•                  
جمعه , ۰۳ تیر , ۱۴۰۱
شنبه, ژوئن 25

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
459

حقوق بشر در ایران – طی روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از مالباختگان موسسه مالی و اعتباری کاسپین, جمعی از اعضای شورای کار شرکت هپکو اراک در مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی, کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله در مقابل استانداری خوزستان, با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان و دریافت مطالبات مزدیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله برای وصول مطالبات معوقه شان در مقابل ساختمان استانداری خوزستان.

براساس اعلام این کارگران معترض؛ شهرداری دستمزد ماه‌های مهر و آبان کارگران را پرداخت نکرده و در شرایط فعلی که دو ماه حقوق طلبکاریم، با پرداخت نشدن حقوق آذر ماه نگران افزایش معوقات مزدی و تامین هزینه‌های زندگی خود هستیم.

این کارگران همچنین گفتند؛ دست‌کم ۵۰ نفر در بخش فضای سبز شهر مشغول کارند و شهرداری هیچ برنامه‌ای برای پرداخت مطالبات ما کارگران ندارد.

تجمع اعتراضی سرباز معلمان در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸، جمعی از سرباز معلمان در اعتراض به عدم رسیدگی و توجه به مطالبات آنها در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض دلیل تجمع خود را اعتراض به صدور بخشنامه استخدام سرباز معلمان بین سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۹۱ عنوان کرده و گفتند که با توجه به کمبود معلم در کشور، ما خواستار استخدام در آموزش و پرورش بصورت حق التدریس هستیم.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت هپکو اراک

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا؛ امروز دوشنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۸, جمعی از اعضای شورای کار شرکت هپکو اراک با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی در تهران در خصوص عدم تعیین تکلیف هیئت مدیره هلدینگ هپکو اعتراض کردند. 

براساس اعلام “ابوالفضل رنجبر”، از اعضای شورای کار شرکت هپکو اراک؛ روز ۱۸ آبان ماه۱۳۹۸، مجمع عمومی سهامداران هپکو برگزار شد و در این جلسه که برخی اعضای شورای اسلامی نیز در آن حضور داشتند، آقای ضرغامی، معاون سازمان خصوصی‌سازی متعهد شد تا دو هفته دیگر تکلیف هیئت مدیره هلدینگ هپکو مشخص شود با اینحال هنوز اقدامی در این رابطه انجام نشده است.

این فعال کارگری همچنین گفت؛ امروز که به سازمان خصوصی‌سازی مراجعه کردیم و به ما اعلام شد که رئیس سازمان خصوصی‌سازی در جلسه هستند و ضرغامی با اعضای شورای اسلامی کار جلسه‌ای ترتیب دادند که در نهایت پاسخی نگرفتیم و ایشان با لفظ اینکه “نمی‌توانیم به هر کس و ناکسی پاسخگو باشیم” با کارگران برخورد کرده و جلسه را ترک کرد.

تجمع اعتراضی مالباختگان موسسه مالی و اعتباری کاسپین در تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۸, جمعی از مالباختگان موسسه مالی و اعتباری کاسپین در تهران و در اعتراض به عدم وصول پولهایی که با در این موسسه مالی و اعتباری بعنوان سپرده گذاشتند ولی با گذشت چندین سال نتوانستند پول خود را باز پس بگیرند در مقابل یکی از شعب قبلی این موسسه مالی و اعتباری واقع تهران, میدان کاج که در حال حاضر این موسسه جمع شده و موسسه گردشگری جایگزین آن شده است نارضایتی خود را از وضع موجود ابراز کردند.  

هنوز بخشی از سپرده‌گذاران موسسه کاسپین در مقابل نهادهای مختلف، از بانک مرکزی گرفته تا نهاد ریاست جمهوری و ساختمان ریاست قوه قضائیه، تجمع می‌کنند و خواستار این هستند که مطالبات شان به‌طور کامل پرداخت شود. آن‌ها خواستار رسیدگی قوه قضائیه به گزارش مجلس هستند و می‌گویند که متخلفان پرونده موسسه اعتباری کاسپین باید محاکمه شده و به اتهامات آن‌ها رسیدگی شود.

سپرده‌گذاران کاسپین می‌گویند اموال و املاک این موسسه، کفاف پرداخت مطالبات آن‌ها را می‌دهد. باید دید چه زمانی پرونده کاسپین در دستگاه قضائی تعیین تکلیف می‌شود و سپرده‌گذارانی که فعلا مالباخته محسوب می‌شوند، بالاخره چه زمانی به باقی‌مانده سپرده‌های خود دست می‌یابند.

برچسب هاموسسه مالی و اعتباریموسسه مالی و اعتباری کاسپینموسسه مالی و اعتباری کاسپین در ایرانمالباختهمالباختگانمالباختگان موسسه کاسپینمالباختگان کاسپینمالباختگان کاسپین در ایرانمالباختگان کاسپین در تهرانمطالباتمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات معوقهمطالبات کارگریمطالبات کارگران در شرکت هپکوی اراکمطالبات شهروندیمطالبات شهروندان در ایرانمطالبات صنفینقض حقوق بشر در ایراننافرمانی مدنینافرمانی مدنی در ایرانهپکوی اراککارگرکارگرانکارگران هپکو در اراککارگران شهرداریکارگران شهرداری در ایرانکارگران شرکت هپکوکارگران شرکت هپکو اراککارگران شرکت هپکوی اراکاستانداری خوزستانتجمعتجمعاتتجمعات مالباختگان کاسپینتجمعات کارگریتجمعات کارگرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران شرکت هپکو اراکتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی شرکت هپکوتجمعات خیابانی در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندیسازمان خصوصی سازیسرکوب تجمعات اعتراضیشهرداریشهرداری کوت عبداللهشهرداری کوت عبدالهشرکت هپکوشرکت هپکو اراکشرکت هپکو در اراکشرکت هپکوی اراک

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: