•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

برگزاری دستکم ۸ تجمع اعتراضی

0
527

روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از کارگران ابنیه فنی راه آهن ناحیه لرستان، شماری از کارگران کارخانه رینگ سازی مشهد، تعدادی از اهالی منطقه دیمچه در شهرستان شوشتر، سه تن از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، جمعی از کارگران عملیات نگهداری خط راه‌آهن در تبریز، شماری از معلمان شاغل و بازنشسته تربت حیدریه در اعتراض به صدور حکم علیه حمیدرضا رحمتی معلم اصفهانی، تعدادی از والدین دانش آموزان مدرسه “زیوری” در منطقه دو تهران و جمعی از کارکنان و کارگران شهرداری جیرفت مقابل ساختمان فرمانداری این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران  به نقل از ایلنا، امروز سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸؛ با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان, جمعی از کارگران ابنیه فنی ناحیه لرستان در اعتراض به تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای خود، مقابل ساختمان راه‌آهن تهران، دست به تجمع زدند.

کارگران ابنیه فنی ناحیه لرستان در اعتراض به تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای خود به تهران سفر کرده و در مقابل ساختمان راه‌آهن حضور یافتند.

به گفته این کارگران، پرداخت مطالبات مزدی ماه‌های اردیبهشت و خرداد آنها به تاخیر افتاده و پرداخت حق بیمه آنها نیز با مشکل روبروست.

طبق اظهارات کارگران، یکی دیگر از مشکلات صنفی آنها نداشتن امنیت شغلی به سبب داشتن قراردادهای کوتاه‌مدت است که باعث نگرانی بیشتر کارگران شده است.

به گفته آنها، مشکلات کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن کشور از ۴ سال پیش همزمان با واگذاری آن به بخش خصوصی آغاز شده و از آن پس مسئولان بدون توجه به پرداخت مطالبات کارگران و مشخص کردن وضعیت شغلی آنها، کارگران را به حال خود رها کرده‌اند.

به گفته کارگران، در جلسه‌ای که آنها روز گذشته با مدیرعامل راه‌آهن در ارتباط با مشکلات کارگران پیمانکاری خطوط ابنیه فنی راه‌آهن داشتند، نتیجه‌ای حاصل نشد و مسئولان پاسخ روشنی به مطالبات کارگران ندادند .

آنها گفتند: انتظار ما این است مسئولان راه‌آهن به وضعیت اشتغال و پرداخت مطالبات کارگران خطوط ابنیه فنی کشور که همگی امنیت ریلی کشور را تامین می‌کنند، توجه ویژه کنند.

تجمع کارگران کارخانه رینگ‌سازی مشهد
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸؛ جمعی از کارگران کارخانه رینگ‌سازی مشهد در اعتراض به مطالبات معوقه و سایر خواسته‌های صنفی خود، مقابل دفتر شورای اسلامی کارگران این کارخانه، تجمع کردند.

کارگران کارخانه «رینگ‌سازی مشهد» خواستار رفع مشکلات‌شان و پرداخت مطالبات خود شدند.

منابع کارگری کارخانه رینگ‌سازی مشهد گفتند: سه روز از اعتراض کارگران کارخانه «رینگ‌سازی» می‌گذرد و آنها هنوز منتظرند تا مسئولان برای پرداخت مطالباتشان کاری انجام دهند.

این کارگران امروز نیز مقابل دفتر شورای اسلامی کارگران کارخانه «رینگ‌سازی مشهد» حضور یافتند.

به گفته یکی از کارگران، عملکرد اعضای نهاد صنفی کارگران کارخانه در پیگیری مطالبات معوقه و سایر خواسته‌های صنفی آنها ضعیف بوده و کارگران به این موضوع معترض شدند. 

تجمع شماری از اهالی ساکن دیمچه
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸؛ جمعی از اهالی منطقه‌ دیمچه در شهرستان شوشتر، در اعتراض به نحوه واگذاری شرکت کشت و صنعت کارون، مقابل این شرکت، دست به تجمع زدند.

جمعی کثیری از اهالی منطقه‌ی دیمچه در شهرستان شوشتر، در اعتراض به نحوه واگذاری شرکت کشت و صنعت کارون، مقابل این شرکت دست به تجمع زدند.

تجمع‌ کنندگان با در دست داشتن شعار نوشته‌هایی، به نحوه واگذاری شرکت کشت و صنعت کارون توسط بانک کشاورزی معترض بودند.

تجمع‌ کنندگان که معتقد هستند ۲۰ هزار هکتار از زمین‌های آنان بدون سند توسط شرکت کشت و صنعت کارون تصرف شده است، این شرکت را حق خود می‌دانند و به واگذاری آن به‌ غیر از مردم همان منطقه، اعتراض دارند.

