•                  
دوشنبه , ۲۹ دی , ۱۳۹۹
دوشنبه, ژانویه 18

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
102

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۲۷ شهریور ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از اهالی شهر شیبان اهواز، جمعی از کشاورزان هیرمند، جمعی از کارگران شرکت سازه کویر واقع در شهرستان زابل و جمعی از شهروندان ساکن زاهدان در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز پنجشنبه ۲۷شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت سازه کویر واقع در شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ماه حقوق و همچنین عیدی سال ۱۳۹۹آنها با تجمع در مقابل دفتر کارگاه این شرکت خواستار وصول این مطالبات خود شدند.

این کارگران در طرح انتقال آب به ۴۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان فعالیت می کنند.

تجمع اعتراضی کشاورزان هیرمند

حقوق بشر در ایران – روز پنجشنبه ۲۷شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کشاورزان هیرمند که زمینهای کشاورزی آنها در پشت دیوار مرزی بین ایران و پاکستان قرار گرفته در اعتراض به عدم توجه مسئولان مرزبانی و سایر ارگانهای امنیتی برای صدور مجوز تردد آنها در مقابل دفتر امام جمعه شهرستان هیرمند تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 براساس اعلام این کشاورزان: “برای رفع این مشکل به دفتر فرمانده مرزبانی، اداره اطلاعات زاهدان و سایر ارگانها و سازمانهای مربوطه مراجعه کردیم اما هیچگونه توجهی به این وضعیت ما نمی کنند.”

این کشاورزان در ادامه افزودند: “با توجه به این محدودیت تردد ما عملا هم زمین های کشاورزی مان قطع شده چون این مزارع در پشت دیوار مرزی قرار گرفته است و مشکلات اقتصادی ما دو چندان شده است.”

تجمع اعتراضی اهالی شیبان اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اهواز ژورنال، امروز جمعه ۲۸ شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از اهالی شهر شیبان اهواز در اعتراض به عدم برخورداری از ایمنی در جاده های این شهر در محل برگزاری نماز جمعه این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در با تجمع در محل برگزاری نماز جمعه خواستار توجه مسئولان به وضعیت نامناسب جاده های منتهی به شهر شیبان که منجر به تصادفات مرگ بار زیاد شده هستند.

تجمع اعتراضی شهروندان ساکن زاهدان

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان ساکن زاهدان در اعتراض به کمبود سیلندر گاز با بستن بخشی از یکی از خیابانهای این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان معترض به علت کمبود سیلندر گاز” ال پی جی” با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

 اغلب سکنه استان سیستان و بلوچستان از طبقه کارگر هستند و مجبورند برای خرید سیلندرهای گاز با قیمت نزدیک به چهار برابری در صف‌های طولانی معطل شوند.

 گفتنی است نبود گاز، و سایر امکانات رفاهی، مردم زاهدان، خاش، زابل، چابهار، میرجاوه و اغلب روستاهای سیستان و بلوچستان را چند سالی است که تحت فشار قرار داده است. نزدیک به ۶۰ درصد خانه‌های شهرها و مناطق این استان گازرسانی نشده است.

برچسب هامعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندان در ایرانکارگر در ایرانکارگران ایرانکارگران ایرانیکشاورزان هیرمندکشاورزان ایراناخبار سرکوب شهروندان در ایراناستان سیستان و بلوچستانبازداشت شهروندان بلوچتجمعاتتجمعات کارگریتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات خیابانی در ایرانحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایراندیوار مرزیدیوار مرزی هیرمنددیوارمرزیزندان شیبان اهواززندان شیبان اهواز در ایرانزابل استان سیستان و بلوچستانسیستان و بلوچستانسرکوب کارگران ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانسرکوب شهروندان بلوچسرکوب شهروندان بلوچ در ایرانسرکوب شهروندان بلوچ در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان در ایرانشهر شیبان اهوازشهروندان بلوچشهروندان بلوچ در ایرانشهروندان بلوچ در جمهوری اسلامیشهروندان شهرستان زابلشهرستان زابلشهرستان زابل در سیستان و بلوچستانشیبانشیبان اهوازشرکت سازه کویرشرکت سازه کویر زابل

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: