•                  
یک شنبه , ۰۴ آبان , ۱۳۹۹
یکشنبه, اکتبر 25

برگزاری دستکم ۱ تجمع اعتراضی

0
211

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از مالباختگان سامانه نیما در مقابل ساختمان بانک مرکزی در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۸, جمعی از مالباختگان سامانه نیما, با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان بانک مرکزی در تهران نسبت به از بین رفتن سرمایه های آنها که در این صرافی که دارای مجوز از سوی بانک مرکزی بوده اعتراض کردند. 

این شهروندان معترض در جریان این تجمع اعتراضی اعلام کردند: “حدود ۳ هزار میلیارد تومان از سرمایه‌شان، از طریق تعدادی از صرافی‌های مورد تأیید بانک مرکزی، اختلاس شده است”.

مالباختگان همچنین گفتند: “سرمایه ۲۰۰ صنعتگر به دلیل پرداخت وجه جهت خرید ارز در سامانه نیمای بانک مرکزی از سوی برخی صرافی‌ها به طرف فروشنده خارجی با تأخیر بسیار پرداخت شده و یا اصلاً پرداخت نشده است”.

لازم به ذکر است که روز دوشنبه ۱۲ اسفند ماه نیز شماری از مالباختگان سامانه نیما که اموال آنها از سوی این سامانه به همراه یک صرافی به غارت رفته است، در مقابل ساختمان بانک مرکزی در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

آنها در این تجمع بنری در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود:‌ “سرمایه ۲۰۰ صنعتگر ایرانی در سامانه نیما به غارت رفت”, “۲۰ مجموعه صنعتی با بیش از ۱۰۰۰۰ نفر نیروی کار این کشور، با غارت اموال در صرافی هراتی پور در صورت عدم حمایت شما تعطیل خواهند شد”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: