•                  
پنج شنبه , ۰۶ آبان , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, اکتبر 28

برگزاری ۲ تجمع اعتراضی

0
336

امروز سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸,  در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد,  جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین، در مقابل ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب تهران و شماری از کارگران شرکت قند شوش، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸،  با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان, جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین، در مقابل ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب تهران، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

تجمع کارگران شرکت قند شوش
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، امروز سه شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، بیش از سیصد نفر از کارگران شرکت قند شوش، در اعتراض به معوقات مزدی ۴ ماهه خود، در مقابل ساختمان حراست این شرکت دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، دستمزد این کارگران معترض از دی‌ماه سال گذشته تاکنون پرداخت نشده است و مسئولین تاکنون هیچگونه جوابی به خواست و مطالبات این کارگران نداده‌اند.

همچنین به غیر از دستمزد معوقه، دفترچه‌های درمانی این کارگران نیز طی این مدت تمدید نشده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: