•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
389

حقوق بشر در ایران – روز جاری، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر می گیرد, جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین مقابل استانداری این استان، تعدادی از پرستاران در مشهد مقابل استانداری خراسان رضوی و گروهی از کارگران فاز های ۱۴ منطقه ویژه عسلویه در محوطه اطراف کار خود، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از پرستاران در مشهد در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود، مقابل استانداری خراسان رضوی، دست به تجمع اعتراضی زدند.

این پرستاران به کاهش شدید و حتی منفی کارانه‌هایی که بر اساس طرح قاصدک محاسبه می‌شود و تبعیض و عدم اجرای صحیح قوانین پرستاری از جمله قانون تعرفه‌گذاری و قانون بهره‌وری و مشاغل سخت اعتراض دارند.

حاضران در تجمع گفتند: “از مسئولان دولتی در وزارت بهداشت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست رسیدگی فوری و رفع بی‌عدالتی‌ها و تبعیض در نظام سلامت کشور را داریم”.

پرستاران اظهار کردند: “بعد از دوازده سال از تصویب قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، اینک دیگر زمان اجرای آن فرارسیده؛ کما اینکه بسیار هم تاخیر اتفاق افتاده؛ لذا تاخیر بیشتر جایز نیست”.

تجمع اعتراضی کارگران کنتورسازی قزوین

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸، جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی خود، مقابل استانداری قزوین، دست به تجمع زدند.

ظهر امروز حدود ۴۰ نفر از کارگران شرکت کنتورسازی به دلیل عدم دریافت مطالبات یکسال گذشته خود و نیز ضعف مدیریت این شرکت که از سال ۹۱ تا کنون موجب ایجاد بحران در شرکت شده مقابل درب استانداری قزوین تجمع کردند.

یکی از کارگران این واحد تولیدی گفت: “با توجه به پیگیری‌های کارگران از سال ۹۱، مسئولان استان به مشکل این واحد تولیدی رسیدگی نکردند و رئیس شرکت و پدرش که در حال حاضر در زندان اوین هستند توانایی حل مشکلات شرکت را ندارند”.

وی گفت: “متاسفانه در هر تجمعی که کارکنان این شرکت داشتند تنها به صورت مقطعی به این مشکلات رسیدگی شده و هیچگونه رسیدگی پایداری از کارگران این واحد تولیدی نشده است”.

وی اضافه کرد: “استاندار قزوین، فرماندار و همه مسئولان پیگیر حل این بحران هستند اما پیگیری‌های شان بی‌نتیجه است و تنها کسی که نسبت به سایر مسئولان تلاش بیشتری داشته ابوالفضل محبی رئیس دادگستری شهرستان البرز بوده است”.

این کارگر کنتورسازی قزوین ادامه داد: “مدیر این شرکت از داخل زندان عزل و نصب می کند و این برای کارگران مشکل بزرگی است و مسئولان استان در صورت عزل وی می توانند به مشکلات این واحد تولیدی خاتمه دهند”.

وی عنوان کرد: “این شرکت در سال ۸۷ تنها برند ساخت کنتور در کشور بوده است اما به دلیل واگذاری مدیریت شرکت به افرادی که شایستگی مدیریت ندارند و طبق اصل ۹۴ توسط دولت انجام شده است، موجب ایجاد مشکلات عدیدی در این واحد تولیدی شده و خود آنها باید این مدیر را برکنار کنند زیرا این شرکت پتانسیل و کارگران خوبی دارد و همه کارگران این شرکت بالای ۱۵ سال سابقه کار دارند و تنها مشکل این واحد، ضعف مدیریت است”.

کارگر شرکت کنتورسازی قزوین گفت: “در حال حاضر شرکت کنتورسازی تعطیل است و فقط ۲۰ نفر با این شرکت قرارداد داشته و مشغول کار هستند”.

وی ادامه داد: “حدود ۱۶۰ نفر بدون قرارداد در این شرکت در حال فعالیت هستند و با تجمعی که کارگران مقابل در زندان داشتند، از سوی عاملی مدیریت شرکت کنتورسازی، رجبی که سابقه مدیریتی خوبی ندارد، جایگزین وی شده و این در حالی است که او قبل از ورود به شرکت و جایگزینی مدیریت شرکت، ۱۴۰ نفر از نیروها را اخراج کرده است”.

وی در پایان افزود: “زر آبادی نماینده مردم قزوین و سایر مسئولان پیگیری های لازم جهت رفع مشکلات این واحد تولیدی را انجام داده اند اما به دلیل کند بودن روال اداری، نتیجه ای نداشته است”.

تجمع کارگران فاز های ۱۴ منطقه ویژه عسلویه
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸، جمعی از کارگران فاز های ۱۴ منطقه ویژه عسلویه در اعتراض به معوقات مزدی خود، در محوطه اطراف محل کار خود، دست به تجمع و اعتصاب زدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: