•                  
جمعه , ۰۱ بهمن , ۱۴۰۰
جمعه, ژانویه 21

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
385

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته و امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از پرسنل آزادراه قزوین – زنجان, کارگران نی بُر مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه و جمعی از بهورزان شهرستان میناب با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی شان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز یکشنبه ۴ اسفند ماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی جمعی از کارگران نی بر مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به کسر ۲روز حقوق در فیش حقوقی دی ماه ۱۳۹۸ این کارگران در مقابل دفتر این واحد صنعتی برگزار شد.

براساس اعلام این کارگران: “امروز حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر از جمعیت ۷۰۰ نفری این گروه از کارگران نی‌بر هفت‌تپه با پیاده‌روی در مسیر مزارع مقابل دفتر مدیریت جمع شده و نسبت به کسر ۲ روز از فیش حقوق دی ماه آنها اعتراض کردند”.

کارگران نی‌ بر با بیان اینکه ما در فصل برداشت نیشکر تمام تلاش خود را علیرغم کیفیت بد نیشکر در مزارع انجام می‌دهیم، افزودند: این درست نیست که کارفرما در زمان پرداخت حقوق کارگرانی که در سخت‌ترین شرایط در مزارع نیشکر مشغول بریدن نی هستند، کم بگذارد.

کارگران در ادامه مشکلات صنفی خود گفتند: درحالی حقوق دی ماه خود را دریافت نکرده‌ایم که سایر کارگران مجموعه هفت تپه حتی عیدی و پاداش پایان سال خود را دریافت کرده‌اند. با این حال از مدیریت مجموعه خواستار رسیدگی و توجه به حقوق و مزایای خود با توجه به رو به اتمام بودن سال جاری هستیم.

تجمع اعتراضی پرسنل آزادراه قزوین – زنجان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز یکشنبه ۴ اسفند ماه ۱۳۹۸، جمعی از پرسنل آزادراه قزوین – زنجان با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل سازمان حمل و نقل جاده ای در اعتراض به بی توجهی مسئولان برای وصول مطالبات معوقه مزدی و همچنین سایر مشکلات آنان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در جریان این تجمع اعتراضی یکی دیگر از مشکلاتشان را الکترونیکی شدن پرداخت عوارضی که منجر به بیکاری آنها شده عنوان کردند.

تجمع اعتراضی بهورزان شهرستان میناب

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از تسنیم, امروز یکشنبه ۴ اسفند ماه ۱۳۹۸, جمعی از بهیاران شهرستان میناب در اعتراض به عدم پرداخت ۱ سال معوقات عقب افتاده آنها در مقابل شبکه بهداشت و درمان این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این بهورزان با این اعلام اینکه که تا معوقات عقب افتاده ۱ ساله آنان پرداخت نشود کار نمی‌کنند، خواستار رسیدگی مسؤلین بهداشت و درمان استان هرمزگان به این موضوع شدند.

یکی از بهیاران شهرستان میناب در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در شهرستان میناب اظهار داشت: از اسفند سال ۱۳۹۷ نزدیک به ۱ سال می‌گذرد اما تاکنون هیچ گونه کارانه ای به ما پرداخت نشده.

وی همچنین افزود: برای بهیارانی که خارج از خانه بهداشت زندگی می‌کنند حق مسکن در نظر گرفته شده که این مسئله نیز قریب به ۶ ماه می‌شود که پرداخت نشده است.

به گفته بهیاران در دی ماه و بهمن ماه امسال ۲ بند از حقوق آنان که شامل حق نوار مرزی نیز بوده حذف شده، این در حالی است که طی ۱ماه گذشته حق نوار مرزی فرهنگیان برقرار شده است.

یکی دیگر از این شهروندان معترض همچنین گفت: با توجه به اینکه دو بند حقوقی ما از جمله حق نوار مرزی حذف شده است در سفر وزیر بهداشت به بندرعباس نماینده ما بهیاران مینابی نامه‌ای به وی داده است. 

وی افزود: جواب نامه به دست ما رسید و وزیر قول پیگیری داد.

این بهیار تصریح کرد: جالب توجه است که نزدیک به ۵۰۰ هزار تومان نیز از حقوق ماه گذشته ما کم شده است.

برچسب هاحقوق بشر در ایراننیشکر هفت تپهنافرمانی مدنینقض حقوق بشر در ایرانسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای نیشکر هفت تپهسرکوب شهروندانحقوق شهروندی در ایرانشرکت نیشکر هفت تپهتجمعات کارگریتجمعات کارگرانکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهسرکوب کارگرانسرکوب کارگران در ایرانسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهشهرستان مینابکارگران نیشکرحقوق بشر در جمهوری اسلامیمتجمع نیشکر هفت تپهنیشکرتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهکارگر نیشکر هفت تپهاعتراضات کارگران نیشکرکارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفات تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپههفت تپهکشت و صنعت نیشکر هفت تپهرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکرنیشکر هفت تچپهسرکوب کارگران ایرانتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهنیشکرهفت تپهنیشکر هفت تپه در استان خوزستانتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران در ایراننیشکر هفت تپه در شوشسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایراننی برکارگران نی برکارگران نی بری نیشکر هفت تپهنی بر نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران در جمهوری اسلامیآزادراه قزوین زنجانتجمعات اعتراضی بهورزان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: