•                  
یک شنبه , ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱
یکشنبه, آگوست 14

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
1591

حقوق بشر در ایران – طی روز گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از رانندگان واحد نقلیه مخابرات در اهواز, کارگران پیمانکاری حاتمی در معدن چادرملو, کارگران کارخانه قند فسا, کارگران شرکت سیمان شهرکرد, شرکت آسفالت ماکادام شرق با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروند یشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز شنبه ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران سیمان شهرکرد که سهامدار عمده‌اش بنیاد مسکن می‌باشد، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات و همچنین شرایط نامناسب کاری خود دست از کار کشیده و با اعتصاب در مقابل این کارخانه تجمع کردند.

دلیل دیگر اعتصاب کارگران کارخانه سیمان شهرکرد در اعتراض به کاهش حق و حقوق شان هم می‌باشد.

این کارگران می‌گویند که با توجه به شرایط گرانی و افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها، حقوق و مزایای آنها نیز باید افزایش یابد.

به گفته این کارگران کارفرما از چندماه پیش تا کنون علاوه بر عدم پرداخت دستمزدهای عقب افتاده، حق بیمه آنان را نیز به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت نکرده و همین موضوع باعث شده تا شماری از کارگران نتوانند دفترچه‌های درمانی خود را تمدید کنند.

در جریان این تجمع و اعتصاب کارگران کارخانه سیمان شهرکرد، مدیرکل اداره استان چهارمحال و بختیاری که جدیت کارگران را در ادامه اعتصاب دیده بود، در میان تجمع کنندگان حاضر شد و وعده داد که امروز یکشنبه ۱ دی ماه یکشنبه برای حل مشکل کارگران جلسه ای با حضور مدیرعامل کارخانه و نماینده کارگران تشکیل دهد.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه قند فسا

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از باشگاه خبرنگاران جوان, طی روزهای گذشته و امروز یکشنبه ۱ دی ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران کارخانه قند فسا با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل درب ورودی فرمانداری شهرستان فسا نسبت به بیکاری و تعطیلی مجدد این کارخانه اعتراض کردند.

 پس از چهار ماه تعطیلی اواخر آبانماه بود که کارخانه قند فسا مجدد فعالیت خود را شروع کرد، اما بعد از گذشت چند روز از فعالیت این کارخانه از رونق افتاد باز بیکاری کارگران و ایستادن چرخ کارخانه قند فسا.

کارگران امید به مسئولین دارند و امروز با تجمع خود در مقابل فرمانداری ویژه فسا، باز خواستار رسیدگی برای راه اندازی مجدد این کارخانه و پرداخت حقوق عقب افتاده و بیمه خود شدند.

با توجه به اینکه این کارخانه قادر است روزانه ۸۰۰ تن چغندر قند را استحصال و به شکر سفید تبدیل و سالانه حدود ۵۰ هزار تن شکر سفید نیز تولید کند، در صورت حمایت و رفع مشکلات این واحد تولیدی در قلب شهر فسا میتوان از بیکار شدن ۳۱۵ نفر جلوگیری و از تولید بیش از ۵۰ هزار تن شکر هم که علاوه بر تامین نیاز استان فارس به دیگر استان‌های کشور هم صادر می‌نماید جلوگیری کرد.

تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری معدن چادرملو یزد

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز یکشنبه ۱ دی ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران پیمانکاری حاتمی در معدن چادرملو در اعتراض به وضعیت شغلی خود تجمع اعتراضی را با هدف احقاق حقوق شهروندی شان برگزار کردند.

محرومیت کارگران معدن چادرملو, در اعتراض به اداره کار استان یزد بدلیل عدم لحاظ و تاخیر بیش از حد در اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و عدم پاسخگویی مناسب به آنها برای تعیین تکلیف این کارگران و همچنین محرومیت از سرویس ایاب و ذهاب آنها که ۲ هفته قبل کتبا به اداره کار شهرستان اردکان ارسال شد و هنوز پاسخی دریافت نشده دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع اعتراضی رانندگان واحد نقلیه مخابرات اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۱ دی ماه ۱۳۹۸، جمعی از رانندگان مخابرات در اهواز مرکز استان خوزستان نسبت به وضعیت معیشتی خود اعتراض کردند.

لازم به ذکر است؛ با افزایش نرخ بنزین، این رانندگان و حتی سایر رانندگانی که در بخش نقلیه در شرکت مخابرات استان خوزستان فعالیت می کنند اعلام کردند دیگر کار کردن به صرفه نیست.

از سوی دیگر روز جاری در چند استان کشور همزمان با اعتراضات رانندگان شرکت مخابرات در استان خوزستان در استان مرکزی، در اعتراض به شرایط معیشتی خود دست به یک تجمع اعتراضی زدند.

آنها می‌گویند: قرارداد سراسری خدمات خودرویی، دستور مدیرعامل است و این قرارداد، می‌تواند معاش ما را بهبود ببخشد اما متاسفانه در استان‌ها اجرا نمی‌شود.

تجمع  اعتراضی کارگران شرکت آسفالت ماکادام شرق
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایران اینترنشنال، جمعی از کارگران شرکت آسفالت ماکادام شرق در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و ماهیانه آنها در مقابل دفتر این شرکت واقع در شهرستان پاکدشت،‌ تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گفته کارگران، “۴۰۰ نفر از پرسنل این شرکت در نه ماه گذشته هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند”.

شرکت آسفالت ماکادام شرق در عملیات راه سازی و پخش آسفالت با شهرداری تهران و وزارت راه همکاری می‌کند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: