•                  
شنبه , ۲۷ دی , ۱۳۹۹
شنبه, ژانویه 16

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
267

حقوق بشر در ایران – روز دوشنبه ۱۹ و امروز سه شنبه ۲۰اسفند ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارکنان مخابرات در استان آذربایجان شرقی, کارکنان مخابرات در استان زنجان, کارگران شرکت تولیدی پومر شهرستان ساوه و جمعی از کارکنان خطوط ۶بی آرتی اتوبوسرانی شرکت واحد تهران با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی, امروز سه شنبه۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۸,  جمعی از کارکنان سامانه ۶ خطوط بی آرتی شرکت واحد تهران در اعتراض به عدم پرداخت عیدی آنها در محل این سامانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض که در بخشهایی از قبیل توقفگاه و تعمیرگاه سامانه ۶ شاغل هستند با تجمع در مقابل ساختمان اداری اعتراض خود را نسبت به تاخیر در پرداخت عیدی و حقوقشان اعلام کردند.

در جریان این تجمع اعتراضی بطور همزمان رانندگان شاغل در خط ۶ بی آر تی در حمایت از همکاران خود با روشن کردن چراغهای اتوبوس از همکاران معترض حمایت کردند.

مدیریت سامانه خط ۶ بی آر تی, به جمع کارکنان معترض سامانه رفت و با وعده وعید از کارکنان خواستار بازگشت به سر کار آنها شده بود اما کارگران مشکلاتی از قبیل نبود ماسک, دستکش و مواد ضدعفونی کننده را هم از ناکارآمدی مدیریت این مجموعه عنوان کردند و از ناتوانی مدیریت در تهیه تب سنجی که در تمامی ادارات برای پیشگیری و کنترل احتمالی کارکنان آلوده به ویروس کرونا در ورود به محل کار استفاده میکنند انتقاد کردند و خواستار پرداخت حقوق وعیدی شدند.

 لازم به ذکر است, روز دوشنبه ۱۹ اسفند ماه سالجاری, رانندگان خطوط بی آرتی سامانه ۴ شرکت واحد اتوبوسرانی هم در اعتراض به عدم پرداخت عیدی و حقوق با چراغ های روشن مسافران را جابجا کرده بودند. 

تجمع اعتراضی کارگران شرکت پومر

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا, روز دوشنبه ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران یک واحد تولیدی در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه نسبت به عدم پرداخت ۱۵ ماه حقوق و دستمزد خود و همچنین تهدید آنها به اخراج از کار از سوی کارفرما به بهانه شیوع ویروس کرونا در مقابل ساختمان ویژه فرمانداری شهرستان ساوه تجمع اعتراضی برگزار کردند. این کارگران همچنین امروز سه شنبه ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۸, در مقابل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ساوه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

همچنین این کارگران جملگی تائید کردند که ۱۵ ماه حقوق معوقه دارند اما رئیس اداره تعاون و رفاه اجتماعی مدعی شده که این کارگران فقط ۴ ماه حقوق معوقه دارند. 

براساس اعلام این کارگران معترض: “طی ۲سال اخیر کارگران به دفعات به نهادهای مختلف اعم از فرمانداری، اداره کار، دفتر نماینده مجلس، خانه کارگر و دفتر امام جمعه مراجعه کرده‌اند و بخاطر مشکلات شدید خانوادگی و مالی و تنگنای اقتصادی تقاضای کمک کرده اند ولی تاکنون هیچ حمایتی از آنها صورت نگرفته است”.

این کارگران معترض همچنین افزودند: “کارفرمایان به راحتی نسبت به وضعیت اسفبار ما بی تفاوت هستند. بارها با نامه نگاری‌های صورت گرفته خواستار احقاق حقوق خود و مطالبات مان شده ایم، اما هیچ توجهی از سوی مسئولان صورت نگرفته و به بهانه شیوع ویروس کرونا کارفرمایان اقدام به اخراج کارگران کردند”. 

یکی از این کارگران معترض در ادامه این صحبت گفت: “ما حدود ۴۰ نفر هستیم که متاسفانه بخاطر عدم توجه کارفرما و حمایت نشدن از طرف نهادهای مختلف حدود دو سال است که با مشکلات بسیار شدید اقتصادی بخاطر پرداخت نشدن مطالباتمان که همان حداقل حقوق کارگری است مواجه هستیم و شرایط اقتصادی دشواری را سپری می‌کنیم تا آنجاکه مشکلات اقتصادی بعضا منجر به اختلافات خانوادگی شده است”.

همچنین کارگر دیگری که در میان این شهروندان معترض بود گفت: “بسیاری از کارگران این شرکت دارای سابقه کار بالای ۱۵ الی ۲۰ سال هستند و ماه‌ها حقوق معوقه دارند، به گونه‌ای که ۳سال است عیدی دریافت نکردیم و در مجموع ۱۵ ماه حقوق و دستمزد ماهانه از شرکت طلب داریم که مربوط به ۲سال اخیر است”.

یکی دیگر از کارگران معترض ضمن اعلام ثبت شکایت از این کارفرما در ادامه گفت: “با اعلام کارفرما قرار بود تا ۳۰ بهمن ماه امسال پایان کار کارگران صادر و بطور قطعی اخراج شویم در حالی که تا هفته قبل مدعی بود که بخشی از مطالبات به میزان ۴ماه حقوق پرداخت خواهد شد و اصلا مسئله اخراج و پایان کار نیز مطرح نبود”.

وی در پایان گفت: “اخراج کارگران به خاطر شیوع ویروس کرونا بهانه‌ای بیش نیست چرا که هیچ واحد تولیدی و صنعتی در ساوه به خاطر کرونا تعطیل نشده و کارگران آن اخراج نشدند”.

شرکت پومر تولیدکننده مبلمان و تجهیزات اداری، سیستم های ریلی و قفسه بندی انبار و همچنین ملزومات دفتری و پلی‌پروپیلن است و در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه فعالیت می کند.

تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات استان زنجان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز سه شنبه ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارکنان بازنشسته شرکت مخابرات در استان زنجان در محل ساختمان مرکزی مخابرات این شهر در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی این شهروندان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

همچنین روز جاری, جمعی از کارکنان شاغل در مخابرات تبریز واقع در استان آذربایجان شرقی, در مقابل دفتر مدیریت کل مخابرات این استان در اعتراض به پرداخت نشدن عیدی و سایر مطالبات توافق شده خود بر اساس صورتجلسه ۱۷ آذر ماه ۱۳۹۸, تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

برچسب هامطالبات مالیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایراننقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانهیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومههیئت‌مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهرانکارمند مخابراتکارگران شرکت واحد شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومهاستان زنجاناعتصاب رانندگان شرکت واحدبازنشستگان مخابراتبازنشستگان مخابرات استان آذربایجان شرقیبازنشستگان مخابرات زنجانتجمع اعتراضی کارگران در ایرانتجمعاتتجمعات کارگریتجمعات کارگرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات بازنشستگان مخابراتتجمعات خیابانی در ایرانحقوق کارگرانحقوق کارگران در ایرانحقوق شهروندی کارگران در ایرانرانندگان خط ۶ بی آر تیرانندگان شرکت واحد اتوبوسرانیرانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهرانرانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومهسندیکای کارگران شرکت واحدسندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانیسندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومهسامانه ۶سرکوب تجمعات مسالمت آمیز در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب شهروندان در ایرانشرکت واحدشرکت واحد اتوبوس رانیشرکت واحد اتوبوسرانیشرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومهشرکت پومرشرکت اتوبوسرانیشرکت تولیدی پومر

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: