•                  
جمعه , ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱
جمعه, آگوست 12

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
828

حقوق بشر در ایران – طی روز گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران معدن چادرملو در یزد, کارگران کارخانه قند فسا, دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا؛ امروز سه شنبه ۲۶آذر ماه ۱۳۹۸، کارگران پیمانکاری حاتمی در معدن چادرملو در اعتراض به وضعیت شغلی خود تجمع اعتراضی را با هدف احقاق حقوق شهروندی شان برگزار کردند.

محرومیت کارگران معدن چادرملو, در اعتراض به اداره کار استان یزد بدلیل عدم لحاظ و تاخیر بیش از حد در اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و عدم پاسخگویی مناسب به آنها برای تعیین تکلیف این کارگران و همچنین محرومیت از سرویس ایاب و ذهاب آنها که ۲ هفته قبل کتبا به اداره کار شهرستان اردکان ارسال شد و هنوز پاسخی دریافت نشده دست به تجمع اعتراضی زدند.

نماینده کـارگران پیمان کاری شرکت حاتمی در معدن چادرملو، گفته است: «انجمن به روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کتباً نامه داده و ایرادات پیش نویس طرح ارائه شده از سوی کارفرما برای طبقه بندی مشاغل را مطابق عرف و قوانین و دستورالعمل‌های موجود مطرح کرد و نیز طرح کارفرمای اصلی (چادرملو) را به ایشان ارائه داد.

وزارت کار نیز در تاریخ ۱۹ آذر ۱۳۹۸ پاسخ ما را به اداره کل استان ارسال کرد؛ ولی متأسفانه روابط کار اداره کل استان از دادن پاسخ کتبی به ما طفره می‌رود که همین امر باعث اعتراض کارگران شده است.

لازم به ذکر است که روز سه شنبه ۵ آذرماه ۱۳۹۸ نیز شماری از کارگران پیمانکاری معدن چادرملوی یزد در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در معدن چادرملو به برپایی یک تجمع اعتراضی روی آوردند.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه قند فسا

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از آفتاب؛ روز دوشنبه ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران کارخانه قند فسا در مقابل فرمانداری شهرستان فسا تجمع کردند.

یکی از کارگران معترض، از عقب ماندن چهار ماه حقوق و سه ماه بیمه کارگران این کارخانه خبر داد و گفت: “از دیگر دلایل تجمع ما مشخص کردن وضعیت این واحد تولیدی است. از اردیبهشت‌ماه به مدت ۲ ماه تولید داشتیم و پس از آن تا ۶۰ روز کارخانه تعطیل شد”.

وی افزود: “پس از ۲ ماه بیکاری، از اول شهریور تا اواسط آبان به تعمیرات لوازم کارخانه مشغول شدیم و پس از آن تا آخر همان ماه، یعنی به مدت ۱۵ روز تولید داشتیم و اکنون حدود یک ماه شده که کارخانه تعطیل است”.

بر اساس این گزارش، برخلاف وعده‌ای که معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان فسا مبنی بر عدم تعطیلی کارخانه قند داده بود، پس از گذشت کمتر از ۱۰ روز از این صحبت، این واحد تولیدی مجددا تعطیل شده است.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس؛ به گزارش فارس، دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی، شب گذشته ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸، در محوطه خوابگاهی این دانشگاه دست به تجمع زدند.

این دانشجویان در تجمع خود شعارهایی از جمله «از خون جوانان وطن لاله دمیده، عدالت کجایی؟» سر دادند.

بر اساس این گزارش، اعتراض دانشجویان تا بامداد روز چهارشنبه ۲۶ آذرماه ۱۳۹۸ ادامه داشته و شماری از مسئولان دانشگاه نیز در جمع آنها حضور یافته‌اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: