•                  
سه شنبه , ۲۱ مرداد , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, آگوست 11

برگزاری دستکم ۱ تجمع اعتراضی

0
104

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, حقوق بشر در ایران – روز گذشته و امروز سه شنبه ۱۵بهمن ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران فصلی نی بر شاغل در مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, در اعتراض به عدم دریافت مطالبات بیمه ای خود از سوی کارفرمای این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا؛ امروز شنبه ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران نی بر شاغل در مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, با تشکیل تجمع اعتراضی در این شرکت نسبت به عدم وصول مطالبات بیمه ای که باید از طرف کارفرما برای آنها واریز شود و تا به امروز به سازمان تامین اجتماعی واریز نشده تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض در این تجمع اعلام کردند: “کارفرمای شرکتی که آنها برایش کار می کنند بابت بخشی از حق بیمه دوران بیکاری سالهای ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۲ به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است.

این کارگران معترض در ادامه همچنین تاکید کردند: “حِرفِه نی بُری,  یک شغل فصلی می باشد و کارگرانی که این حرفه را انجام می‌دهند تنها در طول فصل برداشت به صورت موقت استخدام می‌شوند. 

در همین رابطه در دولت گذشته تمهیداتی برای کمک به بازنشستگی کارگران نی بر اندیشیده و قرار شد مدیریت مجتمع نیشکر هفت‌تپه در مقام کارفرما با پرداخت حق بیمه کارگران نی بر در خارج از فصل برداشت، امکان بازنشستگی آنها را فراهم کند اما گویا این هزینه به صورت کامل پرداخت نشده در نتیجه صدور احکام بازنشستگی برای شماری از کارگران نی‌ بر با مشکل همراه شده است.

کارگران معترض می‌گویند: “در دولت گذشته طی مصوبه‌ای، مبلغ ۲۵ میلیارد تومان برای پرداخت حق بیمه دوران غیر اشتغال کارگران فصلی نی‌ بر اختصاص یافت که در نهایت ۱۵ میلیارد تومان آن توسط دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت و در نتیجه تعداد زیادی از کارگران نی بر بازنشسته شدند”.

معترضان با بیان اینکه سال گذشته با پرداخت مابقی حق بیمه فصول بیکاری حدود ۲۵۰ نفر دیگر از مجموع ۳۵۰ کارگر نی بر باقی مانده، بازنشسته شدند، افزود: “در حال حاضر حق بیمه ایام بیکاری حدود ۱۰۵ نفر از کارگران نی بر که یکی از آنها فوت کرده، به تامین اجتماعی پرداخت نشده و آنها بلاتکلیف شده‌اند”.

کارگران می‌گویند: “چون نیمی از سال مشغول کار هستیم و در نیمه دوم سال میزان دریافتی ما از نیمه اول سال (فصل بیکاری) که پایه حقوق دریافت می‌کنیم، بیشتر است. برخی به دنبال بازنشستگی ما در نیمه دوم سال هستند که در این صورت میزان دریافتی ما در زمان بازنشستگی به حداقل کاهش می‌یابد”.

کارگران نی بر در بخش دیگری از مطالبات خود درباره پرداخت نشدن دو ماه حقوق کامل ماه‌های خرداد و تیر اظهار می‌کنند: “کارفرما به‌رغم پرداخت حق بیمه این دو ماه و حقوق فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری، اعتقادی به پرداخت حقوق آن ندارد. به همین دلیل به اداره کار شهرستان شوش شکایت کرده‌ایم”.

برچسب هاتجمعات اعتراضیحقوق بشر در ایرانکارگران در ایراننقض حقوق بشر در ایرانمجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب شهروندان در ایرانمجتمع کشت و صنعت هفت تپهحقوق شهروندی در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات خیابانی در ایرانکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهتجمع اعتراضیسرکوب کارگرانپیمانکارتجمعات اعتراضی کارگرانسرکوب کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانکارگران نیشکرتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکرهیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانتجمع اعتراضی کارگران نیشکرتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نی برکارگران نی بری نیشکر هفت تپهنی بر نیشکر هفت تپهمطالبات بیمه ای

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: