•                  
چهارشنبه , ۲۹ دی , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, ژانویه 20

برگزاری دستکم ۲تجمع اعتراضی

0
509

حقوق بشر در ایران – روز شنبه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از رانندگان سرویس مدارس تهران و همچنین جمعی از کارگران بخش خدمات متروی تهران در اعتراض به محرومیت از حقوق شهروندیشان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از تسنیم, روز شنبه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۸، جمعی از رانندگان سرویس مدارس در اعتراض به عدم پرداخت حقوق اسفند ماه این شهروندان در مقابل ساختمان اداره آموزش و پرورش منطقه ۴ تهران برگزار کردند. 

یکی از این شهروندان در جریان این تجمع اعتراضی در مورد این تجمع اعتراضی گفت: “ما رانندگان سرویس مدارس شهر تهران از مهرماه کار خود را با آموزش و پرورش شروع کردیم و آخر هر ماه حقوق را دریافت می‌کردیم اما هم‌اکنون مدیران مدارس می‌گویند چون برای اسفندماه مدارس تعطیل بود و اقدام به جابجایی دانش‌آموزان نکردید حقوقی دریافت نمی‌کنید این در حالی است که پیمانکاران هزینه سرویس را تا بهمن ماه به طور کامل از خانواده‌ها دریافت کردند”.

این شهروند همچنین افزود: “جمعی از رانندگان سرویس مدارس هم‌اکنون مقابل آموزش و پرورش منطقه ۴حضور دارند تا وضعیت پرداخت حقوق اسفندماه خود را پیگیری کنند پیش از این نیز به دلایلی همچون آلودگی هوا تعطیل بودیم اما حقوق خود را دریافت می‌کردیم. توجه داشته باشید که رانندگان سرویس مدارس جزو اقشار ضعیف جامعه هستند و عدم پرداخت حقوق در ماه پایانی سال و نزدیک به ایام عید آنها را با مشکل مواجه می‌کند.

تجمع اعتراضی کارگران بخش خدمات 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از دانشجو, صبح روز شنبه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران بخش خدمات شرکت بهره برداری متروی تهران در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مطالبات شهروندیشان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

یکی از کارگران معترض در جریان این تجمع اعتراضی گفت: “مسولان شورای شهر به ما گفتند این موضوع به ما مربوط نمی شود و به ساختمان متروی تهران مراجعه کنید و پس از مراجعه به ساختمان زیر پل کالج نه تنها کسی پاسخگو نبود بلکه ما را حتی به داخل راه ندادند”.

این شهروند در ادامه همچنین افزود: “تنها حرفی که انتظامات به ما زد این بود که با اداره مالی تماس بگیرید و بعد از تماس بنده با این اداره عنوان شد که شما از فروردین ماه اخراج هستید”.

همچنین یکی دیگر از شهروندان معترض در ادامه گفت: “بخشی از حقوق ما را هر دو تا سه ماه یک بار می دهند و مابقی را به ماه های دیگر حواله می کنند البته بعضی جاها می گویند به خاطر نظافت واگن ها در زمان کرونا باید پاداش بدهند اما ما پاداش نخواستیم و لطف کنند حقوق و سنوات ما را بدهند”.

برچسب هامنطقه ۴ آموزش و پروش تهرانمتروی تهرانمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبات شهروندان در ایرانمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننقض حقوق بشر در ایراننیروهای اداری در کارخانه تراورس سازی شرکت متروی تهرانوزارت آموزش و پروشکارکنان شرکت متروی تهرانکارگران متروکارگران بخش خدمات در تهرانکارگران خط سه متروی تهرانآموزش و پرورشآموزش و پرورش در ایرانآموزش و پروشاعتصاب کارمندان متروی تهرانتجمع اعتراضیتجمع اعتراضی کارکنان متروی تهرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانحقوق ماهیانهحقوق ماهیانه کارگران در ایرانحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانخط ۳ متروی تهرانرانندهراننده تاکسیراننده سرویس مدرسهرانندگانرانندگان سرویس مدارسسرویس مدارس در ایرانشرکت متروی تهرانشرکت بهره برداری متروی تهران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: