•                  
شنبه , ۱۵ آذر , ۱۳۹۹
شنبه, دسامبر 5

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
104

حقوق بشر در ایران – روز سه شنبه ۲۶ و امروز چهارشنبه ۲۷فروردین ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از شهروندان جویای کار ساکن شهرستان امیدیه از توابع استان خوزستان، جمعی از کسبه بازار عراقی شهرستان آمل, کارکنان اخراجی عوارضی‌های استان قزوین مقابل وزارتخانه راه و کارگران شهرداری مسجدسلیمان در اعتراض به نقض حقوق شهروندی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران شاغل در واحد پاکبانی شهرداری مسجدسلیمان, در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشت آن شهروندان و عدم پرداخت ۳ ماه حقوق معوقه این کارگران از سوی پیمانکار مربوطه خواستار بررسی موضوع و ترتیب اثر از سوی مسئولان شهرداری این شهر شدند. 

یکی از کارگران شهرداری مسجد سلیمان،با اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و آشفتگی شهرداری این شهر، از جمله سه ماه حقوق معوقه و عدم پرداخت عیدی،به خبرنگار رسانه ای گفت: مشکلات عدیده شهرداری مسجدسلیمان باعث ایجاد نارضایتی گسترده بدنه ۷۰۰ نفری این سازمان عریض و طویل شده است.

علاوه بر مطالبات ذکر شده، عدم پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی جهت کلیه کارکنان اعم از کارگری، کارمندی، رسمی، پیمانی و قراردادی و سایر با چندین ماه تأخیر و هرماهه با کش و قوس‌های فراوان بدون پرداخت هیچ‌گونه مبلغی در حال انجام است، و باعث بروز مشکلات عدیده در حوزه سلامت کارکنان شده و تبعات ناشی از انباشت چندمیلیاردی این بدهی‌ها چالش بزرگ این سازمان در آینده نزدیک خواهد بود.

عدم وجود امنیت شغلی، امنیت روانی و برخوردهای فاقد احترام و ناشی از حب و بغض توسط شخص اول این سازمان اغلب با کارکنان باتجربه قدیمی، رسمی و کارآزموده، جابجایی‌های مکرر و انتصاب مدیران داخلی شهرداری بعضاً از افراد بی‌تجربه و کم‌سواد بر اساس معیارهای غیر اداری سبب ایجاد یأس و ناامیدی در بین کلیه کارکنان و کاهش راندمان خدماتی شهرداری در این مقطع حساس گردیده است. به‌ عنوان مثال در چندین مورد هم‌اکنون چندین نفر از نیروهای رسمی دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و بعضاً دکترا با تجربه بالای ده سال به ‌عنوان نیروی زیرمجموعه اشخاصی با مدرک دیپلم و روزمزد کم‌سابقه مشغول به کار هستند.

عدم کنترل قراردادهای پیمانکاری، خریدها و مخارج در شهرداری به دلیل فقدان جایگاه نظارتی و نبود بازرسی مشخص و عدم برخورد قاطع با مخاطبان باعث افزایش مشکلات علی‌الخصوص مشکلات مالی گردیده است.

تجمع اعتراضی کارکنان اخراجی عوارضی قزوین

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارکنان اخراجی عوارضی‌های استان قزوین در مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

لازم به ذکر است, این دومین روز از تجمع اعتراضی این شهروندان بود. آنها روز گذشته مقابل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تجمع کردن که با حضور پلیس و برخورد با این کارکنان متاسفانه تعدادی از آنها مصدوم شده بودند. 

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی در شهرستان امیدیه 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۹, جمعی از شهروندان ساکن شهرستان امیدیه از توابع استان خوزستان، با تجمع در مقابل یک شرکت دولتی نسبت به اشتغال افراد غیر بومی در این شرکت اعتراض کردند.

در جریان این تجمع اعتراضی که با حضور ماموران نیروی انتظامی همراه بود شهروندان معترض خواستار اشتغال آنها در شرکت‌های تابعه در شهرستان امیدیه شدند و گفتند چرا باید جوانان این شهرستان بیکار باشند اما افراد از استان‌های دیگر در این شرکت‌های مشغول به کار باشند.

برخورداری افراد از تامین اجتماعی و شغل مناسب از جمله موارد تاکید شده در اسناد بین المللی حقوق بشر است.

تجمع اعتراضی کسبه بازار عراقی شهرستان آمل

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۶فروردین ماه ۱۳۹۹، جمعی از کسبه بازار عراقی شهرستان آمل نسبت به بلاتکلیفی معیشتی در پی پلمب محل کسب آنها و محرومیت این شهروندان از پوشش‌های حمایتی مالی دست به تجمع اعتراضی در مقابل درب ورودی شهرداری این شهرستان کردند.

این شهروندان معترض از مسئولان شهرداری آمل خواستند تا پوشش‌های حمایتی مالی برای آنها در نظر گرفته شود یا پلمپ محلها کسب آنها لغو شود چرا که تداوم بسته بودن محل کسب آنها این شهروندان را بیش از پیش با بحران مالی روبرو کرده است.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: