•                    
  •                  
شنبه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, ژانویه 28

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
567

حقوق بشر در ایران – روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از کارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه, کارگران پالایشگاه نفت سنگین قشم با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی جمعی از کارگران پالایشگاه نفت سنگین قشم در اعتراض بە عدم دریافت چندین ماە حقوق معوقە در محوطه ورودی این پالایشگاه. 

بر اساس گزارشات منتشره کارگران پالایشگاه نفت سنگین قشم در مواجه با شرکتهای «شرکت پتروشیمی، پتروسازان و عمران رهگذران» در دوران مختلف به این صورت بوده که کارگران حقوق معوقه خود را در ماههای متوالی دریافت نمی‌کردند.

به گفته تجمع کنندگان، کارگران پالایشگاه نفت سنگین قشم به دلیل اینکه در منطقه آزاد قشم مشغول به کار هستند، مشمول حمایت‌های قانون کار نیستند و در این منطقه کارفرمایان قدرت بیشتری برای محدود کردن حقوق و مزایای کارگران دارند.

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه، با برگزاری تجمع اعتراضی در هفتمین روز از مجموعه اعتراضاتشان که با هدف بازگشت به کار ۲۰ تن از همکارانشان صورت گرفته خواستار توجه مسئولان و مدیران بر مرتفع کردن نیازهایشان تاکید کردند.

نماینده کارگران معترض ضمن انتقاد از عملکرد صداوسیما، به دلیل عدم پوشش اعتراض و مشکلات کارگران، افزود: این اعتصاب ادامه دارد و تا پای جان ایستاده‌ایم. تا زمانی که ۲۰ تن از کارگران اخراج شده به کار خود بازنگردند و مطالبات ما برآورده نشود، اعتصاب و تجمع ما کارگران هفت تپه ادامه خواهد داشت.

یکی از کارگران معترض به نمایندگی از دیگر کارگران با بیان اینکه خواسته ما این است که ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه به مشکلات هفت تپه ورود کند زیرا که در این مجتمع تخلفات متعددی صورت می‌گیرد که مهم‌ترین آن اخراج ۲۰ تن از همکارانمان است، در خصوص مطالباتشان گفت: اولین مطالبه ما آزادی اسماعیل بخشی است که برای دفاع از حقوق ما کارگران در زندان به سر می‌برد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.