•                  
شنبه , ۰۹ فروردین , ۱۳۹۹
شنبه, مارس 28

برگزاری دستکم ۲تجمع اعتراضی

0
69

حقوق بشر در ایران – روز شنبه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از رانندگان سرویس مدارس تهران و همچنین جمعی از کارگران بخش خدمات متروی تهران در اعتراض به محرومیت از حقوق شهروندیشان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از تسنیم, روز شنبه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۸، جمعی از رانندگان سرویس مدارس در اعتراض به عدم پرداخت حقوق اسفند ماه این شهروندان در مقابل ساختمان اداره آموزش و پرورش منطقه ۴ تهران برگزار کردند. 

یکی از این شهروندان در جریان این تجمع اعتراضی در مورد این تجمع اعتراضی گفت: “ما رانندگان سرویس مدارس شهر تهران از مهرماه کار خود را با آموزش و پرورش شروع کردیم و آخر هر ماه حقوق را دریافت می‌کردیم اما هم‌اکنون مدیران مدارس می‌گویند چون برای اسفندماه مدارس تعطیل بود و اقدام به جابجایی دانش‌آموزان نکردید حقوقی دریافت نمی‌کنید این در حالی است که پیمانکاران هزینه سرویس را تا بهمن ماه به طور کامل از خانواده‌ها دریافت کردند”.

این شهروند همچنین افزود: “جمعی از رانندگان سرویس مدارس هم‌اکنون مقابل آموزش و پرورش منطقه ۴حضور دارند تا وضعیت پرداخت حقوق اسفندماه خود را پیگیری کنند پیش از این نیز به دلایلی همچون آلودگی هوا تعطیل بودیم اما حقوق خود را دریافت می‌کردیم. توجه داشته باشید که رانندگان سرویس مدارس جزو اقشار ضعیف جامعه هستند و عدم پرداخت حقوق در ماه پایانی سال و نزدیک به ایام عید آنها را با مشکل مواجه می‌کند.

تجمع اعتراضی کارگران بخش خدمات 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از دانشجو, صبح روز شنبه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران بخش خدمات شرکت بهره برداری متروی تهران در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مطالبات شهروندیشان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

یکی از کارگران معترض در جریان این تجمع اعتراضی گفت: “مسولان شورای شهر به ما گفتند این موضوع به ما مربوط نمی شود و به ساختمان متروی تهران مراجعه کنید و پس از مراجعه به ساختمان زیر پل کالج نه تنها کسی پاسخگو نبود بلکه ما را حتی به داخل راه ندادند”.

این شهروند در ادامه همچنین افزود: “تنها حرفی که انتظامات به ما زد این بود که با اداره مالی تماس بگیرید و بعد از تماس بنده با این اداره عنوان شد که شما از فروردین ماه اخراج هستید”.

همچنین یکی دیگر از شهروندان معترض در ادامه گفت: “بخشی از حقوق ما را هر دو تا سه ماه یک بار می دهند و مابقی را به ماه های دیگر حواله می کنند البته بعضی جاها می گویند به خاطر نظافت واگن ها در زمان کرونا باید پاداش بدهند اما ما پاداش نخواستیم و لطف کنند حقوق و سنوات ما را بدهند”.

برچسب هاتجمعات اعتراضیآموزش و پرورشحقوق شهروندیمطالبات کارگریمعوقات مزدیمطالبات مزدی کارگرینقض حقوق بشر در ایراننیروهای اداری در کارخانه تراورس سازی شرکت متروی تهرانمطالبات مزدیآموزش و پرورش در ایرانحقوق شهروندی در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانمطالبات شهروندان در ایرانتجمع اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانرانندهوزارت آموزش و پروشحقوق ماهیانهآموزش و پروشراننده تاکسیمطالبات شهروندیمتروی تهرانمطالبات کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانشرکت متروی تهراناعتصاب کارمندان متروی تهرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانشرکت بهره برداری متروی تهرانرانندگانکارکنان شرکت متروی تهرانتجمع اعتراضی کارکنان متروی تهرانراننده سرویس مدرسهمعوقات مزدی کارگرانحقوق ماهیانه کارگران در ایرانمطالبات شهروندی کارگران در ایرانخط ۳ متروی تهرانکارگران خط سه متروی تهرانکارگران مترورانندگان سرویس مدارسسرویس مدارس در ایرانکارگران بخش خدمات در تهرانمنطقه ۴ آموزش و پروش تهران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: