•                  
پنج شنبه , ۲۰ مرداد , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, آگوست 11

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
627

حقوق بشر در ایران – روز گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران شهرداری بروجرد مرکز استان لرستان،خریداران حواله خودروی ثبت نامی ساندرو در مقابل معاونت بازاریابی ‌فروش شرکت سایپا با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی شان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل زا اتحادیه آزاد کارگران ایران; روز یکشنبه ۸ دیماه ۱۳۹۸، جمعی از خریداران خودروی ثبت نامی ساندرو در مقابل معاونت بازاریابی ‌فروش شرکت سایپا واقع در جاده مخصوص کرج در اعتراض به عدم ارسال دعوتنامه برای تحویل خودروهایشان از سال ۱۳۹۶ تا به امروز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع کنندگان تراکت های اعتراضی در دست داشتند که در آنها منظورشان را از برگزاری تجمع اعتراضی مذکور اعلام کرده بودند.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری بروجرد

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز یکشنبه ۸ دی ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شهرداری بروجرد در استان لرستان، در مقابل ساختمان شورای شهر و شهرداری این شهر دست به تجمع زدند.

کارگران علت حضور خود در این تجمع را اعتراض به جابجایی اجباری به بخش خدمات و جمع‌آوری زباله و معوقات مزدی عنوان کردند.

گفته می‌شود شهرداری بروجرد حدود ۲ هزار نیروی رسمی، پیمانی و قراردادی و شرکتی دارد و میانگین سابقه کاری کارگران جابجا شده یک تا ۵ سال است که برخی از آنها هنوز بخشی از مطالبات مزدی خود را طلبکار هستند.

از قرار معلوم شهردار بروجرد که حدود یک و نیم سال است مدیریت شهر را به دست گرفته، معتقد است این نیروها از ابتدا برای واحد خدمات و جمع‌آوری زباله‌های شهری جذب شهرداری شده‌اند ولی در بخش‌های اداری مشغول به کار شده‌اند اما بعد از گذشت چند سال حاضر به برگشت به محل کار اصلی خود نیستند.

این کارگران گفتند: “شهرداری توجهی به وضعیت شغلی و پرداخت مطالبات ما کارگران ندارد و هیچکدام از ما ۲۰۰ کارگر حاضر به ادامه کار در بخش خدماتی شهرداری نیستیم”.

محمد گودرزی (دبیر اجرایی خانه کارگر بروجرد) با اشاره به اینکه کارگران شهرداری بروجرد به صورت میانگین ۸ ماه حقوق معوقه دارند، گفت: “معترضان از کارکنان بخش اداری شهرداری بروجرد هستند که طی سالهای گذشته از راه غیرقانونی و بدون طی روال قانونی استخدامی از سوی اعضای سابق شورای شهر به مرور به استخدام شهرداری درآمده‌اند”.

او در ادامه افزود: “طبق گزارش مدیران شهری بروجرد، شهرداری این شهر حدود ۸۰۰ کارگر مازاد دارد. این افراد در حالی به مرور جذب شهرداری شده‌اند که شهرداری طی سال‌های گذشته درآمد کافی برای پرداخت دستمزد کارگران و هزینه جاری شهرداری نداشته است”.

او گفت: “سال گذشته شهرداری برای کاهش هزینه‌ها از تعداد کارگران بخش خدمات کم کرد. در عین حال این ۲۰۰ نفر که با عنوان شغلی کارگر خدماتی به مرور جذب شهرداری شده‌اند را از ابتدای دی ماه از واحد اداری به بخش خدمات جابجا کرده است اما آنها حاضر به ادامه کار در بخش مربوطه نیستند. به طوری که هم‌اکنون حجم زیادی از زباله‌های شهر جمع‌آوری نشده، باقی مانده است”.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: