•                  
جمعه , ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱
جمعه, آگوست 12

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
297

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۶بهمن ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران فصلی پروژه آبرسانی سد گاران و همچنین کارگران پیمانکاری فاز ۱۴ پارس جنوبی با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, صبح امروز یکشنبه ۶ بهمن ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران فاز ۱۴ منطقه پارس جنوبی واقع در شهرستان کنگان, در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات معوقه مزدیشان دست اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی در محوطه کارگاه این واحد صنعتی کردند. 

این کارگران در جریان این تجمع اعتراضی اعلام کردند: “چهار ماه است که دستمزد نگرفته‌ایم و زندگی ما به مشکل برخورده است؛ بارها به کارفرما مراجعه کردیم اما پاسخی نگرفتیم و مجبور شدیم دست به تجمع بزنیم”.

این کارگران از مسئولان درخواست دارند با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی، نسبت به پرداخت معوقات مزدی آنها اقدام کنند.

تجمع کارگران در حالی صورت گرفته است که معاون فرماندار کنگان با تایید تجمع کارگران ادعا کرده بود: “کارفرما وعده داده هفته آینده ۲ ماه از معوقات مزدی کارگران را پرداخت کند”.

تجمع اعتراضی کارگران فصلی پروژه آبرسانی سد گاران

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز یکشنبه ۶ بهمن ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران فصلی پروژه آبرسانی سد گاران با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان مریوان نسبت به وصول مطالبات مزدی معوقه شان اعتراض کردند. 

به گفته آرمان شکری, دبیر سندیکای صنفی کارگران فصلی و ساختمانی مریوان: “کارگران فصلی شرکت شایگان مهر آپادانا در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی مقابل فرمانداری شهرستان مریوان جمع شدند”.

لازم به ذکر است: “این کارگران حدود ۱ هفته پیش نیز مقابل استانداری کردستان در شهرستان سنندج مرکز استان کردستان به عدم پرداخت مطالبات خود اعتراض کرده بودند”.

دبیر سندیکای صنفی کارگران فصلی و ساختمانی مریوان همچنین در ادامه اعلام کرد: “ما نزدیک به ۱۰۰ نفر هستیم که برای شرکت شایگان مهر آپادانا در پروژه آبرسانی سد گاران کار می‌کردیم اما نزدیک به سه ماه است که شرکت تعطیل و معوقات مزدی کارگران پرداخت نشده است. معوقات مزدی کارگران بین ۴ تا ۶ ماه است که بعد از سه ماه تعطیلیِ شرکت، هنوز پرداخت نشده است”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: