•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
436

حقوق بشر در ایران – طی روز گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر می گیرد, جمعی از کارگران خط و ابنیه فنی راه آهن ناحیه خراسان با طرح مطالبات صنفی در مقابل فرمانداری شهرستان نیشابور، کارگران شرکت پخش فرآوردهای نفتی, فعالان صنفی معلمان, جمعی از فعالان و اعضای خانواده بازداشت شدگان اعتراضات هفت تپه و روز جهانی کارگر با مطالبه آزادی آنان مقابل زندان اوین حاضر شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از کارگران خط و ابنیه فنی راه آهن ناحیه خراسان در اعتراض به چند ماه حقوق معوقه خود، مقابل فرمانداری شهرستان نیشابور، دست به تجمع اعتراضی زدند.

این سومین اعتصاب کارگران خط و ابنیه فنی راه آهن در روزهای اخیر است. مسئولان تراورس شرکت کارفرمای کارگران خط و ابنیه خراسان تا کنون بارها وعده پرداخت حقوق عقب‌افتاده کارگران را داده اند اما به این وعده عمل نکرده‌اند.

سه‌شنبه ۸ مرداد نیز کارگران راه‌آهن نورآباد شازند در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خرداد و مزایای خود دست از کار کشیدند. شرکت جوش‌گستر کارفرمای این کارگران تنها حقوق اردیبهشت آن‌ها را پرداخت کرده است. دوشنبه ۷ مرداد نیز کارگران راه‌آهن بندرعباس خط راه‌آهن را مسدود کردند و خواستار پرداخت مطالبات معوقه خود شدند.

به گفته‌ی کارگران راه‌آهن، همکاران آن‌ها در شهرهای دیگر از جمله شاهرود، کرج، اندیمشک، زاگرس، اسلامشهر، تهران و هرمزگان نیز حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. کارگران جنوب شرق زاهدان نیمی از مطالبات خود را دریافت کرده‌اند.

کارگران خط و ابنیه فنی راه آهن که اغلب در سرمای زمستان و گرمای تابستان در محوطه باز کار می‌کنند، در معرض آسیب‌های جدی قرار دارند. این کارگران اغلب پیمانی‌ و فاقد امنیت شغلی‌اند و از حق سختی کار و سایر مزایا محروم هستند.

تجمع خانواده های بازداشت شدگان اعتراضات هفت تپه
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ٩ مردادماه ۱۳۹۸، جمعی از خانواده های بازداشت شدگان اعتراضات هفت تپه و روز جهانی کارگر به همراه فعالان مدنی و کارگری و چند تن از اعضای کانون نویسندگان ایران برای حمایت از امیرحسین محمدی فرد و دیگر بازداشتیان اعتراضات هفت تپه و روز کارگر در مقابل زندان اوین تجمع کردند.

تجمع کنندگان با در دست گرفتن پلاکاردها و عکس هایی از بازداشت شدگان اعتراضات هفت تپه و روز کارگر خواستار آزادی آنان شدند.

امیرحسین محمدی فرد از تاریخ ۱۳ تیرماه در اعتراض به عدم تبدیل قرار بازداشت به وثیقه و بی توجهی مسئولین زندان به وضعیت جسمانی ساناز اله یاری دست به اعتصاب غذا زده است.

جلسه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه طی روزهای آتی در تاریخ ۱۲ مردادماه برگزار خواهد شد.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت پخش فرآوردهای نفتی 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، روز دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شرکت پخش فرآورده های نفتی انبار شهید نور بخش ماهشهر در اعتراض به استخدام نیروی کار غیر بومی، مقابل فرمانداری شهرستان ماهشهر، دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران در حدود ۳۰ نفر بودند و نسبت به بکار نگرفتن نیروی بومی دارای بیش از چهار سال سابقه در انبار شهید نوربخش پخش فرآورده های نفتی بندر ماهشهر، معترض شدند.

این کارگران گفتند: “ما سالهاست در این انبار مشغول به کار هستیم اما در کمال تعجب مدیران شرکت اقدام به جذب نیروی غیر بومی کردند”.

آنها اظهار داشتند: “اولویت برای جذب نیرو باید به کارگران بومی منطقه داده شود ولی مدیران شرکت شهید نوربخش این اصل را نادیده گرفتند”.

این کارگران معترض افزودند: “از فرماندار و نماینده مردم ماهشهر در مجلس انتظار می رود به این مساله ورود جدی داشته باشند تا حق نیروهای بومی پایمال نشود”.

تجمع فعالان صنفی معلمان
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، روز یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸، جمعی از فعالان صنفی معلمان جهت پیگیری وضعیت محمد حبیبی، معلم و فعال صنفی معلمان محبوس در زندان اوین، مقابل اداره آموزش و پرورش شهرستان شهریار دست به تجمع اعتراضی زدند.

گفته می شود در این تجمع مشخص شد که هیات رسیدگی به تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش با درخواست مرخصی بدون حقوق محمد حبیبی مخالف کرده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: