•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
484

حقوق بشر در ایران – طی روز گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر می گیرد, جمعی از فرهنگیان بازنشسته در اصفهان, کارگران شرکت پتروشیمی فارابی, بازنشستگان شرکت مخابرات در استان آذربایجان شرقی, کارگران شرکت هپکو اراک, اعضای تعاونی مسکن کارگران برق تهران با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی خود اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز سه شنبه ۵ شهریور ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران شرکت پتروشیمی فارابی، صبح امروز ۵ شهریورماه، در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، در محل کارخانه دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران مدعی هستند که مدیران شرکت به وعده های خود و همچنین تصمیمات اتخاذ شده در سال گذشته با محوریت سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مبنی بر ایجاد نظام هماهنگ پرداختها و همچنین اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، عمل نکرده اند.

تجمع کنندگان همچنین خواهان برگشت بکار کارگران اخراجی این شرکت که با اتهاماتی ثابت نشده از ابتدای سال جاری اخراج شده اند، هستند.

لازم به ذکر است، علیرغم تصمیمات کمیسیون کارگری فرمانداری شهرستان ماهشهر و همچنین رایزنی های علی گلمرادی نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس، شرکت مذکور از بازگشت بکار ۱۲ نیروی اخراجی این شرکت، سرباز می زند.

به گفته برخی منابع، اخراج کارگران مذکور، روند تولید این شرکت را با مشکلاتی روبرو کرده است.

تجمع اعتراضی فرهنگیان بازنشسته در اصفهان 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۵ شهریور ماه ۱۳۹۸,  جمعی از بازنشستگان فرهنگی در اعتراض به تبعیض و پایین بودن سطح دستمزدها و زندانی کردن معلمان در مقابل نهاد ریاست جمهوری ساختمان کوثر تجمع اعتراضی برپا کردند.آنها تراکت‌هایی در دست داشتند که روی آن نوشته بود:

خواهان بیمه کارآمد و جامع هستیم ——— حقوق ما برای آب و برق هم کم است

منزلت، معیشت، بیمه کارآمد، بهداشت و درمان حق مسلم ما بازنشستگان است. انتظار تا کی؟؟

روز دوشنبه نیز بازنشستگان در مقابل وزارت کار در تهران و همزمان در اصفهان در میدان انقلاب، طبق فراخوان قبلی دست به تجمع اعتراضی زده بودند. 

مقام‌های دولتی به طور مکرر قول‌هایی در مورد بهبود وضعیت آنها داده و در عین حال،‌ از افزایش مستمری بازنشستگان سخن گفته‌اند. اما این وعده ها مانند سایر وعده‌های حکومت هرگز تحقق نیافته‌اند.

تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات آذربایجان شرقی

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸، جمعی از بازنشستگان مخابرات آذربایجان شرقی در اعتراض به وضعیت وخیم  معیشتی شان دست به تجمع اعتراضی زدند. 

این شهروندان اعلام کردند: ما خواستار اجرای کامل و دقیقِ دستورالعمل‌های استخدام سال ۱۳۸۹ و همچنین پرداخت مطالبات معوق خود هستیم.

آنها با بیان اینکه تعداد بازنشستگان مخابرات آذربایجان شرقی حدود ۵۰۰ نفر است، افزودند: از مسئولان می‌خواهیم همه دستورالعمل‌ها و مقررات را اجرا کنند.

تجمع اعتراضی اعصاب تعاونی مسکن کارگران برق تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه ۶ شهریور ماه ۱۳۹۸, جمعی از اعضای تعاونی مسکن کارگران برق تهران؛ امروز در اعتراض به سال‌ها معطلی برای تحویل زمین‌های خریداری شده در فاز ۵ هشتگرد، مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند.

اعضای تعاونی مسکن کارگران برق تهران می‌گویند: شهرداری هشتگرد بدون توجه به نقشه‌های قدیمی که نحوه تقسیم زمین‌های خریداری شده در فاز ۵ هشتگرد را معین می‌کند قصد دارد در منطقه‌ای واقع در اطراف زمین‌ها که در حاشیه یک روخانه تعریف شده است، ۳۸  قطعه زمین را به ۱۹۷۰  نفر اختصاص دهد.

به گفته آنها؛ قرار است که در این زمین‌ها بلندمرتبه‌سازی شود تا به خریداران زمین، واحدهای آپارتمانی تحویل داده شود.

خریداران زمین با بیان اینکه خواهان آن هستیم که تعاونی مسکن کارگران برق تهران یکبار تکلیف زمین‌ها را مشخص کند، گفت: تعاونی مکلف به تعهداتش است و نمی‌تواند به خواست شهرداری یا هر نهاد دیگر مواضعش را تغییر دهد.

نمایندگان خریداران دقایقی پیش به داخل وزارتخانه رفتند تا به مسئولان آن در این رابطه گفتگو کنند.

آنها تاکید دارند: به دنبال رسیدگی و ورود فعالانه وزارت تعاون به مشکلات این تعاونی هستیم؛ چراکه احساس می‌کنیم شهرداری و هیات مدیره تعاونی مسکن کارگران برق تهران موفق عمل نکرده‌اند و نتوانستند رضایت ما را جلب کنند.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت هپکو اراک 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا, امروز سه شنبه ۵ شهریور ماه ۱۳۹۸,  جمعی از کارگران شرکت هپکوی اراک، برای چهارمین روز متوالی در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت شرکت و معوقات مزدی خود، دست به تجمع زدند و محور راه‌آهن شمال به جنوب اراک را بستند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: