•                    
  •                  
شنبه , ۰۹ مهر , ۱۴۰۱
شنبه, اکتبر 1

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
673

حقوق بشر در ایران – روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, شهروندان شهرستان لردگان, فرهنگیان شاغل و بازنشسته در تهران, جمعی از کارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه, جمعی از شهروندان در  اصفهان, با برگزاری تجمعات اعتراضی گسترده نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۸, در جریان برگزاری تجمع اعتراضی شهروندان شهرستان لردگان در مقابل فرمانداری و مرکز بهداشت این شهرستان پس از حضور تعداد بسیاری از نیروهای یگان ویژه انتظامی برای برخورد با این شهروندان معترض که اعتراض آنها به بی توجهی مسئولان وزارت بهداشت و مرکز بهداشت شهرستان لردگان و روستای چنار محمودی که به دلیل استفاده ۱ سرنگ برای تزریق و خون گیری از افراد برای آزمایش خون استفاده شده بود و در نتیجه باعث ابتلای بیش از ۳۰۰ تن از اهالی این روستا به بیماری ایدز HIV شد در نتیجه این حضور نیروهای امنیتی و انتظامی در مقابل تجمع اعتراضی مسالمت آمیز شهروندان زمینه ساز درگیری فیزیکی و زد و خورد میان شهروندان معترض و نیروهای انتظامی شد.

براساس این گزارش و با توجه به ویدئوهای منتشره در فضای رسانه ای, شهروندان شهرستان لردگان, از توابع استان چهارمحال و بختیاری با حضور گسترده در سطح خیابانهای این شهرستان و تجمع اعتراضی در مقابل ارگانهای مسئول از قبیل فرمانداری, اداره بهداشت و درمان و سایر نهادهای مسئول در این زمینه خواستار پاسخگویی مسئولان به این فاجعه انسانی شدند.

پس از گذشت لحظاتی از شکل گیری این تجمعات و با توجه به صف آرایی نیروهای یگان ویژه انتظامی یا پلیس ضد شورش باعث شعله ور شدن خشم شهروندان در مقابل در خواست آنها از مسئولان برای پاسخگویی شد که نیروهای انتظامی با توسل به ماشینهای آب پاش, گاز اشک آور و ضرب و شتم با باتوم و در مواردی هم با هجوم های گسترده به جمعیت تظاهرات کنندگان اقدام به ضرب و شتم این شهروندان کردند که در نتیجه آن تعداد بسیاری از این شهروندان معترض با سر و صورت زخمی و خون آلود راهی بیمارستان شدند.

ماجرای این اعتراضات از هفته گذشته آغاز شد که در تاریخ ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۸, شماری از ساکنان روستای چنار محمودی در شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کرده و نسبت به مبتلا شدن تعداد زیادی از ساکنان این روستا به ویروس ایدز HIV اعتراض کردند.

حقوق بشر در ایران, روز جاری, با انتشار گزارشی به طور کامل شرح برگزاری تجمع اعتراضی شهروندان شهرستان لردگان را اطلاع کرده است.

تجمع اعتراضی شهروندان در اصفهان در حمایت از شهروندان شهرستان لردگان

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۸, جمعی از شهروندان ساکن استان اصفهان با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به آنچه که بر سر شهروندان در شهرستان لردگان آمده اعتراض کردند. 

آنها با برگزاری این تجمع اعتراضی و با سر دادن شعار لرهای ما بیدارند از اهانت بیزارند و خواهان استعفای وزیر بهداشت شدند.

تجمع اعتراضی فرهنگیان شاغل و بازنشسته در تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۸, همزمان با روز جهانی معلم, جمعی از معلمان شاغل و بازنشسته با حضور مقابل ساختمان شهید رجائی وزارت آموزش و پرورش در تهران به سیاست‌های نادرست آموزشی اعتراض کردند.

معلمان می‌گویند: بهبود معیشت معلمان شاغل و بازنشسته، پرداخت مطالبات فرهنگیان، بهبود وضعیت بیمه‌ای و درمانی و توقف سیاست‌های خصوصی‌سازی، مهم‌ترین خواسته‌های ماست.

معلمان خواستار توقف سیاست‌هایی از قبیل پولی‌سازی آموزش و خرید خدمات آموزشی از بخش خصوصی هستند و می‌گویند قانون مدیریت خدمات کشوری باید طابق‌النعل بالنعل برای بازنشستگان فرهنگی اجرایی شود.

این معلمان از مسئولان وزارت آموزش و پرورش درخواست دارند به صدای مطالبه‌گری آنها گوش فرابدهند.

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل درب این مجتمع صنعتی در سیزدهمین روز از اخراج جمعی از همکارانشان خواستار بازگشت به کار همکاران اخراجی شان شدند. 

در جریان این تجمع اعتراضی, ابراهیم عباسی و یوسف بهمنی, دو تن از کارگران این واحد کشاورزی صنعتی بعنوان نماینده کارگران معترض در سیزدهمین روز از اعتصاب کارگران این مجموعه جهت برگشت بکار کارگران اخراجی و بحرانهایی که نیشکر هفت تپه با آنها دست و پنجه نرم می کند برای کارگران معترض صحبت کرد و خواستار حفظ اتحاد کارگران برای رفع سوء مدیریت در این مجتمع کشاورزی صنعتی شد. 

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.