•                  
پنج شنبه , ۰۶ آذر , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, نوامبر 26

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
135

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۴خرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کشاورزان استان خوزستان, جمعی از کارکنان شرکتی و پیمانکار مخابرات استان فارس, مالباختگان شرکت آذیکو – آذربایجان خودرو, در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را در شهرهای مختلف برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۲۴خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان شرکتی و پیمانکار مخابرات استان فارس در مقابل اداره کل مخابرات این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گفته این شهروندان معترض: ” اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل براساس قانون یکی از خواسته‌های معترضان است و خواسته دیگر آنها بازگشت به کار همکاران شورائی آنها است  که پس از پیگیری برای اجرای طرح طبقه‌بندی از کار بیکار شدند”. 

کارکنان شرکتی مخابرات می‌گویند: “این عادلانه نیست که دو نفر زیر ۱سقف بنشینند و ۱ کار را انجام بدهند اما یکی چون رسمی است ۸ میلیون حقوق بگیرد و دیگری چون شرکتی است ۳ میلیون تومان”.

این کارگران گزارش بازرس کار اداره کار را نیز که لزوم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برای شرکتی‌های مخابرات فارس را تایید کرده مبنی اعتراض خود قرار دادند تاکید کردند که با اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل دستمزد کارکنان شرکتی چند ۱۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می کند و از تبعیض میان آنها و رسمی‌ها کاسته می‌شود”.

در روزهای گذشته، کارکنان شرکتی مخابرات آذربایجان شرقی هم  با برگزاری تجمع صنفی خواستار بازگشت به کار همکاران تعدیلی خود شدند و اعلام کردند که خواسته آنها اجرای عدالت مزدی است.

تجمع اعتراضی حواله داران شرکت آذیکو و آذربایجان خودرو 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس,  امروز شنبه ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از حواله داران خودروی ام جی۳۶۰ شرکت آذویکو « صنعت خودرو آذربایجان » در اعتراض به عدم تحویل خودرو از سوی این شرکت با قیمت قطعی در مقابل ساختمان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

یکی از این شهروندان معترض در جریان این تجمع اعتراضی گفت: “حواله داران خودروی ام جی۳۶۰ درخواست تحویل خودرو با قیمت قطعی که در قرارداد قید شده را دارند”.

این فرد در ادامه  افزود: “آذویکو تنها خودرو سازی است که با گذشت بیش از یک سال از موعد تحویل خودروها، همچنان تعهد معوق در قبال خریداران دارد”.

بهمن ماه ۱۳۹۸، وحید منایی, عضو هیات مدیره و معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در ارتباط با آخرین پیگیری‌های صورت گرفته در مورد پرونده شرکت صنعت خودرو آذربایجان « آذویکو» گفته بود: “با توجه به ارجاع پرونده شرکت بدلیل عدم ایفای تعهدات به سازمان تعزیرات حکومتی و نظر به آخرین پیگیری‌های انجام شده مراتب از طریق شعبه ۶۴ تعزیرات حکومتی استان تهران نیز در حال رسیدگی و تعیین تکلیف است”.

عضو هیات مدیره و معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت گفته بود: “در این ارتباط با توجه به وجود حدود ۷۴۶ دستگاه خودروی ناقص کف کارخانه شرکت، مقرر شد، شرکت صنعت خودرو آذربایجان تحت نظارت شعبه مذکور نسبت به تکمیل و واگذاری آن بر اساس تاریخ اولویت ثبت نام و تحویل این خودروها به خریداران مرتبط اقدام کند”.

وحید منایی در ادامه گفت بود: “ضمنا تا این تاریخ یعنی بهمن ماه ۱۳۹۸,  شرکت آذویکو با تعدادی از مشتریان توافق کرده و اصل و سود مبالغ پرداختی را به مشتریان عودت داده و برخی از پرونده ها نیز از طریق محاکم قضایی تعیین تکلیف شد. با توجه به تعهداتی که باقی مانده شرکت آذویکو مکلف است نسبت به ارائه راهکارهایی از قبیل تحویل خودروی جایگزین یا توافق با سایر مشتریان برای عودت اصل و سود وجوه به آنها اقدام کند”.

منایی خاطرنشان کرده بود: “سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در حدود وظائف قانونی خود تا ایفای آخرین تعهد باقی مانده در خصوص تمامی شرکت های عرضه کننده پیگیری لازم را انجام خواهد داد و شرکت های مربوطه نیز در این ارتباط مکلف به رعایت آئین نامه ها و ضوابط ابلاغی مرتبط هستند.

همچنین خبرگزاری فارس اعلام کرده در بهمن ماه ۱۳۹۸, جمعی از مالباختگان آذیکو در نامه ای به مدیرعامل خبرگزاری فارس خواستار پیگیری این موضوع از طریق این خبرگزاری شده بودند. در نامه ای مالباختگان آمده بود: بیش از ۴۰۰۰ نفر مالباخته، در بازه زمانی اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ تا تاریخ ۱۵ تیر ماه سال ۱۳۹۷ اقدام به ثبت نام خودروی MG360 از شرکت صنعت خودرو آذربایجان آذویکو با قیمت قطعی و سررسید تحویل ۱۰۰، ۱۲۰ و ۱۴۰ روزه کردیم و ۵۰ درصد قیمت خودرو را به صورت نقد در زمان ثبت نام پرداخت کردیم. 

اما حالا پس از گذشت بیش از ۱ سال از موعد تحویل خودروها این شرکت از تحویل خودروها امتناع کرده و به هیچ وجه پاسخگوی حواله داران نیست و در جدیدترین اظهار نظر اعلام کرده است که هیچ خودرویی را تحویل نخواهد داد و حواله داران می‌توانند انصراف دهند.

مراجعات و مکاتبات و شکایات حواله داران این شرکت به مراجع دولتی و نظارتی مانند وزارت صمت هم تاکنون هیچ نتیجه‌ای در بر نداشته و متاسفانه پاسخگوی مالباختگان نبودند. 

تجمع اعتراضی کشاورزان استان خوزستان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، روز جمعه ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از کشاورزان استان خوزستان در مقابل ساختمان جهاد کشاورزی این استان تجمع اعتراض برگزار کردند. 

دلیل برگزاری این تجمع اعتراضی بی کفایتی کیخسرو چنگلوایی, رئیس پیشین اداره جهاد کشاورزی خوزستان بود که در عین تعجب و بدون در نظر گرفتن کیفیت فعالیتهای وی چنگلوایی بعنوان رئیس سازمان حفظ نباتات کشور ارتقاء  رتبه کاری گرفت. 

پس از چند هفته از رفتن کیخسرو چنگلوایی، رئیس پیشین سازمان جهاد کشاورزی خوزستان آئین تودیع و معارفه بدون اطلاع رسانی عمومی در اهواز برگزار شد.

در این برنامه خدارحم امیری زاده,  به رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان معرفی شد و محمدرضا طلایی معاون توسعه مدیریت منابع و محمدرضا قدسی بعنوان مشاور وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان ها نیز در این مراسم حاضر بودند. 

کشاورزان استان خوزستان با اطلاع از ارتقای جایگاه کیخسرو چنگلوایی قصد داشتند در روز تودیع وی اعتراض خود را نسبت به عملکرد ضعیف وی در سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان اعلام کنند ولی این مراسم در سکوت خبری و اطلاع رسانی برگزار شد. 

با این حال کشاورزان خوزستانی از تصمیم خود منصرف نشدند و با تجمع در مقابل ساختمان سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان اعتراض خود را نسبت به ارتقای مدیرکل این نهاد ابراز داشتند.

کشاورزان از شهرهای مختلف استان خوزستان در مقابل ساختمان سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اجتماع کردند و با در دست داشتن پلاکاردها و دست نوشته هایی اعتراض خود را نسبت به ارتقای کیخسرو چنگلوایی اعلام کردند.

خاوازی سرنوشت وزارت جهاد کشاورزی را به نمایندگان فاسد واگذار نکن، پیگیری تا محاکمه، چنگلوایی بودجه صدها میلیاردی تشکل ها و ترویج طرح ۵۵۰ هزار هکتاری چگونه هزینه شد؟ از جمله دست نوشته های کشاورزان خوزستانی در تجمع اهواز بود.

خدا به داد حفظ نباتات کشور برسد و خاوازی تجمع بعدی ما تهران مقابل پاستور و مجلس است از دیگر دست نوشته هایی بود که کشاورزان معترض خوزستانی در مقابل ساختمان سازمان جهاد کشاورزی خوزستان به همراه داشتند.

کیخسرو چنگلوایی در مهرماه سال۱۳۹۰, به عنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان منصوب شد و تا خرداد ماه سال ۱۳۹۹ نزدیک به ۱۰ سال در سمت حضور داشت.

برچسب هامالباختگان شرکت آذویکومخابرات ایرانمخابرات استان فارسمسئول بی کفایتمطالبهمطالبه گریمطالبات کارمندانمطالبات کارگریمطالبات کارگری در ایرانمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی در ایرانمطالبات شهروندان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در ایران 4نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننیروی کار پیمانکاروزارت جهاد کشاورزیکیخسرو چنگلواییکیخسرو چنگلوائیکیخسروچنگلواییکیخسروچنگلوائیکارمندکارمند اخراجیکارمند دولتکارمندان مخابرات در ایرانکارمندان پیمانکارکارمندان پیمانکاریکارمندان دولتکارمندان در ایرانکارمندان شرکتی مخابراتکارکنان شرکتی مخابراتکشاورزکشاورزیکشاورزانکشاورزان استان خوزستانپیمانکاریآذربایجان خودروامنیت شغلیامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی در ایراناستان خوزستاناشتغالاشتغال جوانان در ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانثبت نام خودروجهاد کشاورزیجهاد کشاورزی استان خوزستانجهادکشاورزیحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیخودروی ثبت نامیسوء مدیریتسازمان جهاد کشاورزیسازمان حمایت از مصرف کنندگانسرکوب تجمعات اعتراضیشرکت مخابرات ایرانشرکت آذربایجان خودروطرح طبقه بندی مشاغل

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: