•                  
جمعه , ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱
جمعه, آگوست 12

برگزاری دستکم ۸ تجمع اعتراضی

0
712

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از پرسنل شرکت شایگان مهر آپادانا در دشت سیستان, بازنشستگان گروه ملی فولاد, چهاردهمین روز از تحصن سها مرتضایی, دانشجوی محروم از تحصیل, جمعی از معلمان حق التدریس و نهضت سواد آموزی, مالباختگان موسسات مالی و اعتباری کاسپین و  ثامن‌الحجج, کارکنان شهرداری شهرستان شهریار, کارکنان سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری تبریز, کارگران و پرسنل شرکت آذرآب اراک, با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز یکشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران آذرآب مقابل مدیریت شرکت جمع شده و خواستار پیگیری مطالبات خود شدند. مطالبات کارگران در حال حاضر تسریع در روند پیگیری وضعیت سهامداری کارخانه است. اول آبان ماه شورای تأمین استان مرکزی مصوباتی داشت که سه بند آن مربوط به آذرآب بود.

مجمع عمومی سهامداران آذرآب در روز ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۸, با دستور انتخاب اعضای هیئت مدیره و سایر موارد برگزار می‌شود. کارگران همچنان خواستار رسیدگی به وضعیت سهامداری هستند.

تجمع اعتراضی کارمندان شهرداری شهریار

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارکنان شهرداری شهرستان شهریار با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان این شهرداری در اعتراض به عدم دریافت مطالبات معوق شده آنها در سال‌های قبل خواستار توجه مسئولان و دریافت مطالباتشان شدند. 

تجمع اعتراضی مالباختگان موسسات مالی و اعتباری کاسپین و ثامن الحجج

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۸, جمعی از مالباختگان موسسات مالی و اعتباری کاسپین و ثامن الحجج با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در تهران خواستار دریافت مطالباتشان شدند. 

معترضان با سردادن شعارهایی از مقام‌های جمهوری اسلامی و قوه قضائیه خواستار رسیدگی به خواسته‌های خود و پرداخت مطالبات شان شدند.

سپرده گذاران مؤسسه مالی کاسپین از حدود سه سال پیش خواستار دریافت سرمایه‌های خود هستند که این خواسته بارها در مجلس شورای اسلامی مطرح شده و برخی نمایندگان از اتخاذ تصمیم‌هایی برای حل مشکلات این افراد خبر داده‌اند، اما شماری از سپرده‌ گذاران این موسسات می‌گویند هنوز سپرده خود را دریافت نکرده‌اند.

بانک مرکزی ایران اواخر تیرماه در اطلاعیه‌ای از آغاز تسویه حساب با سپرده گذاران تعاونی منحل شده فرشتگان تا سقف صد میلیون تومان خبر داده بود.

به سپرده‌ گذاران دو گزینه داده شده بود که یا پول خود را در مؤسسه کاسپین سرمایه‌گذاری کنند و یا اصل پول را پس بگیرند.

بانک مرکزی گفته بود که در این مرحله “اصل پول ملاک است و سودی به این سپرده‌ها بعد از شهریور ۱۳۹۴ تعلق نمی‌گیرد.

تجمع اعتراضی سرباز معلمان نهضت سوادآموزی در مقابل ساختمان مجلس

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از رکنا, روز شنبه ۱۱ و امروز یکشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از معلمان حق التدریس و نهضت سواد آموزی با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در تهران خواستار تعیین تکلیف وضعیتشان شدند.

یکی از معلمان حق التدریس در توضیح علت تجمعشان مقابل مجلس گفت: ما آخرین گروه معلمان حق التدریس غیر مستمر هستیم که تبدیل وضعیت نشده‌ایم لذا از مجلس می‌خواهیم که قانون مربوط به تبدیل وضعیت معلمان حق التدریس از سال ۱۳۷۹تا قبل از سال ۱۳۹۱ را اصلاح کند تا مشمول معلمان حق‌التدریس سال ۱۳۹۱ هم بشود.

به گفته وی در این صورت آخرین گروه حق التدریسان غیر مستمر منتهی به سال ۱۳۹۱نیز تبدیل وضعیت خواهند شد.

تجمع اعتراضی سها مرتضائی, دانشجوی محروم از تحصیل

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۱۲آبانماه ۱۳۹۸،  سها مرتضایی, دانشجوی محروم از تحصیل که با رتبه ۱۰ کنکور سراسری به دلیل فعالیتهای صنفی دانشجویی ستاره‌دار شد چهاردهمین روز تحصن اعتراضی خود را در مقابل دانشگاه تهران برگزار کرد. 

این فعال دانشجوئی در اواخر شهریورماه ۱۳۹۶ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “ماشالله احمدزاده” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و ۲سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد و در تاریخ ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۸، از ادامه تحصیل وی در رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل ممانعت بعمل آمد.

تجمع اعتراضی بازنشستگان فولاد ایران

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ١٢ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از بازنشستگان گروه ملی فولاد در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات معوقه‌شان در مقابل ساختمان وزارت تعاون و کار و امور اجتماعی در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

آنها خواهان تضمین اجرای تعهدات درمانی شدند.

تجمع کنندگان تراکت هایی در دست داشتند که از جمله روی آنها نوشته شده بود:

بودجه درمانی بازنشستگان فولاد کجاست؟
همسان سازی حقوق و مطالبات بازنشستگان فولاد کجاست؟

تجمع کارکنان سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری تبریز

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارکنان سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری تبریز در اعتراض به پاسخ نگرفتن در مورد مطالبات مالی شان دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع اعتراضی پرسنل شرکت شایگان مهر آپادانا

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۸, جمعی از  پرسنل شرکت شایگان مهر آپادانا در دشت سیستان که مربوط به پروژه آبیاری دشت سیستان واقع در استان سیستان و بلوچستان می باشد نسبت به پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق و سایر مطالبات معوقه شان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

لازم به ذکر است، گروه شایگان از شرکت‌های مدیریت و اجرای پروژه‌های مهندسی و عمرانی ایران است و در بعضی از نقاط ایران دارای شعبه میباشد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: