•                  
جمعه , ۰۱ بهمن , ۱۴۰۰
جمعه, ژانویه 21

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
491

حقوق بشر در ایران – طی روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از دانشجویان دانشگاه تبریز, کشاورزان خسارت دیده از سیلاب بهار سالجاری در استان خوزستان, جمعی از معلولان و ناتوانان جسمانی, جمعی از کارمندان اخراج شده موسسه مالی و اعتباری وحدت در مشهد, با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارمندان اخراج شده موسسه مالی و اعتباری وحدت در مشهد در مقابل ساختمان سرپرستی ملل نبش خیابان مطهری در اعتراض به اخراج آنها و همچنین ضایع شدن حقوقشان دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع اعتراضی کشاورزان خسارت دیده در استان خوزستان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز سه شنبه ۱۲آذر ماه ۱۳۹۸، جمعی از کشاورزان خسارت دیده از سیلاب بهار سالجاری در استان خوزستان در اعتراض به آنچه که عدم پرداخت خسارات بیان شد در مقابل ساختمان سازمان جهادکشاورزی خوزستان در اهواز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کشاورزان اعلام کردند; بخش های زیادی از زمین های آنان در جریان سیلاب اوایل امسال دچار آبگرفتگی شد خواستار پرداخت نقدی خسارت سیلاب که دولت وعده آن را داده بود شدند.

این شهروندان خسارت دیده همچنین اعلام کردند: پرونده های خسارت وارده را تشکیل داده اند ولی هنوز موفق به دریافت غرامت ناشی از سیلاب نشده‌اند لذا خواستار تعیین تکلیف و پرداخت فوری خسارات با توجه به پرونده های تشکیل شده در سازمان جهادکشاورزی شدند.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه تبریز

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۱۱ و امروز سه شنبه ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۸, جمعی از دانشجویان دانشگاه تبریز با برگزاری تجمعات اعتراضی در محوطه دانشگاه بر سو مدیریت و نبود حقوق شهروندی متناسب با اصول حقوق بشر و همچنین اعمال رفتارهای امنیتی بر آنها و گسترش سرکوب و بازداشت دانشجویان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در پی تجمعات دیروز در برنامه حقوق دانشجویی و طرح درخواست استعفای معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه از طرف ۳۰۰ نفر از دانشجویان معترض به وضعیت کنونی دانشجویان، شکل گرفته بود.

این معاونت نه تنها اقدام به اصلاح روند گذشته ننمود بلکه امروز تعدادی از دانشجویان دختر بالاجبار با تغییر مکان خوابگاه به محلی نامناسب مواجه شده اند.

دانشجویانی که از تغییر مکان امتناع نموده اند با اختلال سیستم گرمایشی و سیستم آب رسانی مواجه شده و دانشجویانی که تغییر مکان داده‌اند پس از اعتراض به محیط فرهنگی محل خوابگاه از طرف مسئول خوابگاه جدید مورد تعرض کلامی قرار گرفته اند.

در پی این اقدام توهین آمیز معاونت دانشجویی با دانشجویان در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت پس از اعتراض دانشجویان، روز دوشنبه ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۸, تعدادی از دانشجویان شورای صنفی دانشگاه و انجمن اسلامی دانشجویان علوم پزشکی تبریز،در دفتر این معاونت تجمع نموده تا تذکرات نهایی را ابلاغ نمایند.

تجمع اعتراضی معلولان و ناتوانان جسمانی 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۸, همزمان با روز جهانی معلولان، جمعی از افراد دارای معلولیت، در اعتراض به عدم اجرای قانون معلولان و عدم تحقق بودجه اجرای این قانون اقدام به تجمع اعتراضی نمودند.
تخصیص بودجه برآورد شده برای اجرای قانون در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ آمده بود.
بنا بر اعلام این شهروندان؛ اخیرا سازمان برنامه و بودجه از بودجه ۱۱۰۰ میلیارد تومانی اجرای قانون معلولان در سال جاری وعده داده است.
درحالی‌که بودجه مورد نیاز ۱۲,۵۰۰ میلیارد تومان است، وعده پرداخت تنها کمتر از نیمی از آن یعنی ۵۳۳ میلیارد تومان را تا پایان سال داده است.
سال گذشته نیز ۲۰۰ میلیارد تومان از بودجه پرداخت نشد. همچنین بودجه مورد نیاز برای سال بعد ۲۰ هزار میلیارد تومان است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: