•                  
پنج شنبه , ۰۶ آذر , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, نوامبر 26

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
134

حقوق بشر در ایران – روز شنبه ۱۶ و امروز یکشنبه ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران حمل زباله شهرداری دزفول, کارگران کنتورسازی ایران و جمعی از کارگران شرکت تهران بتن در اعتراض به مطالبات معوقه و همچنین نقض حقوق شهروندی خود تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز یکشنبه ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران شرکت تهران بتن در اعتراض به انتقال محل کار آنها به شهرستان آبیک واقع در استان قزوین در مقابل این کارخانه تجمع اعتراض برگزار کردند.

این شهروندان معترض با بیان اینکه این شرکت از زیرمجموعه‌های سیمان فارس و خوزستان است، افزودند: “این شرکت هم از زیرمجموعه‌های هلدینگ سیمان تامین متعلق به «شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی» « شستا » است. از آنجا که «شرکت سیمان آبیک» واقع در استان قزوین هم از زیرمجموعه‌های شرکت سیمان فارس و خوزستان است، مدیران سیمان بتن با این استدلال که فعالیت‌های شرکت سودآوری لازم را ندارد، قصد دارند، محل کار ما را تعطیل کنند و کارگران را برای ادامه‌ی کار به سیمان آبیک بفرستند”.

کارگران تهران بتن همچنین افزودند: “تعداد کارگران شاغل در این شرکت، ۳۵ نفر است که با احتساب اشتغال غیرمستقیمی که در تهران به وجود آمده، برای حدود ۱۰۰ نفر شغل ایجاد شده است. با توجه به اینکه قرارداد تمامی کارگران در پایان سال ۹۸ به پایان رسیده است، بنا نداریم که انتقال خود را بپذیریم و تصمیم داریم که کار خود را برای ماندن در تهران پیگیری کنیم. امیدواریم مدیران شرکت سرمایه‌‌ گذاری سازمان تامین اجتماعی به این خواسته‌ی به حق، رسیدگی کنند”.

معترضان با بیان اینکه با جابه‌جایی محل کار کارگران از تهران به آبیک، باید زمان بیشتری از زندگی خود را برای تردد بین تهران و قزوین اختصاص دهیم افزودند: “این امر موجب سردرگمی و برهم ریختن برنامه‌ی زندگی ما می‌شود. شستا باتوجه به برخورداری مجموعه‌های صنعتی دیگر در تهران از این ظرفیت برخوردار است که در تهران برای ما کاری را فراهم کند”.

تجمع اعتراضی کارگران کنتورسازی ایران

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از دانشجو, امروز یکشنبه ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران کنتورسازی ایران در مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع اعتراض برگزار کردند. 

یکی از کارگران این کارخانه گفت:”در اولین روز کاری در سال جدید کارگران با درهای بسته شرکت مواجه شدند. طبق قراردادی که کارگران با شرکت دارند تا آخر فروردین ماه می‌توانند در شرکت مشغول به کار باشند، اما متاسفانه مدیرعامل شرکت این شرکت را تعطیل کرده است”.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری دزفول

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, روز شنبه ۱۶ فروردین ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران حمل زباله شهرداری دزفول در اعتراض به ناکافی بودن حقوق ماهیانه آنها با توجه به گسترش روزانه تورم در کشور با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان شورای شهر در این شهرستان خواستار توجه مسئولان و رفع مشکلات آنها شدند. 

براساس این گزارش, یکی از این شهروندان معترض که درمیان جمعیت ۴۰نفره کارگران بود گفت: “بیشتر کارگران حمل زباله دزفول بالای ۱۵ سال سابقه کار دارند ولی دریافتی آنها بین ۱۲ تا ۱۶ میلیون ریال است که کفاف مخارج زندگی آنها را نمی‌دهد”.

این شهروند معترض در ادامه همچنین به ساعت کاری در نظر گرفته شده برای کارگران اشاره کرد و گفت: “کارگران حمل زباله ۸ ساعت در روز کار می‌کنند ولی برای آنها ۴ ساعت کار از سوی پیمانکار و مسئولان مربوطه لحاظ می‌شود و از ماه آبان ۱۳۹۸ تا به امروز به مدت ۴ ماه حقوق عقب افتاده داریم و عیدی هم به ما پرداخت نشده است”.

یکی دیگر از کارگران اظهارداشت: “حقوقی که برای کارگران حمل زباله در نظر گرفته شده جوابگوی نیاز و مخارج زندگی آنها نیست ضمن اینکه حقوق کارگران دیگر شهرها افزایش یافته ولی حقوق کارگران دزفول تغییری نکرده است”.
وی افزود: “جمع آوری زباله در شرایطی که اغلب کسب و کارها در شهر به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده‌اند ادامه دارد در حالی که کارگران با استرس در محل کار حاضر می‌شوند و ما همچنین خواستار خارج شدن از نظارت پیمانکار و مدیریت خود شهرداری هستیم”. 

برچسب هامطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندیمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننقض حقوق شهروندیکنتورکنتورسازیکنتورسازی قزوینکنتورسازی ایرانکارگر کنتورسازیکارگران کنتور سازی قزوینکارگران کنتورسازیکارگران کنتورسازی در قزوینکارگران شهرداریکارگران شهرداری دزفولکارخانه کنتورسازیتامین اجتماعیتجمع اعتراضی کارگران کنتورسازیتجمع اعتراضی کارگران شرکت تهران بتنتجمعات کارگریتجمعات کارگرانتجمعات کارگران در ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی در ایران آبان ۱۳۹۸تجمعات خیابانی در ایرانتجمعات روز جهانی کارگرجامعه کارگریجامعه کارگران ایرانجامعه کارگران در ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران در ایران گسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانشهرداری دزفولشرکت کنتورسازی قزوینشرکت تهران بتن

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: