•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
807

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۵بهمن ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران شرکت پیمانکاری تناوب شاغل در فاز ۱۴منطقه پارس جنوبی, کارگران معدن چادرملو یزد و جمعی از معلولان با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز شنبه ۵ بهمن ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران شرکت پیمانکاری تناوب زیرمجموعه شرکت آی پی ام آی شاغل در فاز ۱۴ منطقه پارس ۲ شهرستان کنگان با برگزاری  تجمع اعتراضی در مقابل این شرکت خواستار دریافت مطالباتشان شدند.

براساس تائید غلامحسین زیبا, فرماندار و دبیر کمیسیون کارگری شهرستان کنگان: “حدود ۳۵۰ نفر از کارگران این شرکت در اعتراض به عدم پرداخت ۴ ماه حقوق ماهیانه آنها از سوی پیمانکار این شرکت از ساعت ۶ تا ۸:۳۰ صبح امروز ضمن برگزاری تجمع اعتراضی در ادامه این تجمع اقدام به بستن گیت نفر رو فاز ۱۴ پارس ۲ کنگان کردند.

وی در ادامه همچنین گفت: “با تماسی که با مسئولان شرکت نفت و گاز پارس بعنوان کارفرمای فاز ۱۴ برقرار شد قرار است هفته آینده ۲ ماه از حقوق معوق کارگران پرداخت و مابقی نیز تلاش می‌شود در کمترین زمان ممکن به آنان پرداخت شود”. 

تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری معدن چادرملو 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۵ بهمن ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران معدن چادرملو در پنجمین روز از اعتراضاتشان به تعدیل برخی از آنها و همچنین عدم تمدید قرارداد و بیکاری تعدادی از همکاران آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران به نشانه اعتراض دست از کار کشیدند و در محوطه شرکت تجمع صنفی برگزار کردند.

این کارگران معترض همچنین اعلام کردند؛ تا امروز حدود ۲۰ کارگر پس از اتمام قرار داد با ‌عدم تمدید از سوی شرکت پیمانکاری بیکار شده‌اند و این نگرانی وجود دارد که تا پایان سال این رویه ادامه داشته باشد.

کارگران شرکت بهاوند باراد می‌گویند: ما به تازگی انجمن صنفی تاسیس کردیم و خواستار بهبود اوضاع شغلی خود هستیم؛ چرا اینگونه همکاران ما را تعدیل می‌کنند؟!

از قرار معلوم کارفرما، عدم نیاز اعلام کرده و با تعدادی از کارگران قرارداد کار تمدید نکرده است.

تجمع اعتراضی جمعی از معلولان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۵بهمن ماه ۱۳۹۸, جمعی از معلولان در حمایت از

درخواست پرداخت کامل بودجه معلولان در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض، با حمل تصاویر و پلاکاردهایی مطالبات شهروندی خود را از مسئولان طلب کردند.

لازم به رم است، این تجمع اعتراضی از سوی این شهروندان از ۴ روز پیش آغاز شد.

برچسب هافاز ۱۴ منطقه پارس ۲فرماندار شهرستان کنگانفرمانداری شهرستان کنگانلایحه حمایت از معلولان در ایرانمنطقه پارس جنوبیمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات کارگریمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی در ایرانمطالبات شهروندان در ایرانمعلولانمعلولان و ناتوانان جسمیمعلولان در ایرانمعدن چادرملومعدن چادرملو یزدمعدن چادرملو در یزدنقض حقوق معلولان در ایراننقض حقوق بشر در ایرانکارگرکارگرانکارگران معدن چادرملوی یزدکارگران پیمانکاری معدن چادملوکارگران پیمانکاری معدن چادرملوکارگران پیمانکاری چادرملوکارگران پارس جنوبیکارگران ایرانکارگران در ایرانپیمانکاری چادرملوپیمانکاری پارس جنوبیپالایشگاه نفت پارس جنوبیپارس جنوبیتجمعتجمع اعتراض معلولانتجمع اعتراضیتجمع اعتراضی کارگران معدن چادرملوتجمع اعتراضی کارگران در شهرستان کنگانتجمعاتتجمعات کارگریتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات خیابانیتجمعات خیابانی در ایرانتشکلهای صنفی معلولان تهرانتعدیل نیروشهرستان کنگانشرکت پیمانکاری تناوبشرکت آی پی ام آیغلامحسین زیبا

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.