاه برق رامین اهوازنیروگاه رامین اهوازکارگران ایرانکارگران شهرداری خرم آبادکشاورزان ایرانکشاورزان روستای بستانرودکشاورزان روستای بستانرود شرفامنیت اشتغال کارگرانامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی کارگران در ایراناستانداری لرستاناعتراضات فرهنگیان ایراناعتراضات کارگران ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی فرهنگیانتجمعات اعتراضی فرهنگیان ایرانتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتحصن فرهنگیان ایرانتحصن اعتراضی فرهنگیان ایرانحقوق کارگرانحقوق کارگران در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی کارگران ایرانحقوق شهروندی کارگران در ایرانروستای بستانرود شرفسرکوب فرهنگیان ایرانسرکوب فعالان صنفی فرهنگیان ایرانسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب اعتراضات مدنیسرکوب اعتراضات مدنی در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانشهرستان گتوندشهرستان خرم آبادشهرستان شوشتر

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.