تجمع رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۸، سه تن از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه برای دومین روز پیاپی در اعتراض به اخراج از کار، در مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دست به تحصن و تجمع زدند.

علیرغم تلاش خشونت آمیز ماموران نیروی انتظامی و گرفتن شعارنوشته این شهروندان، تحصن روز جاری ادامه یافت.

ناصر محرم زاده، فرحناز شیری و حسین کریمی سبزوار، سه راننده ای هستند که در پی پرونده سازی از ادامه فعالیت در این شرکت اخراج شده اند.

“فرحناز شیری”، اولین زن راننده شرکت واحد اتوبوسرانی تهران حدود ۱۰ سال است که از کار اخراج شده است. این راننده زن طی این مدت سه بار از دیوان عدالت اداری رای بازگشت به کار گرفته اما کارفرما هر بار با استفاده از نفوذ و روابط فراقانونی خو از بازگشت وی به کار جلوگیری کرده است.

تجمع کارگران عملیات نگهداری خط راه‌آهن در تبریز
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸؛ جمعی ار کارگران عملیات نگهداری خط راه‌آهن در تبریز در اعتراض به تبعبد سایر کارگران این حوزه به دیگر نقاط، مقابل ساختمان ناحیه خط راه‌آهن استان آذربایجان شرقی، دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران خواستار عدم دخالت نهادهای امنیتی هستند و معتقدند آنها به جای تامین امنیت تنها باعث مخدوش شدن امنیت روانی کارگران می‌شوند. آنها همچنین خواستار توضیح مدیر کل راه‌آهن در مورد عدم مقاومت در برابر فشارهای نهادهای امنیتی هستند.

معلمان شاغل و بازنشسته تربت حیدریه، در اعتراض به صدور حکم علیه حمیدرضا رحمتی

به گزارش حقوق بشر در ایران، جمعی از معلمان شاغل و بازنشسته تربت حیدریه، در اعتراض به صدور حکم علیه همکار اصفهانی خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

این معلمان با در دست داشتن شعارنوشته ای احکام صادره علیه حمیدرضا رحمتی را محکوم و حمایت خود را از وی اعلام کردند.

پیشتر نیز جمعی از معلمان شاغل و بازنشسته کرمانشاه، در اعتراض به صدور حکم علیه همکار اصفهانی خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

حمیدرضا رحمتی، عضو کانون صنفی معلمان اصفهان توسط دادگاه کیفری شهرستان شهرضا به تحمل ۳ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق در ملا عام و پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

وی پیشتر به مدت ۹ روز در اعتراض به بازداشت گسترده معلمان در جریان تحصن سراسری آنها، در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرضا دست به تحصن یک نفره زده و پس از بازداشت و تفهیم اتهام با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.

تجمع والدین دانش آموزان مقابل مدرسه “زیوری” در منطقه ۲ تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از  ایران اینترنشنال، والدین دانش آموزان مدرسه “زیوری” در منطقه دو تهران در اعتراض به پلمب این مدرسه مقابل درب این مدرسه اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

یکی از تجمع کنندگان مقابل مدرسه «زیوری» گفت پول کتاب، مانتو شلوار و مقنعه را به مدرسه داده‌ایم اما تکلیف ما مشخص نیست.حتی اجازه نمی‌دهند پلمب مدرسه باز شود تا پرونده فرزندانمان را بگیریم و در مدرسه‌ای دیگر ثبت‌نام کنیم.

پیشتر بنیاد شهید که حکم تخلیه ۱۱ مدرسه در تهران را دارد، این مدرسه را پلمب کرده است.

گفته می شود این دبستان دارای ۴۵۰ دانش آموز است و تا شعاع طولانی آن دبستان دیگری وجود ندارد.

در حال حاضر تعدادی از مدارس تهران دارای مالک حقیقی و حقوقی هستند که برخی از این مالکین از دادگاه حکم گرفته و به دنبال بازپس‌گیری املاک خود هستند.

پشتر مسعود ثفقی، مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از احتمال پلمپ ۱۲ مدرسه در تهران خبر داد که مجموعاً ۸ هزار دانش آموز در آنها تحصیل می کنند.

تجمع جمعی از کارکنان و کارگران شهرداری در مقابل فرمانداری در جیرفت
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از  اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۱۸تیرماه ۱۳۹۸ جمعی از کارکنان و کارگران شهرداری جیرفت در اعتراض به قصد کارگزاران برای پس گرفتن زمین هایی که به گفته کارگران قانونا ۲۰ سال پیش به آنها تحویل داده شده، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: